530 találat a(z) pályázat cimkére

Kapcsolt vállalkozásnak minősül-e a két társaság? Kérdés

Tisztelt Adózóna! K+F pályázat beadása során kérdésként merült fel a következő probléma: "A" Kft. és "B" Kft. tulajdonosai mindkét kft.-ben ugyanazok a magánszemélyek 50-50 százalékos tulajdoni hányadban. "A" Kft.-ben az egyik magánszemély az ügyvezető, a másik magánszemély cégvezetői tisztséget lát el, "B" Kft.-ben fordított a tulajdonosok tisztsége. Tehát nem azonos az ügyvezetés a kft.-kben. A pályázatíró mindenféle nyilatkozatokat kér tőlünk arra vonatkozóan, hogy a két kft. kapcsolt vállalkozás, valamint, ha már nem is a tulajdonosi viszonyok miatt, akkor szerinte azért kapcsolt a két vállalkozás, mert szomszédos piacon tevékenykedik. Kérdésem tehát, hogy a fenti vállalkozások kapcsolt vállalkozásnak minősülnek e, valamint, hogy a art., tao, Ptk. törvényeken kívül figyelembe kell-e vennünk más jogszabályt a kapcsoltság megállapításánál, valamint, hogy a pályázati kiírás megállapíthat-e eltérő besorolást a törvényekekhez képest? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Lévai Judit

Adózás fiatal gazda Kérdés

Fiatal gazda pályázatot nyert egyéni vállalkozó. Pályázatában gépeket és egy építményt is vállalt, a mezőgazdasági termelés és állattenyésztés mellett, Az szja törvény szerint adott évben annyi bevételt kell feloldania, amennyi kiadása felmerült a pályázatban vállalt célok elérése érdekében. A pályázat öt évre szól, miszerint az MVH felé el kell számolni az elköltött támogatással, ahol az épület vagy gép bekerülési értéke egy összegben elszámolható adott évben. Az szja törvény szerint tárgyi eszköz esetén csak az értékcsökkenés számolható el költségként. Kérdésem ebben az esetben a kapott támogatás a NAV felé nem fog kifutni 5 év alatt, hanem csak sokkal több x év alatt? Bekerülési érték vagy értékcsökkenés?

Újabb milliárdok az erdő- és a mezőgazdaságnak Cikk

Hat új pályázati felhívás jelent meg a vidékfejlesztési program keretében, mintegy 138 milliárd forint összegben, a pályázatok az önkormányzatok, a mezőgazdasági termelők, valamint a magánjogi erdőgazdálkodók számára biztosítanak fejlesztési forrást – közölte a Miniszterelnökség szerdán az MTI-vel.

Kenőpénzt kért, vádat emeltek ellene Cikk

Vesztegetés elfogadásának bűntette miatt vádat emeltek egy budapesti férfi ellen, aki az ügyészség szerint egy felszámolócég tagjaként jogtalan előnyt kért egy pályázat eredményének befolyásolásáért – közölte a fővárosi főügyész kedden az MTI-vel.

Új pályázatok szakképzésre és infokommunikációs együttműködésre Cikk

Két pályázati felhívásra nyújtható be támogatási kérelem hétfőtől a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP), illetve a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében, együttesen 4,6 milliárd forint értékben – tájékoztatta Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-t.

Támogatásintenzitás Kérdés

Tisztelt Címzett! Egy adott beruházáshoz a vállalkozás 45 százalék támogatást nyert uniós pályázaton. A regionális támogatási térkép alapján a maximális támogatás intenzitás 25 százalék a régióban, mely a kisvállalkozások esetén 20 százalékponttal növelhető.(Nem szállítási ágazat és nem nagyberuházásról lévén szó, nem mezőgazdaság) Igénybevehető-e további támogatás ugyanazon eszközhöz kapcsolódóan, természetesen ha az egyéb feltételeknek megfelel.(Például kisvállalkozói kedvezmény Tao törvény 7. § (1) zs) pontja alapján.) A vállalkozás a 200 000 eurós keretet nem tudta kimeríteni az elmúlt 3 évben. A Tao törvény 7. § (12) c) pontja szerint a vállalkozó dönti el, hogy a kapott támogatást, igénybevett kedvezményt - az adott évben igyénbevett csekély összegü ( de minimis) támogatásnak, vagy - a kis és középvállalkozásoknak nyújtott állami támogatásra vonatkozó rendeletben foglaltak szerinti támogatásnak minősíti. Soha egyetlen előadótól nem hallottam még arról, hogy mi a kettő közötti különbség. A 200 000 eurós keret együttesen vonatkozik a kettőre, vagy csak a de minimisre? Ugyanez a kérdésem a támogatásintenzitásra is vonatkozik. Ha a de minimis támogatásintenzitásba(vagy keretbe) nem férek bele a fenti indokok miatt, akkor dönthetek úgy, hogy a kis és középvállalkozásnak nyújtott állami támogatás rendelet szerintinek minősítem és veszem igénybe?A választ előre is köszönöm Bernáth Istvánné

Pályázati díj áfakulcsa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy alapítvány áfaalany, és egy pályázatot hirdet (céljának megfelelően), amelyre nevezési díjat szed, úgy áfás-e a nevezési díjról az alapítvány által kiállított számla?

Új eszközzel üldözi az adócsalókat a NAV Cikk

Légpárnás hajót vesz a NAV – írja a vg.hu.

Ömlik a pénz a kkv-knak Cikk

Összesen mintegy 900 milliárd forint értékű uniós pályázat jelenik meg idén kapacitásbővítésre és tematikus célokra a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak – mondta Karsai Tamás, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztési programok végrehajtásáért felelős helyettes államtitkár hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Pályázat útján megvalósuló beruházás nem áfakörös sportegyesületnél, értékcsökkenés elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sportegyesületünk - nem áfás - pályázaton nyert támogatásból az önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanon sportöltözőt és konditermet (belevaló gépekkel) valósított meg, melyet legalább öt évig működtetni kell. Az önkormányzattal ingyenes használatra szerződést kötöttünk határozatlan időre, de minimum öt évre a működtetésre. A rezsiköltséget támogatásként az önkormányzat biztosítja a sportegyesület részére. Jól gondolom-e, hogy a teljes bekerülési érték (pályázati összeg) az értékcsökkenés alapja, s ez öt év alatt egyenlő részben leírható?

Egyesület fejlesztési támogatása Kérdés

Egy egyesület megnyert két pályázatot az egyik a 35/2013. (V.22.) VM rendelet (épületfelújítás és tárgyi eszköz beszerzése), a másik a 102/2012.(X.1.) VM rendelet (játszótéri eszközök). A rendeletekben nem találtam, hogy ezen támogatásokat bevételként kell-e elszámolni, vagy tőketartalékba helyezni. Azzal tisztában vagyok, hogy ha rendkívüli bevételbe kell tennem, akkor azt át kell vezetnem az elhatárolásba és onnan minden évben az értékcsökkenés összegével megegyező értékben bevételként kell figyelembe vennem. De ha tőketartalékként kell nyílvántartanom, akkor meddig kell így szerepeltetnem? És a pályázaton beszerzett tárgyi eszközre értékcsökkenést ha elszámolok, az az egyesület eredményét minden évben veszteségbe viszi. Vagy ha tőketartalékba teszem akkor innen vezetem minden évben a bevételbe az értékcsökkenésként elszámolt összeget? Vagy a pályázaton nyert összeg mindig a tőketartalékon fog szerepelni? Köszönöm a segítséget!

Pályázat elszámolása Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kettős könyvvitelű bt. pályázati támogatásban részesül, mely összeget az előírásoknak megfelelően a tőketartalékba helyeztünk (ezt a pályázati szerződés tartalmazza). A pályázati összegből különböző tárgyi eszközöket szerzett be, valamint elszámolt tanácsadást, illetve a pályázat lebonyolításával kapcsolatos úgynevezett projekt menedzsment-et. Ez utóbbi kettő számviteli elszámolás szempontjából igénybe vett szolgáltatás, vagy mivel a pályázattal, így a tárgyi eszközök beszerzésével összefüggésbe hozható kiadás, a tárgyi eszközök bekerülési értékét növelő tétel? A tanácsadás és projekt menedzsment tartalmilag nem a tárgyieszközök beszerzéséhez kapcsolódott, hanem a pályázati elszámolás elkészítéséhez, lebonyolításához.

Egyesület bevallása a NAV felé Kérdés

Tisztelt Cím! Van egy egyesületünk. Rendszeresen pályázunk és kapunk is néha egy-másfél millió forintot. Ezt év végén be is valljuk. Mi a helyzet, ha számlára kapunk pénzt, például részvételi díj címén? Alkalmazottunk nincs. Alanyi adómentesek vagyunk. Kérdés: a bevallási kötelezettség időszaka megváltozik-e a kiadott számla miatt, vagy csak év végén kell elszámolnunk vele a NAV felé? Válaszukat várva; tisztelettel, Zsigmond Gábor

Számlamásolat Kérdés

Tisztelt Cím! Segítségét szeretném kérni. Ha az eredeti számla megsemmisült, és másolati példányt kaptunk, melyre rá van vezetve, hogy az eredetivel minden megegyezik, az pályázat esetén elfogadható-e? Várom válaszát.

Tartós munkanélküli Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: egy két éve regisztrált tartós munkanélküli magánszemély folyamatosan több helyen próbálkozik, hiába. Ezért az lenne a kérdés, hogy lehet-e egyéni vállalkozó, s így élhet-e a tartós munkanélküliek kedvezményével? Van-e valamilyen úgynevezett "újrakezdési" vagy egyéb támogatás, vagy pályázat (ha találna valamilyen lehetőséget egy kis vállalkozásra), ami segítene ebben a helyzetben saját és családja helyzetének megoldására? Tisztelettel: Géczi Sándorné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Devizás könyvelés

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink