86 találat a(z) pedagógus cimkére

Szabadság kiadása pedagógus esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérjük szíves tanácsát: A pedagógust szept. 1-jével alkalmazták (munka törvénykönyve alá eső alapítványi általános iskolában), a tárgyévre jár-e neki időarányos pótszabadság vagy csak abban az esetben jár bármennyi is, ha egy egész tanévet végigtanított? Mennyi jár neki? Illetőleg, az alapszabadságból szabályos-e a dolgozónak a következő évre átvinnie szabadságot abban az esetben, ha a dolgozó kéri (arra való hivatkozással, hogy a munkavállaló javára tértünk el a szabálytól (relatív diszpozitivitás elve)? A dolgozó kérése arra vonatkozik, hogy folytatólagosan 1 napot vinne át, a decemberi szabadságot folytatva, január elejére, és ezt megszakítva január másik napján venné ki a másikat. Ha esetleg nemleges lenne erre a válasz, akkor milyen megoldást javasol ezt a helyzetet rendezendő? Köszönettel.

Sztrájkbizottságot hozott létre a PDSZ Cikk

Megalakult a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) sztrájkbizottsága annak érdekében, hogy a sztrájktörvény keretei között kényszeríthessék egyeztetésre a kormányt – értesült a Népszava.

Pedagógus pótszabadság Kérdés

T. Adózóna! Jár-e vezetői/magasabb vezetői megbízásra való tekintettel egy általános iskola intézményvezetőjének (igazgatója) 39-41 év gyakorlattal, 5. fokozatba eső besorolással (bruttó 475 020 forint) , kor 62 év, a 21 nap alapszabadság és 25 nap pótszabadságon kívül számára még az előbbin kívül pótszabadság? Válaszukat köszönöm!

Több mint 45 ezer laptopot adnak át a pedagógusoknak Cikk

Megkezdődött annak a több mint 45 ezer laptopnak az átadása, amelyet a digitális kompetencia fejlesztését célzó, európai uniós támogatásból megvalósuló projekt keretében kapnak meg a pedagógusok – írja a kormany.hu.

Nyugdíjas pedagógus foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Március 30-ai dátummal pedagógus kollégánk a nők 40 éves kedvezményes lehetőségével öregségi nyugdíjba megy. Iskolánk (tekintettel a pedagógushiányra) tovább foglalkoztatná. Ha közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatjuk, fel kell függesztenie nyugdíját. Kérdésünk: egyéb jogviszonyban (megbízás, helyettesítés, óradíj, időszaki szerződés stb.) foglalkoztatható-e felfüggesztés nélkül, természetesen a mindenkori minimálbér 18-szorosáig? Várjuk megtisztelő válaaszát!

Logopédus Kérdés

Egy óvodában heti 40 órában dolgozó logopédus szeretne otthonában is logopédiafejlesztést tartani egy-egy gyerek részére. Kérdésem, hogy ezt adószámos magánszemélyként megteheti vagy pedig erre a tevékenységre vállalkozói igazolványt kell kiváltania?

Pedagógus besorolása pedagógus II.-be öregségi nyugdíjkorhatár előtt Kérdés

Iskolánk egyik pedagógusa 1956-ban született és pedagógus I. a besorolása. A vonatkozó kormányrendelet kimondja, hogy aki legkésőbb 2023. augusztus 31-éig eléri az öregségi nyugdíjkorhatárt, minden minősítési procedúra nélkül átsorolhatók pedagógus II-be. A hölgy korábban jelentkezett pedagógus II. minősítő eljárásra, amit aztán visszavont, így sikertelen minősítést kapott. Kérdésem az lenne, lehet-e ezt a két dolgot külön kezelni, és csak az öregségi nyugdíjkorhatárt megelőző 7 év miatt átsorolni a pedagógus II. fokozatba? Válaszát előre is köszönöm.

Pedagógus egyéni vállalkozó – járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású pedagógus egyben egyéni vállalkozó is. Pedagógus jogviszonyában lehetőség nyílt csökkentett munkaidőben dolgozni, a nyugdíjba vonulást megelőző 5 évet elérte. A kérdésem: mivel a KLIK igazolása alapján ez a jogviszonya továbbra is főállásnak minősül, csak csökkentett idejű, heti 20 órában kell dolgoznia, az egyéni vállalkozása továbbra is főállás melletti egyéni vállalkozó? Tisztelettel: Gyűgyi Tiborné

Pedagógusok éves szabadsága Kérdés

Tisztelt Adózóna! Általános Iskolában a pedagógus munkakörben hány nap szabadság jár? Illetve a gyerekek utáni pótszabadságban részesülnek-e? Életkorral járó alapszabadság-növekedés? Válaszukat előre is köszönöm!

Nők 40 éves nyugdíja előtti felmentési idő Kérdés

2018. 03. 30-ától jogosult vagyok a nők 40 éves nyugdíjára. Pedagógusként dolgoztam végig a 40 évet. 2017. 07. 30-tól szeretném igénybe venni a 8 hónap felmentési időt. A probléma abból adódik, hogy a 2017/2018-as tanévben lesz egy érettségiző osztályom, akiket nem szeretnék abba a helyzetbe hozni, hogy a vizsga évében 4 hónapig távol legyek. (Osztályfőnök vagyok, és matematikát tanítok.) Kérdésem: lenne-e arra lehetőség, hogy a nyolc hónap felmentési időt végig dolgozzam, de csak félállásban? Ez szerintem a tanulók érdekeit szolgálná, és ugyanaz, mintha 4 hónapot dolgoznék, négyet pedig nem.

Várakozási idő csökkentésének figyelembe vétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha pedagógus közalkalmazottat áthelyezéssel egy másik intézményben neveznek ki nem pedagógus munkakörbe, akkor az új intézményben az új munkakör esetében a fizetési fokozat megállapításánál figyelembe kell-e venni a pedagógus munkakörben korábban jogszabály szerint megkapott várakozásiidő-csökkentést? Ebben az esetben a Kjt. 26. § (3) bekezdésében foglaltak vonatkoznak a várakozási időre is?

Pedagógusminősítés: március végéig lehet jelentkezni Cikk

Március végéig adhatják le jelentkezési lapjukat a pedagógusok a jövő évi minősítésre – írja a Magyar Hírlap.

Szolidaritási sztrájkot tartanak a pedagógusok Cikk

Szolidaritási sztrájkot tervez december 5-ére a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a szociális ágazatban dolgozókért – jelentette be a PDSZ elnöke hétfőn budapesti sajtótájékoztatóján.

Ennyivel nőtt a pedagógusok bére Cikk

Megemelt fizetés érkezett szerdáig a pedagógusok számlájára: az érintettek három-tizenötezer forinttal kaptak több pénzt – közölte Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.

Nem szokványos heti munkaidő Kérdés

Tisztelt Adózóna! Pedagógusok munkaidejével kapcsolatban merült fel az alábbi kérdés: A fenntartó utasítására, ha egy pedagógus heti munkaideje nem éri el a törvény által előírt 100%-ot (ha a kötelező óraszáma 22-26 óra között van, akkor teljes állásban, azaz heti 40 órában dolgozik a pedagógus), akkor arányosítani kell – például 90%-ra – a heti munkaidejét. Például, ha egy tanár heti 21 órát tanít, akkor nem éri el a minimum kötelező 22 órát, tehát a heti munkaideje 95%, azaz 38 óra. A kérdésünk az, hogy bármekkora arányú lehet-e a heti munkaidő, vagy törvény által le van szabályozva a fix irányadó munkaidő? El lehet-e térni bizonyos esetekben a szokványos munkaidőtől? Válaszukat előre is köszönjük!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Határon átnyúló átalakulás – magánszemély osztalékadója

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Munkáltatói kamatmentes kölcsön

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink