113 találat a(z) próbaidő cimkére
Munkáltatói felmondás próbaidős kismamának Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy általunk könyvelt cég vezetése próbaidő alatt táppénzen lévő terhes munkavállalónak szeretne felmondani! Kérem segítő válaszukat! Köszönettel! Sz. Zsuzsanna
Egybefüggően vagy elaprózva, ki dönti el? Tudnivalók a szabadságról Cikk
Beköszöntött a nyár, egyre több munkavállaló tölti szabadságát. A munkavállaló vagy a munkáltató dönt az időszakról? Hogyan vehető ki próbaidő alatt, betegség esetén? A leggyakoribb kérdésekre válaszolunk.
Próbaidős munkaviszony megszüntetése táppénz alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábbi kérdésem szeretném még annyival kiegészíteni, hogy mi van abban az esetben, ha a dolgozó még próbaidő alatt van? Akkor a táppénz ideje alatti felmondás milyen időponttal érvényesíthető? Azonnali hatállyal, vagy a táppénz lejárta után? Válaszát előre is köszönöm.
Próbaidő alatt várandós lesz a munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérjük szíves segítségüket. Próbaidő alatt a munkavállaló kismama lett. Megszüntethető valamilyen formában a munkaviszonya, ha a közös megegyezéssel való megszüntetést nem hajlandó aláírni? Válaszát előre is köszönöm.
Próbaidő alatti felmondás – veszélyeztetett terhes kismama Kérdés
Tisztelt Szakértő! Próbaidő alatt felmondhat-e a munkáltató a kismamának, ha az veszélyeztett terhesség miatt táppénzen van? A felmondás tényét már korábban eldöntötték, nem a terhesség miatt történt.
Felmondás próbaidő alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Felmondhat-e a munkáltató próbaidő alatt a munkavállalónak, ha terhes? Csak két hét után közölte, hogy babát vár. Az Mt. szerint próbaidő alatt indoklás nélkül a munkáltató is felmondhat. Igaz-e ez ebben az esetben is?
Táppénz próbaidő alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy munkavállaló próbaideje alatt, veszélyeztetett terhesség okán táppénzre jogosult, úgy vele szemben milyen munkaügyi intézkedéseket lehet érvényesíteni például ezen időszak alatt elbocsátás eszközölhető-e stb. Előre is köszönve válaszukat!
Próbaidő számítása Kérdés
Tisztelt szakértő! Dolgozónk 2016.11.30-án lépett be és 3 hónap próbaidővel vettük fel. Kérdésem, hogy melyik nap a próbaidő utolsó napja? Mivel a próbaidő nem határidő, hanem időtartam, így a 25. § (4)-(8) bekezdése nem alkalmazható. Mivel ilyenkor a naptár az irányadó, 12.01-jén kezdődő munkaviszonynál egyértelmű, hogy 02.28 a próbaidő vége. De mi lesz 11.30-ai kezdéssel? Köszönöm a segítségüket!
Próbaidő, munkavállaló, táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló próbaidő alatt táppénzre megy; ilyen esetben a munkáltató megszüntetheti a munkaviszonyát azonnali hatályú felmondással? Táppénzre való jogosultsága azonnal megszűnik a munkavállalónak? Válaszát köszönöm.
Próbaidő alatt munkaviszony megszüntetése 2. Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016.11.09.-én feltett kérdésemet egészíteném ki az alábbiakkal: Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Köszönöm válaszát. Jelenleg 2 kérdésem van még: - válasza szerint, próbaidejét töltő táppénzen lévő munkavállaló munkaviszonya azonnali hatályú felmondással megszüntethető, és így másnaptól nem jogosult táppénzre; ezek szerint ebben az esetben az "azonnali" mindenre érvényes, nem úgy, mint a már nem a próbaidejét töltő munkavállaló esetében, mivel ott a munkaviszony csak a táppénz lejártát követően szűnik meg ... ? - mi a következménye, ha nem veszi át a postai küldeményt a próbaidőn belül, bár az "időben" lett postázva ... ? Válaszát előre is köszönöm!
Határozott idejű munkaviszony: perelhető a munkáltató, ha erre nem ügyel Cikk
A határozott idejű munkaviszony számos előnyt rejt a munkáltatók számára. A munkaviszony megszűnése, meghosszabbítása, ismételt létesítése azonban buktatókat is rejt.
A munkáltató védelmében... Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkáltató folyamatosan azzal találja szemben magát, hogy a frissen felvett dolgozók rövid időn belül (van, hogy egy-két nap, van, hogy egy-két hónap után) felmondanak. Még akkor is, ha jobbak a körülmények, jobb a fizetés. A kérdésünk, hogy mivel védhetné magát a munkáltató? A próbaidő lehetőségét kivenné a munkaszerződésből (még ha ez így őt is korlátozza), így arra hivatkozva nem lehetne a munkaviszonyt megszüntetni. Ezen kívül még milyen lehetőséggel élhetne? Tartalmazhatna a szerződés munkaviszonyban töltendő minimum időt? Vagy valamilyen összeg megfizetésének kötelezettségét, ha felmond x időn belül? Mekkora idő kikötése mellett, mekkora mértékű összeg mellett lehetne ez jogszerű? Mire ad lehetőséget a munka törvénykönyve, mi az ami egyértelműen jogsértő magatartás lenne?
Próbaidő alatt munkaviszony megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi helyzettel kapcsolatban kérem véleményét. A munkavállaló egyik nap bejelenti, hogy aznap derült ki, hogy terhes, és a doktor ajánlása szerint nem javasolt számára a munkavégzés, ezzel szemben egy közösségi oldalon már több mint egy hete ultrahangfelvételeket tesz közzé. A munkavállaló a próbaidejét tölti, állapotának bejelentése napján körülbelül másfél hónapja volt próbaidőn. Az általa betöltött pozíció azonban megszűnik január elsejével (ami viszont a munkáltatónak is most jutott a tudomására). Milyen retorziókra számíthat a munkáltató, ha a terhes munkavállaló sérelmezi a próbaidő alatti munkaviszony-megszüntetést? Továbbá, ha próbaidő és táppénz alatt mond fel a munkáltató, és a munkavállaló a táppénz után (szülés) rögtön gyedre jogosult, akkor csak a gyedes időszak lejárta után szüntethető meg a munkaviszonya? Válaszukat előre is köszönöm!
Tanulmányi szerződés, próbaidő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ön szerint jogszerű olyan tanulmányi szerződést kötni, mely szerint ha a munkaviszony a próbaidő alatt megszüntetésre kerül, a munkavállaló az, aki minden esetben visszafizeti a támogatást (mindegy, ki szünteti meg)? Szerintem ez a munkavállaló hátrányára való eltérés az Mt-től. Önnek mi a véleménye? Köszönettel: Kérdező
Határozott idejű munkaszerződés esetén alkalmazható próbaidő intevalluma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatást adni arra vonatkozóan, hogy határozott idejű munkaszerződés eseten mekkora a megszabható maximális próbaidő nagysága a munkaszerződés hosszúságától függően. Például, hogy egy 30 napos határozott idejű munkaszerződés esetén megszabható-e a 30 nap próbaidő, mely teljes egészében a munkaszerződés időtartamáig kiterjed vagy 3 hónapos határozott időre a 90 napos próbaidő? A második kérdésem pedig az lenne, hogy a meghosszabbított határozott idejű munkaszerződés esetén a meghosszabbításra is kiterjeszthető a próbaidő? Segítségét előre is köszönöm!