268 találat a(z) nyílt végű pénzügyi lízing cimkére
Nyílt végű pénzügyi lízing vevőkijelöléssel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyíltvégűlízing-szerződést kötöttünk 3 évvel ezelőtt, most járt le. Ügyvezetőnk a lízingcég felé nyilatkozott, harmadik fél részére számlázzák ki a maradványértéket. Az lenne a kérdésem, hogy az én könyveimből így hogyan kerül ki az eszköz? Szerződéskötéskor – 3 éve – aktiváltam a személygépkocsit, értékcsökkenést számoltam el rá. Ha a lízingcég harmadik félre kiszámlázza a maradványértéket, mi alapján és hogyan tudom kivezetni a könyveimből a személygépkocsit? Köszönettel: Mónika
Maradványérték adóvonzata Kérdés
Tisztelt Válaszadó! Társaságunknál rövidesen letelik egy személygépkocsi nyílt végű lízingjének a futamideje, mellyel kapcsolatban vevőkijelöléssel kívánunk élni egy harmadiik személy javára. A lízingszerződés szerinti maradványérték 20 százalékban került meghatározásra, ezen az értéken jut majd hozzá az említett magánszemély. A gépkocsi piaci értéke véleményünk szerint jelentősen meghaladja a maradványértéket. Kérdésünk arra irányul, hogy a tulajdonossá váló magánszemélynél felmerül(het)-e szja- kötelezettség? Válaszukat köszönjük!
Lízingelt autó értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk nyílt végű pénzügyi lízing konstrukcióban egy személygépjárműt szerzett be. A vételi jogot egy másik vállalkozás részére átengedtük a szerződés lejárta előtt, amely a fennmaradó hitelrészt teljesítette a pénzügyi intézmény felé Ebben az esetben hogyan történik az értékesítés könyvelése és kit érint az áfafizetési kötelezettség? Köszönettel M. A.
Nyílt végű pénzügyi lízing maradványértéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyílt végű pénzügyi lízing maradványértéke miatt kérem a segítségüket. Magát a könyvelési mechanizmust már ismerem és önök is sokszor leírták. A nyílt végű pénzügyi lízing szerződéseken és mellékletein a törlesztési ütemezés(nettó, áfa, kamat) maradvány érték nélküli összegben kerül meghatározásra havi bontásban. Pl. egy 60 havi futamidő szerződésen ha előírom a törlesztőrészletek alapján 161-448 és 368-448 számlákra a kötelezettséget, ami nullára is fut majd a számlák alapján 60 hónap alatt, az nem tartalmazza a maradványértéket. Természetesen van a szerződésen maradványérték meghatározva, ami nyilván minél alacsonyabb az áfa miatt, de hogyan számoljam el? Mivel nem vagyok szakértő, elfogadom az abban szereplő maradványértéke, De ha előírom azt is 161-448 szemben, akkor az egyrészt nem fut ki futamidő végén, hiszen elő sem írták, másrészt tudomásom szerint arról külön számla kerül kiállításra, feltéve, hogy megvásárolja a lízingbevevő. Ha pedig nem veszem a maradványértéket figyelembe, csak a törlesztési ütemezés alapján írom elő 161,368-448-ra a gépjárművet, akkor abból kell-e és milyen értéken maradványértéket számítani értékcsökkenéskor, hiszen az maradványérték nélküli összeg. Remélem érthetően tettem fel a kérdéseimet. Válaszukat előre is köszönöm.
Nyílt végű lízing és cégautóadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem személygépkocsit vásárolt nyílt végű pénzügyi lízinggel. A gépkocsi használatáról útnyilvántartás vezetése mellett előreláthatóan 20% magáncél és 80% üzleti cél vélelmezhető. Az áfát ennek arányában vonom le. Kérdésem a cégautóadóval kapcsolatban merült fel. Kell-e cégautóadót fizetni ebben az esetben? Köszönöm munkáját! Tisztelettel:Szabó Antia
Nyílt végű lízing Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy korlátolt felelősségű társaság nyílt végű pénzügyi lízing keretein belül szeretne személyautót vásárolni. A kérdésünk az lenne, hogy visszaigényelheti-e az áfát az önrész után egy összegben? Illetve az egyes részletek havi áfája visszaigényelhető-e? Válaszukat előre is köszönöm!
Nyílt végű pénzügyi lízing személygépkocsi esetében Kérdés
Kft. személygépkocsit lízingel nyílt végű pénzügyi lízinggel 60 hónapra. Kapott egy előlegszámlát, majd egy mínuszos előjelű számlát az előlegről, és végül egy számlát a személygépkocsi teljes értékéről. Ezen számláknak az áfatartalma levonható-e? A kocsi dízel üzemanyaggal megy, a tankolások áfatartalma levonható-e? A cég továbbá átadás-átvételi igazolólap alapján kapott az előlegszámlának megfelelő összegű Praktiker ajándékutalványt. Az ajándékutalványt hogy rögzítem a könyvelésbe?
Nyílt végű lízing könyvelési tételei a havi számlák alapján Kérdés
A beszerzéskori tételek könyvelési tételei megvannak az archívumban. Konkrétan az a kérdésem, hogy a 368-as számláról hogyan tűnik majd el az áfa?
Nyílt végű lízing, előlegszámla – áfalevonás II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az előző kérdésemet kiegészíteném az alábbiakkal. Az előlegszámlát a kereskedő állította ki. Ez volt a feltétele, hogy gyártásba küldjék az autót. A számlán az autó típusa és "előleg" szerepel. Az autó nagyjából fél év múlva érkezik meg, ezért vagyok tanácstalan, hogy mi lenne a teendő az áfával, mert később ez nyílt végű lízingbe fordul át, ahol beszámításra kerül az előleg. Ugyanakkor a nyílt végű lízinget majd a bank fogja számlázni, és gondolom, az önrészben lesz engedményezve ez az összeg. Ennek fényében is azt javasolja, hogy az áfát vonjuk le? Köszönöm.
Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem gazdasági társaság. Nyílt végű pénzügyi lízing keretében vásárol személyautót. Az autót magán és üzleti célra egyaránt használja. Az Áfa tv. nem írja elő milyen útnyilvántartást vezessünk. Az Szja. törvény meghatározza az útnyilvántartás kötelező tartalmi elemeit, akárcsak a kiküldetési rendelvényt. Megoldás lehet-e az üzleti célú használat kétséget kizáróan hitelt érdemlő bizonyítására az Szja. tv. szerinti útnyilvántartás vagy kiküldetési rendelvény vezetése? Ha igen, melyik nyilvántartás lehet nagyobb bizonyító erejű? Amikor üzleti partner meglátogatására kerül sor, szükséges-e az üzleti partner aláírása a látogatás valódiságának bizonyítására? Feltételezem, a kilométeróra állását minden esetben fel kell tüntetni, mind induláskor, mind érkezéskor. Szerepeltetni kell-e a tankolások helyét és összegét a nyilvántartásban? Milyen adat feltüntetése szerepelhet még a nyilvántartásban, ami fokozza annak hitelességét? Milyen nyilvántartás az, amivel kizárható az adóhatósági megállapítás? (Különösen nagy értékű autóról van szó, ami miatt nagy adókockázatról van szó.) Köszönöm megértését és türelmét! Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Cégautóadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017-től kell-e cégautóadót fizetni egy nyílt végű pénzügyi lízingelt (lízing végén maradványértéken lesz megvásárolva a személygépkocsi (16 millió forint értékű)? 1. Vezetnek útnyilvántartást, és 100%-ban hivatalos az út? 2. Vezetnek útnyilvántartást, és 80%-ban hivatalos, 20%-ban magánhasználat valósul meg? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta
Személygépkocsi – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. nyílt végű lízing keretében jutott személygépkocsihoz. a cégautóadót megfizeti, az áfát 90%-ban vontuk le a kezdő részletnél, és havonta a törlesztőrészleteknél. 2015. októberben került a jármű a kft.-hez. 2017. februárban végtörlesztett a kft. a lízingbeadónál. Áfás számlát kapott a vállalkozás. Ez az érték több mint az eredetileg aláírt maradványérték. Ebből az áfából valamely rész levonható? A lízingcéggel történt elszámolás után a kft. azonnal értékesítette az autót egy magánszemély felé, áfásan. Helyesen számlázott a kft.? Miként kell a 17 hónap áfalevonásait beszámítani a 60 hónapos figyelésnél? Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Tisztelettel: Hné Zsuzsanna
Nyílt végű pénzügyi lízing áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyílt végű pénzügyi lízinggel vettünk egy személyautót. Kérdésem lenne, hogy csak útnyílvántartás elszámolásának keretében megosztással lehet az áfát visszaigényelni? Valahol hallottam, hogy megengedi a törvény a 70-30 százalékos megosztást is. Azaz, hogy 70 százalékra igénylem vissza, 30 százalékra nem. Igaz ez? Köszönöm!
Cégautóadó pénzügyi lízing esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! A cégautóadó új módosítása szerint a tartós bérletbe adott személygépkocsi esetén nem kell 2017. január 1-jétől cégautóadót fizetni. A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ha egy cég nyílt végű pénzügyi lízing keretében vett egy személygépkocsit, akkor arra kell-e cégautóadót fizetni? Jól gondolom, hogy a tartós bérlet és a nyílt végű pénzügyi lízing két külön dolog? Illetve akár egyik, akár másik konstrukcióról van szó, ha az autóval kapcsolatban számoltak el bármilyen költséget, akkor mégis kell cégautóadót fizetni? Válaszát előre is köszönöm!
Nyílt végű pénzügyi lízing harmadik vevő-kijelölési joggal Kérdés
Nyílt végű pénzügyi lízing esetén, ha a lízingbe vevő teljesíti a szerződést és kijelöl egy harmadik vevőt, mi a gyakorlat az alábbiakra: – Ki állítja ki a számviteli bizonylatot a visszaadásról, milyen értéken? – Van-e adózási kérdés, ha a harmadik vevő magánszemély vagy kft., és a lízingbe adónál mikor merül fel adóalap-korrekció? – Mi a könyvelés menete visszaadáskor, harmadik vevő-kijelölési joggal? Válaszukat előre is köszönöm.