62 találat a(z) rokkantsági járadék cimkére
Rokkantsági járadékos tébéje
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyermekem 31 éves, autista. Eddig nem igényeltünk neki semmilyen ellátást. Sajnos jelentkeztek nála egyéb betegségek is. Most már úgy döntöttünk, beadunk kérelmeket, mert sokan mondták, hogy buták vagyunk, hogy nem élünk a lehetőségekkel. Utánajártam sok mindennek, de 1-2 dologra nem nagyon, vagy ellentmondó, zavaros választ kaptam. 1. A gyerekemnek egyáltalán nincs, és nem is volt jogviszonya, nem dolgozott soha sehol. Kérdésem az, hogy ilyen esetben csak a rokkantsági járadék jöhet szóba? Megváltozott munkaképességűek ellátása semmilyen módon nem? 2. Beadtam a kérelmet a fogyatékossági támogatásra is, szerintem ezt is megkapjuk. Jól tudom, ezen jogalapon jár a közgyógyellátás is? 3. Eddig én fizettem neki a tb-t, ami jelenleg 7320 forint, amennyiben a fenti két ellátást megállapítják részére, mentesül az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól? 4. Van-e esetleg olyan ellátás, amit ilyen esetben igényelhetnénk, de nem tudunk róla? Nagyon szépen köszönjük a választ! Hálás köszönet! Fazekas Lajos
Rokkantsági járadék alatt igénybe vehető-e a gyes?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági járadékkal több éve otthon lévő anyuka most szült. Igénybe veheti-e a gyest? A rokkantsági járadék jár-e neki gyes alatt? Előre is köszönöm válaszukat.
Családi kedvezmény
Kérdés
21 éves gyermekem súlyosan fogyatékos. Rokkantsági járadékot és emelt családi pótlékot kap, mint tartósan beteg, súlyosan fogyatékos. Adózandó jövedelemmel nem rendelkezik, mivel nem dolgozik. Ebben az esetben az édesanyja igénybe veheti-e a családi kedvezményt rá, és melyik nyilatkozatot kell ikszelni? Ha igen, akkor a gyerek hány éves koráig lehet igénybe venni? Egy háztartásban élnek.
Vállalkozás indítása rokkantsági járadék mellett
Kérdés
Tisztelt Ügyintéző! Segítséget szeretnék kérni az alábbi kérdésben. Ügyfelem rokkantsági járadékban, valamint fogyatékossági támogatásban részesülő magánszemély (egészségkárosodása: 80%, felülvizsgálata nem szükséges, állapota végleges). Otthon végezhető számítógépes munkát vállalna, ehhez vállalkozást szeretne indítani. Kérdésem: A két ellátás mellett lehet-e vállalkozó? Ha vállalkozást indít, nem veszíti-e el a jogosultságát a járadékra és a támogatásra? Segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel: Bné Ica könyvelő
Nyugdíjemelés 2018: itt az új kormányrendelet
Cikk
Megjelent a Magyar Közlöny 200. számában a 2018. januári nyugdíjemelést szabályozó kormányrendelet, melynek rendelkezései szerint 3 százalékkal emelkednek a nyugdíjak, valamint a nyugdíjszerű ellátások.
Családi kedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2008-tól rokkantsági járadékban és saját jogon (2014. 01. 01-től) családi pótlékra jogosult személy után nem érvényesítették a családi kedvezményt. 2012-ben és 2013-ban az anya kapta a beteg gyermeke után a gyermekét egyedül nevelők családi pótlékát. 2014. januártól már saját jogon folyósították az ellátást a gyermeknek. 2008-tól a beteg gyermek részére rokkantsági járadékot állapítottak meg, amire folyamatosan jogosult volt, és még jelenleg is az. A hozzátartozók közül a testvér tudná érvényesíteni a családi kedvezményt önellenőrzéssel. Jogosan érvényesíti a kedvezményt a testvér a rokkantsági járadékra tekintettel, ha az anya részére a magasabb összegű, gyermeküket egyedül nevelők ellátását folyósították?
Egyéni vállalkozó szochokedvezménye
Kérdés
Rokkantsági járadékos egyéni vállalkozó érvényesíthet-e saját jövedelemkivétje után szochokedvezményt?
Rokkantsági járadék melletti munkavégzés
Kérdés
Rokkantsági járadékban részesülő személy 2017. évben havi 34 475 forint járadékot kap. Hogyan lehet alkalmazni? Mennyi órában és milyen bruttó összegért lehet foglalkoztatni?
Rokkantsági járadék ügyében hozott elvi döntést a Kúria
Cikk
A rokkantsági járadék megszüntetése tárgyában 2016. január 1-jén folyamatban lévő ügyekben nem alkalmazható a 83/1987. MT-rendelet módosított 3. paragrafusa, amely az ellátás megszüntetésére a társadalombiztosításra vonatkozó jogszabályok megfelelő alkalmazását írja elő – mondta ki ítéletében a Kúria.
Társas vállalkozó járulékfizetése
Kérdés
Ügyfelem evás bt. beltagja, rokkantsági járadékban részesül és bár komoly jövedelme van alkalmazottként a munkáltatójánál, a foglalkoztatása csak részmunkaidős. Jól gondolom-e, hogy a bt.-ben nem mentesül a járulékfizetés alól? Megoldást jelentene-e, ha egy másik munkáltatónál is foglalkoztatnák részmunkaidőben és a két foglalkoztatás elérné a heti 36 órát? Köszönöm, ha válaszolnak. Üdvözlettel CsK
Eltartottak száma – rokkantsági járadék esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy édesanya a saját jogán rokkantsági járadékban részesül. Van kettő családi pótlékra jogosult gyermeke, év közben dolgozott, nyilatkozott is, hogy ő venné igénybe a családi adókedvezményt. Kettő vagy három "gyerekes" kedvezmény jár neki? Különbség van-e ebben a tekintetben a 2016. és a 2017. év viszonylatában? Van egy élettársa, aki szintén dolgozik, de év közben nem vesz igénybe családi adókedvezményt. Az éves bevallásban lehetősége van-e az édesanyának a fennmaradó kedvezményt megosztani a párjával? Kettő vagy három eltartott utáni adókedvezmény jár neki a megosztásra tekintettel? Van-e különbség a 2016. és a 2017. adóév tekintetében? Rokkantsági járadék esetében számomra nehezen értelmezhető, hogyan kell meghatározni az eltartottak számát, illetve, hogy van-e lehetőség, illetve mikor van lehetőség a megosztásra, az szja-törvény 29. § (1c) pontja miatt. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Rokkantsági járadék adókedvezmény megosztás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi adókedvezménnyel kapcsolatosan szeretnék kérdezni. Közös háztartásban él anya, apa, nem házastársak, csak élettársak. Anyának van egy korábbi kapcsolatából született rokkantsági járadékban részesülő gyermeke, aki után családi pótlékot nem kapnak, a gyermek részére folyósítják a rokkantsági járadékot. Valamint van egy közös gyermekük is az élettársával, aki után családi pótlékot is kapnak. Az anya 2016-ban nem dolgozott, így a családi kedvezményt nem tudta érvényesíteni. Az apa a közös gyermek után az egy gyerekes kedvezményt érvényesítette év közben. Év végén az éves bevallásban van-e lehetőség arra, hogy az anya megossza élettársával a fennmaradó kedvezményt a rokkantsági járadékban részesülő gyermekre tekintettel? Ha igen, abban az esetben az egy gyerekes vagy a két gyerekes kedvezmény jár-e a családnak? Válaszát előre is köszönöm.
Családi kedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A témával kapcsolatban számos értékes információt olvastam, de sajnos esetemre nem találtam választ. Kérdésem, hogy helyes döntés született a következőben? Adott egy rokkantsági járadékot kapó 25 éves lány, szüleivel egy címen bejelentve. 2016. február hónapig édesapja vette igénybe a családi kedvezményt, március hónaptól nem. Az ok az, hogy a lány főállású katás vállalkozó lett. Válaszát előre is köszönöm.
Családi kedvezmény igénybevétele, rokkantjáradék
Kérdés
Ki számítható be a létszámba, illetve hány fő kedvezményezettel számolhat az özvegy egyedülálló anya a családi kedvezmény igénybevételénél: 3 gyermek van. 1 fő középiskolás, 1 ikerpár fiú, ők ketten szellemi fogyatékosok, 30 évesek. Mindhármójuk az anyával együtt közös lakcímen szerepelnek. Az ikerpár rokkantsági járadékot kap. Az egyik fiú otthonban van elhelyezve állapota miatt. Az ő családi pótlékát az otthon vezetője kapja. Kérdésem lényege: számolhat-e az anya mint eltartó 2 fő kedvezményezettre a 220 000 Ft/kedvezményezett adóalap-csökkentéssel, vagy csak 100 000 Ft/kedvezményezett adóalap csökkentésre jogosult az anya? Magyarul az otthonban lévő fiú beszámítható-e a létszámba? Gondnoka az anya. Köszönettel: Hataláné Csáki Katalin
Kinek jár a személyi kedvezmény? Fontos igazolások és nyilatkozatok
Cikk
Kit illet meg egészségi állapota alapján a jövedelemadóban személyi kedvezmény, milyen feltételei vannak, mit kell intéznie a jogosultnak? Összefoglaltuk.