20 találat a(z) munkáltatói igazolás cimkére
Érkeznek a munkáltatói, kifizetői és pénztári igazolások: az elévülési idő végéig meg kell őrizni ezeket
Cikk
Február közepéig mindenki megkapja a tavalyi jövedelme, illetve az önkéntes pénztári, nyugdíj-előtakarékossági és nyugdíjbiztosítási befizetései után a munkáltatói, kifizetői és pénztári igazolásokat. Ezek alapján ellenőrizhető az szja-bevallási tervezet, és benne a pénztárakba befizetett összegek után járó adó-visszatérítés összege. Az igazolásokat nem kell beküldeni a NAV-hoz, de az elévülési idő végéig meg kell őrizni, olvasható a NAV honlapján.
Nem adott igazolást a munkáltató a levont adóról, tb-járulékról. Mit tehet a munkavállaló?
Cikk
Mi a teendője a munkavállalónak, ha a nettó munkabérét kifizették számára, de a munkáltató nem állított ki róla igazolást? – kérdezte Olvasónk. Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
Munkaviszony-igazolások kiadása februárban, munkaviszony utolsó napja július
Kérdés
Bt.-beltag munkaviszonyban
Kérdés
Gyed, illetve gyes és bölcsőde együtt: amit mérlegelni kell a munkába visszatérés előtt
Cikk
Magyarországon a szülők gyermekük 3 éves koráig otthon maradhatnak a gyermek gondozása céljából, nem kötelesek visszatérni a munkahelyükre. Biztosítási jogviszonytól, előzetes jövedelmi szinttől is függ, milyen összegű ellátásra jogosult a szülő ebben a 3 évben. A gyermekgondozási díj, vagyis a gyed maximalizálva van, a gyes régóta bruttó 28 500 forint, így anyagi okok miatt is sokan döntenek amellett, hogy hamarabb térnek vissza a munkaerő-piacra. A gyermek napi gondozására megoldást kell találni, ennek lehetséges módja a bölcsőde. Cikkünkben azt járjuk körbe, milyen feltételekkel működhet együtt a gyed/gyes és a bölcsőde, mire kell figyelni, mikor jár, mikor nem az ellátás.
Így igazolható a munkába járás kijárási tilalom alatt
Cikk
Szerdától kijárási tilalom van érvényben, amely alól csak bizonyos esetek adnak kivételt. Ezen esetek egy része pedig igazoláshoz kötött. Olvasónk azt szerette volna megtudni, miképp igazolhatja, hogy munkaügyben van úton, amikor nem munkaviszonyban dolgozik. A kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.
Munkába járás igazolása vállalkozónál kijárási tilalom idején
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Bár ma még nincs szükség a munkáltatói igazolásra ahhoz, hogy munkába járjunk, mindenesetre szeretnék előre felkészülni egy ilyen eshetőségre: társas vállalkozóként, saját magamnak kell majd igazolást adni, vagy egyéb módon kell bizonyítanom a társas vállalkozóságomat? (Részemről az is rendben, ha akkor válaszolják meg ezt a kérdést, amikor már szükség lesz a munkába járás igazolására.)
Kijárási korlátozás: a munkáltatói igazolás tartalma
Cikk
A kijárási korlátozás miatt szükséges-e minden dolgozónak munkáltatói igazolást kiadni. Ha igen, az igazolásnak mit kell tartalmaznia? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.
Kijárási korlátozás
Kérdés
A kijárási korlátozás miatt szükséges-e minden dolgozónak munkáltatói igazolást kiadni. Amennyiben igen, az igazolásnak mit kell kötelezően tartalmaznia.
Itt az idő a munkáltatói/kifizetői igazolások elkészítésére
Cikk
Az adóhatóság minden olyan magánszemély számára elkészíti az adóbevallási tervezetet, akire vonatkozóan 2019-ben érkezett munkáltatói, kifizetői adatszolgáltatás. Összefoglaltuk, hogy a kötelezetteknek milyen igazolásokat, milyen tartalommal kell január végéig kiadniuk.
Hibás az M30-as? Így lehet javítani
Cikk
A munkáltatóknak, kifizetőknek január 31-éig kellett a 2018. évben teljesített kifizetéseiről, juttatásairól összesített igazolást kiállítaniuk. Ha a munkáltató január 31-ét követő időpontban értesül róla, vagy tárja fel, hogy az előző hónapokra, esetleg évekre vonatkozóan nem a jogszabályi előírások alapján állapította meg és vallotta be a magánszemély adóját, adóelőlegét és állapította meg a járulékokat, a következő szabályokat figyelembe véve van lehetősége javítani a hibát.
Amit tudni kell a munkáltatói igazolásokról
Cikk
Az adóhatóság minden magánszemély számára elkészíti az adóbevallási tervezetet, akire vonatkozóan 2018-ban érkezett munkáltatói, kifizetői adatszolgáltatás. A munkáltató és a kifizető részére az adózás rendjéről szóló törvény, az adóigazgatási eljárás részletes szabályairól szóló kormányrendelet, valamint a személyi jövedelemadóról szóló törvény számos olyan kötelezettséget ír elő, amelyet a magánszemélyek éves jövedelem- és adóelszámolásával összefüggésben kell teljesítenie.
Munkáltatói igazolás ki nem fizetett jövedelemről
Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Mi a helyes eljárás, ha a munkáltató (kifizető) olyan jövedelemről ad ki igazolást, amelynek kifizetése (átutalása) nem történt meg? Postán érkezett az igazolás két példányban azzal a kéréssel, hogy aláírás után az egyik példányt szíveskedjünk visszaküldeni. Igazgatósági tag tiszteletdíjáról van szó, melyet a teljes 2017-es évre elszámoltak, viszont kifizetés (átutalás) egyáltalán nem történt. Nevezett cég ellen több végrehajtás is folyamatban van. Aláírás nélkül visszaküldeni és nem bevallani a magánszemélynek, vagy aláírni, bevallani és jogi úton megpróbálni érvényesíteni a követelést? Köszönettel: Köles Péterné
Félmillió forintos bírság fenyegeti a munkáltatókat, ha erre nem figyelnek!
Cikk
Legkésőbb január 31-éig, azaz a mai napig több millió munkavállalónak kell megkapnia a munkáltatója által kiállított igazolást, amely – egyebek között – jogcímenkénti bontásban az előző évben kifizetett valamennyi adóköteles bevételt, a levont adó és adóelőleg összegét, valamint a bevételt csökkentő tételeket is tartalmazza – hívja fel a figyelmet a Deloitte.
Munkáltatói szja-igazolás helytelensége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy dolgozó a munkahelyén (állami intézmény) hibás adóigazolást kapott, mivel jóval nagyobb összeg szerepel rajta jövedelemként, mint amit valójában megkapott. Már hónapok óta húzódik a javítása, de mindeddig nem történt meg, és jó esély van arra, hogy nem is fog. Ha a kiadott igazolás alapján töltjük ki az adóbevallást, akkor jóval több szja-t kellene fizetnünk, mint ami a valós számok alapján kijönne. Mit lehet ilyenkor tenni?