147 találat a(z) lakáshitel cimkére
Lakáshitel Kérdés
Jól értelmezem, hogy a meglévő gyermek vagy gyermekek után már nem jár az 1 000 000 forintos támogatás?
Adósságrendezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Házaspár a házukra felvett hitelét adósságrendező céggel megállapodva fizetné ki. Mivel nekik nincs rá pénzügyi keretük, ezért helyettük a felnőtt fiúk a saját bankszámlájáról egyenesen az adósságrendező cégnek utalná át helyettük az összeget. A kérdés az, hogy ezzel a tranzakcióval a szülőknek keletkezik-e bármilyen kötelezettségük, bevallást kell-e benyújtaniuk stb.? Válaszukat előre is köszönöm!
Jönnek az új lakáshitelek Cikk
Az MNB Pénzügyi Stabilitási Tanácsa meghatározta a minősített fogyasztóbarát lakáshitelek főbb jellemzőit, így nyitva áll az út a bankok előtt, hogy mihamarabb megjelenjenek e termékekkel. A minősített lakáshitelek átlátható hitelfeltételekkel, könnyen összehasonlítható árazással igényelhetők, elősegítve a tudatosabb kölcsönfelvételt. A minősítés elnyerésére 2017. június 1-jétől pályázhatnak a bankok, a fogyasztók tájékozódását pedig ez év őszétől jegybanki online összehasonlító weboldal is támogatja. Mindez élénkítheti a bankok közötti versenyt, ösztönözheti a hitelkiváltásokat és erősítheti a fogyasztói bizalmat is – írja közleményében az MNB.
Civil szervezet – lakáscélú hitel Kérdés
Az alapítvány egy alkalmazottjának van 4 millió 500 ezer forint lakáshitele. Kifizetheti-e az alkalmazott hitelét az alapítvány? A feltételekben van valami speciális, vagy ugyanúgy működik, mint egy vállalkozásnál? Elegendő egy kuratóriumi döntés a hitel egyösszegű kifizetéséhez? Köszönöm.
Fogyasztóbarát lakáshitelek – még két hónap minimum Cikk
A Magyar Nemzeti Bank két hónapot szán a "fogyasztóbarát lakáshitel" minősítésről szóló konzultációkra, és ezután alakítja ki végleges javaslatát a programról – közölte Binder István felügyeleti szóvivő az M1 vasárnap reggeli műsorában.
Bevezetik a „fogyasztóbarát lakáshitel” minősítést Cikk
Az MNB szerint a hazai bankok között a lakáshitelezésben nem elég erős az árverseny, ezt mutatja az átlagos kamatfelárak nemzetközi összehasonlításban is magas szintje és a hitelkiváltások alacsony száma is. Az MNB a kamatfelárak csökkentése és a hiteltermékek átláthatóságának növelése érdekében megalkotja a „fogyasztóbarát lakáshitel” minősítést, amelyet csak a feltételeknek megfelelő banki lakáshitel-termékek nyerhetnek el. A minősítés bevezetésével egységes feltételrendszerű, átlátható, összehasonlítható, kedvező árazású lakáshitelek terjedhetnek el a piacon.
Lakáscélú munkáltatói támogatás adómentesen Kérdés
Kedves Kollegák! Egy munkáltató döntött a dolgozó lakáshitelének kiváltásáról adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás formájában. A dolgozó által benyújtott jelzálogkölcsön-szerződés szerint a kölcsön tartalmazza a korábban felvett lakáshitelből fennálló tartozást, illetve a dolgozó bankszámláján a kölcsön felvétel időpontjában meglévő negatív egyenleget. A szerződésben nem szerepel tételesen, hogy mennyi volt a korábbi lakáshitelből és mennyi a bankszámla negatív egyenlegéből származó tartozás. A bank a dolgozó kérésére sem nyilatkozott erről. Kifizethető-e a fenti kölcsönszerződés alapján az adómentes munkáltatói támogatás? Köszönöm.
Ingatlan szerzéskori értéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan értékesítése esetén a lakáshitelre fizetett kamat levonható a szerzéskori értékből? Ha igen, ezt akkor is meg lehet tenni, ha valaki az előző években adóalap-kedvezményt vett igénybe? Köszönettel.
Kölcsön elengedése Kérdés
Egy kft. lakásvásárláshoz kamatmentes kölcsönt nyújtott munkavállalójának. Az adómentesség feltételeit megvizsgálták (méltányolható lakásigény, adómentes értékhatár stb.). Két év elteltével a fennmaradó kölcsön összegét a munkáltató elengedi a munkavállalóval szemben. A könyvekben a 19-es főkönyvi számlán tartották nyilván a fennálló tartozást. Az elengedett követelést az egyéb ráfordítással szemben vezetem ki (T86 - K19)? Továbbá érdeklődnék, hogy a taotörvény szerint a magánszemély javára történt elengedés nem növeli az adózás előtti eredményt, így taofizetési kötelezettség nincs utána?
Ügyvezető lakáshitel támogatása a saját cégéből Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Adott egy kft. tulajdonosa-ügyvezetője (havi rendszerességgel a saját cégéből vesz ki jövedelmet), Fundamenta lakáskasszával előtörlesztette a lakás hitelét 2 700 000 forintot. Van-e lehetőség arra, hogy ezt az összeget lakásvásárlási támogatásként a saját cége házipénztárából kivegye adómentesen? Ha igen, akkor ezt egyösszegben megteheti, vagy részletekben? Kell-e pénzintézeti közreműködés ehhez, vagy kiveheti a házipénztárból? Ha kiveheti, akkor közbeszólhat-e az a tény, hogy nem itt lakik, ezt a lakást kiadja? Köszönjük szépen a segítségüket!
Lakáshiteltörlesztés cégből munkavállalónak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünket megkereste az egyik hitelintézet, hogy a hatályos jogszabályok szerint a cégből fizetheti a dolgozók lakáshitel törlesztését. Valóban adómentes ez mind a munkáltató, mind a magánszemély részére? Adható úgy, hogy csak azoknak a dolgozóknak, akiknek van lakástörlesztésük, akinek nincs, az pedig nem kap semmit? Vagy csak cafeteria elemként adható? Köszönöm szépen a tájékoztatásukat!
Bt. kültag lakáshitel-törlesztés támogatása Kérdés
A kültagok dolgoznak ugyan néha a bt.-be, de jövedelmet nem vesznek ki, van főállásuk. Adható-e nekik lakáshitel-törlesztési támogatás?
Lakáshitel-törlesztés munkáltatói támogatásánál ezekre kell ügyelni Cikk
Munkavállalója lakáshitelének törlesztését támogatná a munkáltató. Arról érdeklődött, milyen szabályokat kell figyelembe vennie. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Munkáltatói támogatás lakáshitel-törlesztéshez Kérdés
Egy alkalmazottnak a férjével együtt van lakáshitele. A férj az adós, az ő bankszámlájáról megy a törlesztés. A feleség adóstárs. A feleségnek kettő 4 órás munkahelye van. A feleség mindkét munkáltatója adhat a hiteltörlesztéshez támogatást? Ez a törlesztőrészlet 30 százalékáig terjedhet munkáltatónként? Köszönöm.
Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság átvállalta munkavállalójának lakáshitel-törlesztését februárban. A munkavállaló korábban lakást vásárolt, erre vett fel hitelt. Felújítás, önerős hozzáépítés, bővítés nem történt. A törlesztő részleteket azóta a gazdasági társaság havonta fizeti a munkavállaló hitelnyújtó bankja felé. Milyen teendője van a munkavállalónak és a munkáltatónak? Ha több törvényes megoldás is létezik, melyik a legegyszerűbb, legkevésbé bürokratikus? Segítségét előre is köszönöm!