20 találat a(z) munkaköri leírás cimkére

Új követelmények előírása már meglévő dolgozóknak: mit lehet, és mit nem lehet elvárni? Cikk

A vállalatok tevékenységük körében igyekeznek fejlődni, lépést tartani a technológiai és szellemi újításokkal. Bármely ágazatról is legyen szó, a munkáltató érdeke, hogy a munkavállalók tudása, képessége is kövesse a változásokat, és ennek biztosítására, időről időre történő felülvizsgálatára valamilyen aktuális módot igyekszik alkalmazni.

Munkavégzési hely Kérdés

Munkaköri leírás aláírása Kérdés

Munkaköri leírás társas vállalkozónak Kérdés

Korkedvezményes nyugdíj: jogosultság megszerzése, illetve ellátás a korkedvezmény alapján Cikk

Minden évben fokozott érdeklődés mutatkozik a korkedvezményes nyugdíjazás iránt, illetve, hogy van-e még ilyen lehetőség.

Quiet quitting, avagy az épphogy csak dolgozó munkavállaló esete: mit tehet a munkáltató? Cikk

Egyre gyakrabban használt munkaügyi fogalom a "quiet quitting", amely a Covid-19 járvány következményeként hatványozottan előtérbe kerülő jelenséget írja le: azt a helyzetet, amikor a munkavállaló nem mond fel, de csak a minimum munkavégzési követelmények teljesítésére törekszik, nem motivált, nem szocializálódik, mindennapi szóhasználattal élve "elvan”.

Angol nyelvű munkaszerződés, tájékoztató és munkaköri leírás Kérdés

Munkaviszony létrejöttekor kiadandó dokumentumok Kérdés

Megjelent! Munkaügyi szerződés- és iratmintatár Cikk

Kösse meg könnyedén munkaügyi szerződéseit, és vezesse munkaügyi nyilvántartásait egyszerűen a csomagban található 113 irat- és szerződésminta segítségével! A letölthető és szerkeszthető dokumentumok felhasználásával szakszerű munkaszerződéseket köthet a legkülönfélébb jogi helyzetekben, emellett a nyilvántartási kötelezettség teljesítéséhez is talál iratokat, a tájékoztatási és munkakörileírás-minták használatával pedig könnyebbé és gyorsabbá teheti a munkaszervezést, a napi személyügyi munkát.

Ügyvezető tulajdonos munkaviszony munkaköri leírás Kérdés

Másik cég ügyvezetése, mint munkaköri feladat Kérdés

Mi tartozik bele a munkakörbe, meddig mehet el a munkáltató? Cikk

Egy korábbi sajtóhír (nepszava.hu) szerint rendkívüli felmentéssel bocsátotta el a Pécsi Tankerületi Központ az egyik pécsi gimnázium nevelés-oktatást segítő, művészeti oktatásban résztvevő munkatársát, aki egészségügyi okokra hivatkozva nem akart részt venni az iskola érettségik előtti vegyszeres fertőtlenítésében. Mi tartozik bele egy munkakörbe? Mennyire bővíthető a munkaköri leírás tartalma? Meddig mehet el a munkáltató?

Szülés után mi a kötelezettsége a munkavállalónak? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2015 júliusában veszélyeztetett terhességgel táppénzre ment. Ikerszülés, 2016 januárjában, koraszülött szülés. Azóta a munkavállaló semmilyen megkeresésre nem ad választ, nem tudni, mikor kíván, vagy vissza kíván-e térni a munkahelyére. Ha jól tudom, jogszabály értelmében a helyére csak határozott idejű szerződéssel lehet munkaerőt felvenni. De, ha nem nyilatkozik semmit, akkor munkaadóként hogyan tervezhetek? Ikrek esetében legalább a gyerekek 6 éves koráig otthon maradhat. Ha netán beteg a gyermek, akkor pedig 9 évig. Közben a munkahelyen betöltött pozícióban is változás következett be, az eddigi munkakörében a korábbi egy idegen nyelv helyett már két idegen nyelvet beszélő alkalmazottak vannak. Kérdésem, mi ilyenkor a teendő? Ki kell értesítenem, hogy a pozíciójában új elvárás a két idegen nyelv ismerete, így visszatérés esetén ezt vegye figyelembe? Illetve helyes-e az ő magatartása? Tényleg nem kell kommunikálni a munkáltatóval? A munkáltatónak pedig fent kell tartani a helyet a szülésből bármikor visszatérőnek? Visszatérés esetén hogyan lehet jogszerűen megszüntetni a munkaviszonyát felmondással? Mire kell majd ilyenkor figyelni? Mennyi szabadság jár neki például 6,5 éve távollét után? Köszönöm a válaszát.

Bérmunkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretnék segítséget kérni: 1-es társaság munkavállalói bérmunkát végeznek a 2-es társaság telephelyén. A két társaság között szerződés van erről, és kapcsolt vállalkozásnak minősülnek. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben az 1-es társaságnak telephelyként be kell-e jelentkezni a NAV és az önkormányzat felé, mert nem egy településen van a két társaság? A másik kérdés, hogy munkaügyi szempontból elég, ha a munkaköri leírásban szerepeltetik ezt, vagy kell hozzá más értesítő is? A munkavállalók csak erre a bérmunkára lettek felvéve. Válaszukat előre is köszönöm.

Munkaköri leírás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnénk kapni egy általános minta munkaköri leírást, amiből ki tudunk indulni például egy logisztikai asszisztens munkaköri leírás elkészítésében. Köszönettel: N. L.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink