73 találat a(z) munkaruha cimkére
Munkaruha megtérítése kihordási időn belüli munkaviszony-megszűnés esetén
Kérdés
Vállalkozásunk fémmegmunkálással foglalkozik, a gépkezelők részére cégünk munkaruhát biztosított, melynek kihordási ideje 18 hónap. A munkaruhát átadás-átvételi jegyzőkönyvön adtuk ki a munkavállalóknak, ahol szabályozásra került, hogy ha a dolgozó munkaviszonya a kihordási idő letelte előtt megszűnik, akkor időarányosan köteles a ruházatra vonatkozó költséget megtéríteni. Kérdéseink ezzel kapcsolatban: 1. Munkaszerződésben ezt kell-e szabályozni vagy elég ebben a jegyzőkönyvben? 2. A megtérítést kell-e számlázni vagy egyéb levonásként a nettó munkabérből levonható? 3. Hogyan kell könyvelni a fenti térítést?
Szja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szja-témakörben a következő a kérdésem: a kft. a munkavállalóinak pamutpólót vásárolt egy irodaszereket, munkaruházati termékeket, tisztítószereket árusító cégtől. A póló munkaruházati terméknek minősul-e, vagyis beletartozik-e az Szja törvény 8. melléklet 8.24. pont munkaruházati termék fogalomba? Valamint az áfája levonható-e? Köszönöm a választ.
Munkaruhaköltség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkaruhaként céges logóval ellátott pólókat, nadrágokat, kabátokat ad munkavállalóinak. A logó tervezési, hímzési, illetve szitázási költsége munkaruhaköltségbe számít-e vagy külön szolgáltatási díjként kell elszámolni?
Munkaruha-költségtérítés adójogi megítélése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató dolgozóinak (székhelyen, telephelyen, valamint üzleti partnereknél végzett gépszerelési, karbantartási, szállítási munkát végző dolgozók) nem biztosít munkaruhát, azonban a saját tulajdonú munkaruhák használatára, tisztítására havi költségtérítést fizet, munkaköri besorolástól függő összegben. Tekinthető ez munkaruha-juttatásnak (adómentes), vagy egyéb béren kívüli juttatás? Köszönöm.
Tartozás levonása (munkaruha, leszerelő tartozás)
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretnénk kérni abban, hogy mint munkáltató meddig élhetünk a munkavállalóval szemben a tartozás levonásával. Jelen esetben 2016-ban kilépett munkavállalók nem szereltek le a gyárban, és a kölcsönbevevő cég most jelezte, hogy követeljük vissza tőlük a munkaruha díját, és ennek megfizetésére szólítsuk fel őket. Mikor kiléptettük, ezt nem jelezték felénk. A leszerelőlap hiányában a kilépőpapírokat kiadtuk. A legtöbb ilyen munkavállaló 1-2 napos oktatáson vett részt csak és azután nem ment be többet dolgozni, tehát a bére terhére sem tudtuk akkor ezt beállítani de mivel nem is jelezték felénk, tartozás mentesen adtunk ki papírokat. Mennyi ennek az elévülési ideje, felszólíthatjuk-e még erre a munkavállalókat? Jogosan követelhetjük-e vissza ezt a pénzt úgy, hogy emiatt nagy valószínűséggel új kilépő papírokat kell adjunk? Segítségét köszönve, Bóné Bernadett munkaügyi előadó
Adómentesen adható védőeszköz, munkaruha, iskolai képzés
Cikk
A munkáltató vagy éppen bármely (például megbízási) jogviszonyban a foglalkoztató számos juttatást adhat adókötelezettség keletkezése nélkül a munkavállalói, a tevékenységében közreműködő magánszemélyek részére. Összegyűjtöttük a legfontosabbakat.
Munkaruha
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkáltatónál írásban nem rögzítik, de szokásos módon elvárás, hogy a munkavállaló fekete ruhában végezze munkáját. Jár-e ilyen esetben munkaruha-térítés, illetve mi a szabályos módja ennek a rendezésének? Egyenruháról nincs szó, csupán a fekete szín "elvárt". Válaszát köszönöm
Munkaruha
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vagyonvédelmi vállalkozás saját munkavállalói részére kizárólag a szolgálati beosztás időtartamára a vagyonvédelmi törvényben meghatározott formaruhát biztosít munkavállalói részére, melyet ebben az időszakban kötelező hordani. A szolgálat kezdetén a vagyonőr a ruhát felveszi, majd a szolgálat végén visszateszi az öltözőszekrényébe. Magáncélra a ruhákat nem használják. Milyen módon kell ezeket dokumentálnia a vállalkozásnak, és felmerül-e bármiféle adófizetési kötelezettség a formaruha biztosítás miatt vagy adómentes az ügylet? Köszönöm válaszukat!
Munkaruha-juttatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkaruha-juttatást nyújt minden alkalmazottjának, évente 25 ezer forint értékben. A cég saját logóval ellátott termékei közül lehet választani, melyeket külső cégtől rendelnek meg Ezek utcai ruházatként is hordható termékek, tehát egyéb, nem rendszeres juttatásként adózunk utána. Kérdésünk, hogy ha a munkavállaló a megengedett értéket meghaladóan rendel, akkor elfogadható megoldás, hogy a béréből vonjuk le a különbözetet (és egyéb bevételként rögzítjük)? A dolgozó aláírja a munkaruha-szabályzatot és a rendelőlapot is, tehát ezáltal tudomásul veszi, hogy a keretet meghaladó összeg az ő költsége lesz. Vagy minden esetben ki kell számlázni a korlát feletti összeget? Válaszukat előre is köszönöm!
Munka-és védőruha juttatása autószalon-szerviz dolgozói részére
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Autószalon + szerviz alkalmazottai részére milyen ruházat adható és milyen adózási feltételekkel? Az autószerelők munkavédelmi cipőt, emblémázott kantáros nadrágot, emblémázott munkáskabátot, emblémázott kereknyakú pólót kapnának, a munkafelvevők pedig emblémázott galléros pólót, emblémázott munkáskabátot. Az értékesítők emblémázott inget kapnának. A beszerzéskori felszámított áfa levonható-e? Milyen nyilvántartást kell vezetni? Köszönettel: Reményi Győzőné
Munkaruha
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Villanyszereléssel foglalkozó kft. vásárolt munkaruhát, melyet feliratoztatott is a cég nevével ellátva. Egy számlán belül külön tételként van feltüntetve nadrág, póló, kabát... és külön szitázás, feliratozás, egyszeri ábránkénti szerkesztési költség. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben az egészet 51 anyagköltségre kell-e könyvelni? Köszönettel;
Fizetési felszólítással kapcsolatos kérdés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozóink belépéskor átvesznek tőlünk néhány dolgot használatra, mint munkaruha, cipő, belépőkártya, kulcsok. Szeretnék érdeklődni, ha ezek az eszközök megsérülnek, elvesznek, vagy leszámoláskor nem tudják visszaszolgáltatni, fizetési felszólítással kérhetjük-e ezen eszközök árának megtérítését? Ha ez nem járható út, akkor van-e valamilyen lehetőség arra, hogy megtérítessük a dolgozókkal az elveszett, megrongálódott eszközöket? Hogyan kell szabályosan eljárni? Válaszát ez úton is köszönöm.
Munkaruha
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-ben szakértőként dolgozó munkavállaló rendszeresen kültéri munkákat végez a megrendelők telephelyein. Ez a munkavégzés szennyeződéssel is jár (darukra, emelőgépekre kell felmászni), azon kívül az időjárási körülményeket is figyelembe kell venni. Kérdésem az lenne, hogy téli időjáráskor meleg öltözetet kell-e, lehet-e adómentesen biztosítani a munkavállalónak? Ha igen, akkor ezt csak munkavédelmi boltból lehet-e megvenni, vagy bárhol? Segítségét köszönöm: Ildi
Munkaruha tisztítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaság belső szabályozása alapján munkaruhát biztosít bizonyos munkakörökben, ennek tisztításához milyen adózási feltételekkel nyújthat mosószert? Köszönöm válaszukat.
Munkaruha, áfa
Kérdés
T. Szakértő! Kérdésem a védő-, illetve munkaruha-juttatásra vonatkozik: feltételezve hogy az egyéb törvényi feltételek fennállnak a védő és munkaruha juttatáshoz (tehát jár a munkavállalóknak), a beszerzés áfája levonható-e? Segítségét köszönöm. Ildi