216 találat a(z) nyugtaadás cimkére

Itt razziázhatnak a héten a NAV ellenőrei Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei szeptemberben is folytatják az ellenőrzéseket, de az iskolakezdéshez kapcsolódó árusító helyek ellenőrzései már háttérbe szorulnak, és előtérbe kerülnek a vendéglátóhelyek, piacok, pékségek, pékáruüzletek. Továbbra is marad központi ellenőrzési téma a katás szerződések és a béren kívüli juttatásként adott utalványok vizsgálata is. Ellenőrzések várhatók a továbbiakban is az építkezéseken. A revizorok nézik a nyugta- és számlaadás szabályszerűségét, az online pénztárgépek használatát, illetve figyelik az alkalmazottak megfelelő bejelentését is. A leírtak nem zárják ki, hogy a NAV munkatársai az itt leírt helyeken kívül is lecsapjanak.

A héten itt bukkanhatnak fel a NAV ellenőrei Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei augusztusban is folytatják a nyári ellenőrzéseket. Kiemelt figyelmet élveznek a vendéglátóhelyek, piacok, zöldség- és gyümölcsárusok, de az iskolakezdéssel kapcsolatban a tanszer-, papír- és írószer-kereskedők is számíthatnak próbavásárlásokra, emellett fókuszban marad a katás szerződések és a béren kívüli juttatásként adott utalványok vizsgálata is. A revizorok nézik a nyugta- és számlaadás szabályszerűségét, az online pénztárgépek megfelelő használatát, de figyelik az alkalmazottak szabályszerű bejelentését is. Természetesen a NAV ellenőrei ettől függetlenül máshol is lecsaphatnak.

Ezeken a helyeken bizton számíthatnak a NAV ellenőreire Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei folytatják a nyári ellenőrzéseket. Augusztus elején még mindig fókuszban vannak a strandok, fürdők, vendéglátóhelyek, fagylaltozók, cukrászdák, zöldség- és gyümölcsárusok, de megkezdődtek az iskolakezdéssel kapcsolatban a tanszer-, papír- és írószer-kereskedők látogatásai is. A revizorok nézik a nyugta- és számlaadás szabályszerűségét, az online pénztárgépek megfelelő használatát, de vizsgálhatják az alkalmazottak bejelentését is. Természetesen a fentieken nem zárják ki, hogy a NAV ellenőrei máshol is lecsapjanak.

Ezeken a helyszíneken razziázhatnak a NAV ellenőrei a héten Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal ellenőrei nyáron sem tétlenek. Nyáron a Leginkább a strandok, fürdők, vendéglátóhelyek, fagylaltozók, cukrászdák, zöldség- és gyümölcsárusok ellenőrzése van a fókuszban. Ezeken a helyeken a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek megfelelő használatát és az alkalmazottak bejelentését vizsgálják elsősorban. Természetesen a fentieken nem zárják ki, hogy a revizorok máshol is megjelenjenek.

Nyugta 2020. július 1-jétől Kérdés

Sportegyesületi tagdíj Kérdés

Ezek az adózók számíthatnak a NAV ellenőreire a héten Cikk

Itt a nyár, így a szezonális gyümölcsöt, zöldséget, fagylaltot árusítók számíthatnak leginkább adóellenőrzésre, de nem maradnak ki az építkezések, piacok sem. A Nemzeti Adó- és Vámhatóság (NAV) honlapján tette közzé ellenőrzési menetrendjét.

Számlainformációk beküldése a NAV-nak Kérdés

Nyugtaadás júliustól? Kérdés

Gyros mozgó árusítása idény jelleggel Kérdés

Értékesítés nyugtával – magánszemély felé kiállított számla Kérdés

PTGSZLAH Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az 50/2013. NGM-rendelet 9/C paragrafusának értelmezése kapcsán kérjük véleményét, hogy helyesen járunk-e el az alábbiakban: Az áfatörvény 165. § (3) bekezdés b) pontja szerinti esetben, ha az ellenérték adóval növelt összege eléri a 900 ezer forintot, akkor a 166. § (1) bekezdése szerinti nyugtaadási kötelezettség nem merül fel, mivel a számlát nem a 166. § (2) bekezdésében foglalt lehetőség, hanem a 165. § (3) bekezdésének b) pontjában foglalt kötelezettség miatt állítják ki, ennél fogva PTGSZLAH nyomtatványon nem kell jelenteni. Egy 900 ezer forintot el nem érő készpénzes vásárlás számlaadatait akkor kell jelenteni, ha a számlát az eladó a 166. § (2) bekezdése szerint saját döntése alapján állítja ki. Ha azonban a számlakiállításra azért kerül sor, mert a vevő a 165. § (1) bekezdésének b) pontja szerint számla kiállítását kéri, arra nem vonatkozik a jelentési kötelezettség. Ezt helyesen értelmezzük? Ha igen, akkor egy gépi nyugtaadásra kötelezett adózó által 900 ezer forintot el nem érő készpénzes vásárlásnál hogyan dönthető el, hogyan kellene nyilvántartani, hogy a számlát a vevő kérésére vagy az eladó döntése alapján állították ki? Megfelelő eljárás lehet-e az, hogy a gépi nyugtaadásra kötelezett adózó – aki pénztárgépet egyébként nem üzemeltet – minden készpénzes számlájának adatait jelenti a PTGSZLAH nyomtatványon, azokat is, amelyek elérik a 900 ezer forintot, illetve azokat is, melyek akár az eladó döntése alapján, akár a vevő kérésére lettek kiállítva? Köszönettel.

Területi horgászjegy értékesítésének könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyesület az alapszabálya szerinti segítséget nyújt a tagjai részére horgászatban. A BÁCSHOSZ-tól, MOHOSZ-tól többek között átveszi a területi jegyeket, igazolványokat és horgászokmányokat. A MOHOSZ nyugtái adataival, adószámával ellátott területi jegyek szigorú sorszámozottak. Ezt a mi egyesületünk értékesíti, és az időszakos elszámolások alkalmával az eladott jegyek tömbpéldányaival együtt visszaadásra kerülnek a MOHOSZ felé. Az értékesítésről felénk a MOHOSZ számlát bocsát ki, mint a részünkre eladott területi jegyeket. Helyesen jártunk-e el, ha ezeket az értékesített jegyeket esetünkben közvetített szolgáltatásba könyveltük (hiszen szolgáltatási lehetőséget biztosít), és az általunk egyesületünk részére megvásárolt nyugtatömböt állítottunk ki erről, az általunk átvett ellenértékről. Kérdésként merült fel az egyesületnél, hogy a MOHOSZ területi jegy már önmagában nyugta, ennek átadása a horgász részére elegendő bizonylat a pénz átvételére. Ez a területi jegy azonban nem a mi bevételünk, mivel azt a tömbpéldánnyal együtt visszaadjuk a MOHOSZ-nak, és erről az értékesítésről mi kapunk egy számunkra könyvelhető költségszámlát. A saját értékesítési bevételünkről pedig véleményem szerint nincs bizonylat (csak költségszámla). A MOHOSZ jegyeket úgy kezeljük, mint elszámolásra átvett "értékpapirokat", és annak értékesítési bevételét saját nyugtánkon bizonylatoljuk. Kell-e erről nekünk bevételi nyugtát kiállítani, ahogy eddig tettük? Köszönettel: Veres Ilona

Online számlázás kézi számlázás helyett Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2020.07.01-től kötelező az online számlázás kötelező. A NAV információs válasza alapján mindenki! Nem értem!? Azt gondoltam, hogy csak az áfakörösök, hiszen nekik kell az áfabevallás összesítő nyilatkozatban felsorolni a beérkező számlákat. De mégsem? Év vége van. Mint könyvelő hogy tájékoztassam a kisvállalkozásokat, katás adózókat, akik inkább magánszemélyeknek, illetve kis munkákról cégeknek állítanak ki számlát. A készpénzes kifizetésekre hogyan fognak kiállítani számlát? Készenlétben kell lenni egy laptopnak, hogy számlát adjanak, illetve hogy online elküldjék? Köszönöm az észrevételt, a segítséget! Tisztelettel. kerestély anna

Zöldségeseket ellenőriz a NAV Cikk

A szüret és az őszi gyümölcsbetakarítási időszak beköszöntével zöldség- és gyümölcskereskedőket ellenőriz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) – írja a Magyar Nemzet.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink