110 találat a(z) műszakpótlék cimkére

Kezdődnek a szabadságok – így kell kiszámolni a távolléti díjat Cikk

Nem egyszerű távolléti díjat számolni, különösen, ha annak során a bérpótlékokat is figyelembe kell venni. Példán keresztül mutatjuk be, hogy milyen esetekben és hogyan kell beszámítani a pótlékokat.

Részmunkaidős 30 százalékos műszakpótléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, szíves tájékoztatását arra vonatkozóan, hogy ha egy alkalmazott részmunkaidőben dolgozik (például napi 2, 4, vagy 6 órában, vagy heti 10 órában) egy, tb-kifizetőhelynek nem minősülő cégnél, és egyébként a 30 százalékos műszakpótlék egyéb feltételei fennállnak, akkor az alkalmazottnak jár-e a 30 százalékos műszakpótlék? Válaszát és segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Munkaidőkeret Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy ha adott munkavállaló havi időkeretben dolgozik, akkor azokon a napokon, amikor például 12-20 óráig dolgozott, kell-e műszakpótlékot fizetni? (Általános munkarend: H-P 8-16.)

Munkaidő Kérdés

Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Visszatérve március 04-én feltett kérdésemre – melyben két takarítónőt foglalkoztatunk, heti váltásban –, ha a munkaidőkezdés 6 óra, a másik héten 9 óra 40 perc, nincs meg a 4 óra a legkorábbi és a későbbi munkakezdés között, ezek szerint nem jár a 30 százalék műszakpótlék a munkavállalóknak? Válaszát köszönöm.

Munkaidő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató 2 fő takarítót szeretne munkaviszonyban foglalkoztatni, egy fő délelőtt és egy fő délután, heti váltásban. A kérdésem: 30 százalék műszakpótlékot fizetni kell? Ha a munkavállalói tájékoztatóba beleírjuk, hogy egyik héten délelőtt, másik héten délután dolgozik a munkavállaló, kell-e munkaidő-áthelyezést írni? Köszönettel várom a választ.

Pótlékátalány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. dolgozói határozatlan idejű, munkaidőkeretes munkaidő-beosztásban rendszeresen túlóráznak, havi 10-15 órát. Eddig a kft. számfejtette a műszak- és túlórapótlékokat. Most szeretne megállapodni a dolgozókkal havi fix pótlékátalányban, tehát, hogy a havi fix bérük tartalmazza a műszakpótlékokat is. A kérdés az, hogy ezt megteheti-e, illetve, hogy ebben az esetben a műszakpótlékot nem, viszont a túlórapótlékot ugyanúgy el kell számolni?

Bérpótlék – Műszakpótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállaló egy 21 munkanapos hónapban 12 napot dolgozik 14-20 óra között, és 9 napot 8-14 óra között, akkor jár neki műszakpótlék? Köszönöm!

Műszakpótlék Kérdés

Bérszámfejtőnk megállapította, hogy az Mt. 141. § (1) bekezdés alapján a munkavállalót 9 hónapon keresztül 30 százalékos műszakpótlék illette volna meg, amit rendre havonta elfelejtett számfejteni. Az összeg összesen 60 000 forint bruttó. Lehetséges-e a 9 havi hibát a kifizetés hónapjában egy összegben korrigálni, és nem a 9 darab 1508-as bevallást egyenként önellenőrizni? Köszönöm, CsK

Délutáni pótlék Kérdés

A munkáltató bevezeti a kétműszakos munkarendet, és túrórapótlékot is fizetne. Kérdésem: helyesen járok el, ha a dolgozóknak a törvényi előírástól eltérően 15 százalékos délutáni pótlékot számfejtek, és a túlórát hétköznap 50 százalékos pótlékkal, a hétvégi túlórát 100 százalékos pótlékkal számolom?

Éjszaka, vasárnap, munkaszüneti nap: mikor, mennyi bérpótlék jár? Cikk

Bérpótlékot kaphat a munkavállaló, ha éjszaka vagy műszakpótlékra jogosító időben, vasárnap vagy munkaszüneti napon dolgozik, vagy ha túlmunkát teljesít. Mikor, mennyi ennek az összege, hogyan fizethető átalányban, illetve az alapbérbe beépítve?

Műszakpótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló a hónap 22 munkanapján az alábbiak szerint volt beosztva: 16 nap 14-22 óráig, 5 nap 22-06 óráig, 1 nap 9-17 óráig. Jól gondolom-e, hogy a munkavállaló műszakpótlékra nem jogosult, csak 5 nap esetében éjszakai pótlékra. Köszönöm válaszát.

Ilyenkor jár pótlék vasárnapra, éjszakára, munkaszüneti napra Cikk

Vasárnap, munkaszüneti napon, éjszaka végzett munkáért jellemzően pótlék illeti meg a dolgozót. A pótlék beépíthető a munkabérbe, de adható havi átalányban is.

Bérpótlékok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, hogy ha egy munkavállaló a 21 munkanapból beosztás szerint: 11 napot dolgozik 14-20 óráig, 1 napot 9-15 óráig, 9 napot 8-14 óráig, akkor jár neki a 18-20 óra közötti munkavégzésre műszakpótlék? Amennyiben a munkavállaló szabadságon vagy betegszabadságon van, akkor a beosztása szerinti szabadság-, illetve betegszabadságnapokra kell-e műszakpótlékot, éjszakai pótlékot vagy vasárnapi pótlékot elszámolni? Köszönöm!

Német minimálbér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha jól értelmezem 2015. 01. 01-től a német területen dolgozó, illetve akár tranzit jelleggel átutazó munkavállalók részére meg kell fizetni a németországi 8,5 eurós minimál óradíjat (a jelentési kötelezettségeket ismerjük). Ez azt jelenti, hogy a magyar munkáltatónak (például a sofőrjei köozreműködésével) nyilván kell tartania, hogy mennyi munkavégzés történt Németország területén, és azt, illetve azok pótlékait (például éjszakai munkavégzés, rendelkezésre állásra kifizetett 40 százalék, 30 százalék műszakpótlék) nem a munkaszerződésben meghatározott bér után kell számfejteni, hanem a német 8,5 eurót alapul véve? Ha valóban így van, adózása, bevallása ugyanúgy Magyarországon történik? A német határ átlépésével a sofőr már a német minimálbér hatálya alá tartozik? Ha igen, az abban foglalt minimum összeggel kell számfejteni a német pótlékrendszer alapján? Vagy a német minimálbér alapján ugyan, de a pótlékok szempontjából a magyar törvények, rendeletek alapján?

Műszakpótlék elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A műszakpótlék elszámolásával kapcsolatban szeretném megtudni – Mt. 141. § 59 (1) A munkavállalónak, ha a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja rendszeresen változik, a tizennyolc és hat óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén harminc százalék bérpótlék (műszakpótlék) jár. (2) Az (1) bekezdés alkalmazásában a változást rendszeresnek kell tekinteni, ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van –, hogy a négy óra eltérésnek a munkanapok legalább egyharmadának minden napjánál meg kell lenni? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink