252 találat a(z) nyílt végű pénzügyi lízing cimkére

Operatív lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nyílt végű pénzügyi lízing esetén a szerződés első lízingdíja 900 ezer forint+áfa. Ezt követően havonta 40 ezer forint tőke+20 ezer forint kamatot kell fizetni. Kérem, hogy kontírozza a gazdasági eseményeket. Köszönöm.

Nyílt végű pénzügyi lizing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Egyéni vállalkozó, pénztárkönyvet vezet. Tehergépkocsit vásárolt, nyílt végű pézügyi lízingben. A szerződésben maradványérték is meg van határozva.Havonta kapja a számlát a tőke+ kamat megbontásban. Havonta a tőke része után az áfát visszaigényelem. Év közben eredménybe nem számító kiadás. Év végén pedig értékcsökkenést számolok el, A tehergépkocsi nettó értékéből a maradványértéket le kell-e vonni, vagy pedig a teljes nettó érték után kell az értékcsökkenést elszámolni, mert csak a számviteli törvény szerint kötelező, olyan pedig nincs pénztárkönyvi könyvelésnél. Válaszát előre is köszönöm.

Nyílt végű pénzügyi lízing – levonható áfa utólagos módosítása Kérdés

A mai fantasztikusan jó cikket (Tárgyi eszközök áfakorrekciója: mikor kötelező? Példákkal) továbbgondolva merült fel a következő kérdés: Ha a gépkocsit nyílt végű pénzügyi lízing konstrukcióban szerzi be a cég, s az első nagyobb részlet esetén a várható használatot úgy méri fel, hogy 80 százalékban vállalkozási célú teljesítményt fog elszámolni, ez alapján levonásba helyezi az első részlet áfatartalmának a 80 százalékát, majd a gyakorlat azt bizonyítja, hogy a használat ennél jóval kisebb -50 százalék, s fél év múlva már csak 20 százalék, mikor és hogyan kell az első részlet, illetve a havi lízingdíjak áfatartalmát utólagosan módosítani? (Persze feltételezzük, hogy csak áfaköteles tevékenységet végez a cég, illetve a valós magáncél és hivatalos cél közötti arányokat hitelt érdemlő útnyilvántartással dokumentálják.) Nagyon szépen köszönöm előre is a választ!

Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (szja hatálya alá tartozó, áfaalany, nem személytaxis) nyílt végű pénzügyi lízing keretében személygépkocsit vásárol, valamint egy kft. 3,5 tonna feletti tehergépkocsit vásárol (fuvarozó cég) nyílt végű pénzügyi lízing keretében. Kérdésem: az induló, a havonta fizetendő, illetve a maradványérték tekintetében levonható-e a felszámított áfa, és a mi számolható el költségként az egyéni és a társas vállalkozó esetén is? Köszönöm válaszukat!

Autólízing áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Meg szeretném kérdezni, hogy nyílt végű lízing finanszírozással beszerzett személygépkocsi eladásakor mi vonatkozik a számla kiállítására (áfás, áfamentes), illetve amennyiben áfát kell fizetni az eladáskor, azt arányosítani kell/lehet-e a beszerzéskor visszaigényelt áfával?

Nyílt végű pénzügyi lízinggel vásárolt személygépkocsi értékesítése Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Ügyfelünk nyílt végű pénzügyi lízing konstrukcióban vásárolt személygépkocsit kíván értékesíteni. Úgy gondoljuk, hogy mivel érvényesített áfalevonást, így a gépjárművet áfásan kell kiszámláznia. Jól gondoljuk?

Céges és magánhasználat aránya Kérdés

Bt. nyíltvégű pénzügyi lízing keretében 60 havi futamidővel, 30 százalékos önrésszel személygépkocsit bérel. Az autót az ügyvezető és a műszaki vezető használja kizárólag adóköteles tevékenység végzéséhez, munka felméréséhez, üzleti partnerek felkereséséhez, útnyilvántartással. Mindkettőnek van saját magánautója. A bt. megfizeti a cégautóadót. Kérdésem, van-e plafonja a céges használati aránynak, és mindenképpen van vélelmezett magánhasználat, például 20 százalék, mint a cégtelefonnál, vagy az útnyilvántartással igazolható a 100 százalékos céges használat, és így a havi lízingdíj, valamint az önrész áfatartalma is levonható-e 100 százalékban? Köszönettel: Bohács Bt.

Nyílt végű pénzügyi lízing könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2015 áprilisában kötött egy bankkal nyílt végű pénzügyi lízingszerződést egy személygépkocsi vonatkozásában. Az autókereskedés leszámlázta a gépkocsit a banknak bruttó 9 200 000 forintért, a bank kiadott egy számlát ennek a feléről a kft.-nek (ennyi volt az első lízingdíj), a kft. ezt kifizette a banknak. A kft. havonta számla ellenében fizeti a lízingdíjat. Ennek a könyveléstechnikájában szeretnék segítséget kérni. Ebben az esetben a kezdő lízingdíj beruházásnak minősül-e, a fennálló lízingdíjak teljes összegét elő kell-e írni annak ellenére, hogy csak a kezdő lízingdíjról van számlánk? Illetve a havi lízingdíjak (költség) minek minősülnek? Válaszát előre is köszönöm!

Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés

Nyílt végű pénzügyi lízingelt személygépkocsit lejárat előtt a magánszemély megveszi. Hogyan kell a vállalkozásban könyvelni?

Cégautó magánhasználata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság kültagja, személyes közreműködésre nem kötelezett, eseti jelleggel használja a cég nyílt végű pénzügyi lízingbe vett személygépkocsiját. Milyen adófizetési terhek keletkeznek? Köszönöm a válaszát.

Személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízing – áfa Kérdés

Egy kft. személygépkocsit lízingel nyílt végű pénzügyi lízing keretében 2016-ban. Tudomásom szerint a lízingdíj áfája olyan arányban igényelhető vissza, amilyen arányban a lízingelt eszközt a vállalkozás céljaira használják. Ez gépjármű esetén útnyilvántartás vezetését teszi kötelezővé. Cégautóadót kell-e fizetni, befolyásolja-e a visszaigényelhető áfa összegét? A kft. a gépkocsi után értékcsökkenést számolhat-e el, milyen értékben kell nyilvántartásba venni, és az eszközök között kimutatni a gépkocsit? Köszönettel: M J-né

Előleg utáni áfa Kérdés

Nyílt végű pénzügyi lízing keretében kíván beszerezni személyautót egy kft., a szállítóval kötött adásvételi szerződés szerint előleget fizetett, melyről a szállító nettó plusz áfa összegben előlegszámlát állított ki. Levonható-e az előlegszámlában felszámított áfa?

Áfaarányosítási módszer választása Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Egy cég 2015-ben nyíltvégű pénzügyi lizing szerződés keretében beszerzett egy személygépjárművet, amelyet az ügyvezető magáncélra is használ. 2015 évben a számlákban lévő áfát az útnyilvántartás szerinti vállalkozási célú kilométer és a futott kilométer arányában vonta le. Ezt az arányszámot göngyölítve minden hónap végén megállapította és a számlán szereplő áfát, ezzel beszorozva megkapta a göngyölített levonható áfát és ebből kivonta az előző havi bevallásokban már érvényesített levonható előzetes áfarészeket. Év végére megkapta az addigi vállalkozás érdekében megtett kilométerek arányszámát. Ez a konkrét esetben 91 százalék. Kérdésem, hogy 2016 évben, év közben, használhatja ezt az előző évi arányszámot ideiglenes arányszámként a havi bevallásaiban, az áfatörvény 5 sz mellékletének (9 a.) pontjában foglaltak szerint, majd év végén az utolsó bevallási időszakban elvégezve a végleges arányszám megállapítását és a bevallásban elvégezve a korrigálást az ideiglenes és a végleges levonható áfa között? Válaszát előre is köszönöm.

Ismét a nyílt végű pénzügyi lízinggel beszerzett személygépkocsiról Kérdés

Az Adózóna többször is foglalkozott már a témával általánosságban. Kérdésem konkrétan a következőkre vonatkozik. Személygépkocsit nyílt végű pénzügyi lízinggel szerzett be egy kft. A gépkocsi bruttó ára – tegyük fel – 10 millió 500 ezer forint. Mivel személygépkocsiról van szó, a lízingcég áfa nélkül adta ki a számviteli bizonylatot – kerekítve – 8,3 millió forintról, majd a kezdő lízingdíj tőkerészéről és annak áfájáról kiállította a számlát, például bruttó 5,3 millió forintról. Mivel a tárgyi eszközt a lízingbe vevőnél kell állományba venni, felvetődik a kérdés, milyen összeggel kell aktiválni a gépkocsit? (A maradványértéktől most eltekinthetünk.) Mekkora összeget lehet értékcsökkenteni 20 százalékkal? Az áfára vonatkozó szakvéleményüket olvastuk, azzal nincs "gondunk". A könyvviteli elszámolásra vonatkozó kérdést pedig nem tehetem fel, pedig azzal kapcsolatosan is lenne kérdésem. Köszönöm a választ előre is.

Különbözeti adózás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségét kérni: Egy használt autók kereskedelmével foglalkozó társaság az áfamentesen beszerzett autók értékesítésekor a fizetendő áfát a különbözeti adózás alapján állapítja meg. Kérdésem, hogy helyesen gondolom-e, hogy az értékesítendő autókhoz kapcsolódó áfás költségek áfatartalma nem helyezhető levonásba, viszont a költségszámlák (javítás, karbantartás, alkatrészek) bruttó értéke figyelembe vehető mint csökkentő tétel a különbözeti alap meghatározásakor? Másik kérdésem az lenne, hogy ugyanezen cég nyilt végű pénzügyi lízing keretében cégautót használ, mely után megfizeti a cégautóadót. Tudomásom szerint a havi lízingdíj utáni áfa levonásba helyezhető, de csak abban az esetben, ha útnyilvántartást vezet a társaság a gépjármű-használatáról. Viszont itt ellentmondást látok, mert a cégautóadót azért fizeti, mert elismeri a magáncélú használatot, viszont akkor a havi lízingdíj utáni áfatartalom hogyan és mi alapján helyezhető levonásba? Segítségét előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őcsg-tagok szocho

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Kiegészítő kérdés őstermelő iparűzési adójának megosztása korábbi kérdéshez

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink