15 találat a(z) megszakítás nélküli munkarend cimkére

Munkanapon átnyúló munkavégzés kérdései – példákkal Cikk

Gyakran felmerülő kérdés, miképpen kell értelmezni a munka törvénykönyve azon lehetőségét, hogy a munkanapot nem csupán naptári napnak, hanem egy meghatározott időszaknak is lehet tekinteni. Cikkünkben példákon keresztül mutatjuk be, miről is van szó.

Megszakítás nélküli munkarend Kérdés

Munkaidőkeretben, megszakítás nélküli munkarendben, 24/48 órás munkaidőbeosztás szabályai Kérdés

24/48 készenléti munkakör Kérdés

Szabadság munkaszüneti napon Kérdés

Munkaidő-beosztás megszakítás nélküli munkarendben Kérdés

Munkanap kezdete – munkaszüneti nap díjazása Kérdés

Köszönöm a munkanappal kapcsolatos korábbi választ. A pontos megértés miatt az alábbit kérdezném még: megszakítás nélküli munkarendben az első munkavállaló 2019.03.14.-én 19.00 órától 2019.03.15-én 07.00.-ig végezte a beosztás szerinti munkáját, a második munkavállaló 2019.03.15-én 07.00 órától 2019.03.15-én 19.00 óráig végezte a beosztás szerinti munkáját, a harmadik munkavállaló 2019.03.15-én 19.00 órától 2019.03.16-án 07.00 óráig végezte a beosztás szerinti munkavégzését. Ebben az esetben a munkavállalók egyenként hány óra munkaszünet napi pótlékra jogosult, illetve a három munkavállalónak egyenként mettől meddig tartott a munkanapja, illetve munkaszüneti napja. Köszönettel.

Szabadság elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megszakítás nélküli munkarendben tevékenykedő cégnél a munkavégzés 12 órában valósul meg, 3x12 órás munkanapot három pihenőnap követ, a szabadság elszámolása napban van nyilvántartva, de órában (12 órában) történik az elszámolás, mivel munkarend szerint a beosztása az adott munkavállalónak 12 óra. Kérdésem: Helyes-e az elszámolás? Lehetőség van arra, hogy ilyen munkarendben (megszakítás nélküli, 12 órás, 4 műszak) a szabadságot 8 órában számolja el a munkáltató? Előre is köszönöm válaszukat.

Munkaszüneti napi munka, szabadnap, távolléti díj Kérdés

Szabadság megszakítás nélküli munkarendben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Teljesen elbizonytalanodtam a szabadság elszámolása miatt. Példa: megszakítás nélküli munkarendben foglalkoztatott munkavállalónak 30 nap szabadság jár. Beosztás szerinti napi munkaideje 12 óra. A 30 nap szabadságot 8 órával /12 óra napi munkaidővel, és 20 munkanapra adtam ki 12 órában a szabadságot. Órabéres munkavállaló, akinek a program a megadott óraszámra generálja a távolléti díjat. Ha 30x12=360-nal számolok, akkor a munkavállaló 360 órára fogja megkapni a távolléti díjat, viszont éves szinten az ő óraszáma sem lesz több 2080 óránál. Elnézést az értetlenségért, de szeretném jól végezni a munkámat. Köszönöm válaszukat.

Szombatról vasárnapra átnyúló munkaidő II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Előző kérdésemre válaszolva írta, hogy a munkanap lehet a naptári naptól eltérő, megszakítás nélküli 24 óra. Leírta, hogy ilyen tipikusan a többműszakos munkarend, és ebben az esetben a munkáltató egyoldalú döntésével eltérhet a törvényi rendelkezésektől. A kérdésem az lenne, hogy ez irányú döntését írásba kell-e foglalnia a munkáltatónak? Ha igen, akkor a munkaszerződésben vagy a tájékoztatóban kell ezt megtennie? Előre is köszönöm válaszát.

Vasárnapi pihenőnap Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munka törvénykönyve alapján: 54. A heti pihenőnap 105. § (1) A munkavállalót hetenként két pihenőnap illeti meg (heti pihenőnap). (2) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén a heti pihenőnapok egyenlőtlenül is beoszthatók. (3) A (2) bekezdésben foglaltak alkalmazásakor - a megszakítás nélküli, a több műszakos vagy az idényjellegű tevékenység keretében foglalkoztatott munkavállalót kivéve - a munkavállaló számára hat munkanapot követően egy heti pihenőnapot be kell osztani. (4) A munkavállaló számára - a 101. § (1) bekezdés f) pont kivételével - havonta legalább egy heti pihenőnapot vasárnapra kell beosztani. Ezek alapján a kérdésem, hogy a havonta egy vasárnap kiadása meg tud-e valósulni abban az esetben, ha a munkavállaló egyenlőtlen időbeosztásban dolgozik, és a műszakja például a következőképpen alakul: szombaton 22 órakor végez a munkával, majd vasárnap este 22 órakor jön dolgozni? Ebben az esetben kiadottnak lehet tekinteni a havi egy vasárnapot? (A többi vasárnapon szintén dolgozik). Ebben az esetben nem 0-24 órában kell vizsgálni azt, hogy egy vasárnap teljesüljön az előírás szerint? Köszönöm!

Megszakítás nélküli tevékenység: közszükséglet-e a friss kifli? Cikk

Közműszolgáltatás, hőerőmű, vagyonvédelem, egészségügyi szolgáltatás: közös bennük, hogy a munkáltató üzemelési ideje meghaladja a munkavállaló munkaidejét, így több munkavállalói csoport látja el a feladatot, akár szünet nélküli működést is biztosítva. Az általánostól eltérő munkáltatói tevékenységet – amennyiben a munkáltató működése megfelel a törvény által meghatározott feltételeknek – rugalmasabb munkaidő-megszervezés jellemzi. Ezen működési sajátosságok közzé tartozik többek között a megszakítás nélküli és a többműszakos tevékenység.

Így lehet húsvétkor dolgoztatni a munkavállalókat Cikk

Hogyan lehet a húsvéti ünnepek alatt (idén április 20-án és 21-én) dolgoztatni a munkavállalókat, és milyen díjazás jár a munkaszüneti napokon végzett munkáért? – kérdezték olvasóink.

Fizetett ünnepen történő munkavégzés pótléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy ha egy cégnél megszakítás nélküli munkarendben dolgoznak, és május 1-jén is beosztás szerint 12 órában fognak dolgozni, akkor milyen pótlék illeti meg a munkavállalókat a munkabéren felül? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkáltató személyében bekövetkező változás

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Felmondási idő felének ledolgoztatása

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Sajátrezsis beruházás értelmezése

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink