41 találat a(z) lopás cimkére
Az ország, ahol évi 250 millió euró értékű áramot lopnak el
Cikk
Hatalmas összeggel, 2,5 milliárd euróval tartoznak a görög fogyasztók a DEI állami áramszolgáltatónak – adta hírül a vállalat közlésére hivatkozva a Kathimerini című görög lap.
Nyílt végű lizing ellopott autó esetén
Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Van egy kft., amely nyílt végű lízing keretében személygépjárművet lízingel. Az autót 5 hónap után ellopták. A nagyobb összegű kezdőrészlet áfát az üzemi használat arányában igényeltük vissza és minden hónapban ennek változása szerint korrigáltuk. A lopáskor ez az arány 78% volt. 1. kérdés: A lopás után a kezdő részletből vissza nem igényelt 22% áfaésszel mi a teendő? Vissza lehet ilyen esetben igényelni ezt a részt, vagy egyéb ráfordításként ki kell vezetni? 2. kérdés: Az öt hónap után fennmaradt lízingdíjat a lízingbe adó egy összegben kiszámlázta a vállalkozás felé. Ezt az áfát vissza lehet-e igényelni? Ha igen teljes egészében, vagy csak valamilyen arányban? Köszönettel: Szennai István
Ellopott pénz könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A házipénztárból a pénztáros ellopott 2 millió Ft-ot 2016-ban, amit elismert. Rendőrségi feljelentést is tettünk, az eljárás még folyik, bírósági tárgyalás még nem volt kitűzve. A pénztárhiány egyéb ráfordításként könyvelendő a pénztárral szemben. De a feljelentés alapján a követelésünket előírhatom T 36 - K 96, még a 2016-os évre? Köszönettel
Sajtperben döntött a Kúria: a rossz tárolás gyanúja elég a hatóságnak
Cikk
Köteles ellenőrzést végezni az illetékes hatóság, ha felmerül az élelmiszer-biztonsági szabályok megszegésének gyanúja. A gyanú fennállása elégséges az ideiglenes intézkedések meghozatalához – szögezte le ítéletében a Kúria.
Munkavállalók, figyelem! Azonnali kirúgás lehet ennek a vége
Cikk
Ügyfélszolgálati előadó hazavitte egy ügyfél irodában felejtett napszemüvegét pünkösd előtti pénteken, miután befejezte a munkát. Az ügyfél visszament az irodába, kereste a szemüvegét, a kamerafelvételekből kiderült, ki tette azt el. A munkáltató azonnali hatállyal elbocsátotta a dolgozót. A munkavállaló pert indított, a végső szót a Kúria mondta ki az ügyben.
Kevesebbet lopnak
Cikk
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) legfrissebb adatai szerint 2016 első félévében Magyarországon 24,1 százalékkal nőtt az újonnan üzembe helyezett személygépkocsik száma. A növekedés kedvező hatással lehet a casco-biztosítások piacára is – hívja fel rá a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).
Mégsem loptak – valaki nem mond igazat
Cikk
Az elmúlt időszakban nem történt lopás a takarékszövetkezeti szektorban, és nem igazak a szektor eredményeivel kapcsolatos állítások sem – reagált a Takarékbank az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) elnökének állításaira.
Bt.-beltag halála esetén osztalékkövetelés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-beltag meghalt – aki a volt férj –, a feleség a kültag. A bt. 2014. évi mérlegében – mely jelen esetben a hagyatéki tárgyalás alapja, igaz tevékenységet sem folytatott 2015. évben, tehát bankköltségen kívüli változás nem történt a bt.-ben – jóváhagyott osztalék lett előírva, könyvelve, határozat is beadva 2,5 millió forint értékben. Ez az összeg viszont a bt. rendelkezésére is állt, mivel a pénztárban volt ennyi készpénz. Hagyatéki tárgyalás során a kültag kéri az őt megillető 50 százalékot. A kérdéseim a következők lennének: Mi lesz a másik 50 százalékkal, mert egyik örökös, és a kültag sem akar beltag lenni, tehát nagy valószínűséggel végelszámolásra kerül sor. Ez a kötelezettség bt. részéről ottmarad, és a pénztárban is a fedezetéül szolgáló összeg. Viszont a beltag halála után – akinél minden papír, pénzeszköz volt – lakását az egyik örökös teljesen kipakolta. A másik örökös kérheti a rá jutó 25 százalékot? Mi lesz a bt. úgynevezett névértéke? Ugyanis a közjegyző, mint társasággal szemben fennálló követelésként jegyzőkönyvezte a kültag követelését. De ezt lenne miből kifizetni, ha nem más kezébe került volna a készpénz. Legjobb tudomásom szerint a tagság megszűnését követő 3 hónapon belül a kültagot ki kell fizetni. Ha nem lesz kifizetve, mert az ingatlan eladásából akarják, akkor mi a helyzet, meddig kell várni a kültagnak a pénzére? Mi lesz a sorsa annak a készpénznek, ami nem lesz meg? Elnézést a sok kérdésért, és remélem, érhető is voltam. Tisztelettel!
Terven felüli értékcsökkenés
Kérdés
Ügyfelem (kft.) autóját feltörték, a benne lévő céges laptopot ellopták. A rendőrség még adóéven belül ismeretlen tettes hiányában megszüntette a nyomozást. A lopás időpontjáig az ellopott eszközt terv szerinti, kivezetéskor a könyv szerinti értéket terven felüli értékcsökkenési leírással szemben számoltam el. Helyes ez a megoldás? Köszönöm, CsK
Ellopott, lízingelt cégautó áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A napokban ellopták kft.-nk cégautóját (szgk), amelyet újonnan vettünk egy márkakereskedéstől és nyíltvégű pénzügyi lízinggel finanszíroztattunk. Casco volt, a biztosítótól az alábbi információt kaptuk: 1./ az önrész (10%) a kft. költsége, 2./ az autó értékét nem a számla alapján, hanem az Eurotax alapján fizetik 3./ a megállapított (Eurotax) értéket csökkentik az áfa összegével (és az önrész összegével) és ezt fizetik ki a finanszírozó részére. A fentiekkel kapcsolatban az a kérdés merült föl, hogy helyesen jár-e el a biztosító, ha az áfát nem fizeti meg a lízingcégnek? Mivel a kft.-nk áfakörben van, jogosult volna visszaigényelni az üzleti célú használat után a megfizetett lízingdíjak után az áfát, de erre a 20% önrészen és az eddig kifizetett 3 havi lízingdíjat kivéve nem volt lehetőségünk. A finanszírozó viszont az áfás vételárat tartja nyilván mint tartozást! Illetve a 10% önrésznek mi lesz az alapja? Az autó 4 hónapos volt, 5 ezer km-t futott, cégautóadót fizettünk utána. A kft. alkalmazottja használta üzleti célra: ügyfelekhez járt vele, dokumentációkat hozott-vitt, illetve engedélyezve volt neki, hogy munkába ezzel az autóval járjon. Magáncélú használat elvileg engedélyezve lett volna, de a rövid használat miatt (2014 júniusban hoztuk el) nem került rá sor. Szolgáltató cégként (pályázatírás, üzletviteli tanácsadás) áfaköteles tevékenységet végzünk, e tevékenység ellátása érdekében szereztük be az autót. Köszönettel, Bozsik István
Elveszett számla- és nyugtatömb
Kérdés
Egyéni vállalkozó táskáját ellopták a napi bevétellel és 1 darab készpénzfizetési számlatömbbel, 1 darab nyugtatömbbel, melyben folyamatosan voltak kiállítva számlák illetve nyugták. Rendőrségen feljelentést tett a vállalkozó, eddig nincs eredménye a nyomozásnak. Mi a teendő, be kell-e jelenteni a NAV részére az elveszett tömböket?