147 találat a(z) lakáshitel cimkére
Munkáltatói lakáshitel-támogatás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyik ügyfelünk (egy kft.) szeretne lakáshitel-támogatást nyújtani alkalmazottja számára. Hogyan működik ez a gyakorlatban? Köszönettel: Centrovet Bt.
Lakáshitel cafetérián belül Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cafetéria bonyolult világában szeretnék egy kicsit eligazodni. Kft. beltagja (munkaviszonyban foglalkoztatott) szeretné a saját építési kölcsönét cafetériából rendezni. Szeretném megkérdezni, hogyan teheti ezt meg? Milyen teendői vannak ezzel kapcsolatosan, hogyan kell ezt dokumentálni, hogy az jogilag elfogadható legyen? Válaszát köszönöm!
A munkáltató adómentes lakáshitel támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő Asszony! Elnézést kérek a tudatlanságomért, ezért kérem, hogy az Art. idézett szakaszát szíveskedjen a kérdésemben foglaltakra konkretizálni. Jelenleg a kft. minimális tevékenységet folytat, az ügyvezetői teendőkön túl nincs más munkavégzés. Az ügyvezetői tevékenység munkaviszonyban történő ellátásáról a társasági szerződés rendelkezik, és munkaszerződés készült. A járulékok fizetése is heti 2 órás munka alapján történik.
A munkáltató adómentes lakáshitel támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kaphat-e lakáshitel-törlesztéshez adómentes támogatást a kft. ügyvezetője, aki heti 2 órában, munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői teendöket? Várom tisztelettel válaszát!
Adómentes munkáltatói támogatás végtörlesztés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2011. december 27-én lakáshitelének végtörlesztéséhez adtunk a munkavállalónak 4 millió forint vissza nem térítendő támogatást. Szeretném megkérdezni, hogy a mostani szabályozás értelmében az 5 milliós értékhatárba bele kell-e számítani ezt a 4 milliós támogatást, és így csak 1 millió forintot kaphat, vagy megkaphatja a teljes maximális összeget, az 5 millió Ft-ot? Tisztelettel várom válaszukat! Soltész Istvánné
Munkáltatói támogatás lakáshitel törlesztésére Kérdés
Tisztelt Cím! Rengeteg cikk jelent már meg a témában, viszont van néhány olyan kérdés, amelyek nyitva maradtak számomra. Kérem segítsenek ennek megválaszolásában: 1. Azt olvastam, hogy nem kell vizsgálni, hogy a házastárs kapott-e ilyen támogatást. Ez azt jelenti, hogy egy 30 milliós ingatlanvásárlás esetén, mindkét együttköltöző élettárs kaphat 5-5 millió forintot, külön-külön a saját munkáltatójától? 2. Ha havonta, 5 éven keresztül hiteltörlesztésre adja a munkáltató a támogatást, mikor kell vizsgálni a feltételeket? Elég a legelején, vagy minden évben vizsgálni kell? 3. A méltányolható lakásigénynél csak a szobaszámot kell vizsgálni? Például azt nem, hogy az 5 éven belül eladott ingatlanvételárat be kell forgatni? Vagy azt, hogy a nagyszülők rendelkeznek-e ingatlantulajdonnal? 4. A hiteltörlesztési támogatásnál úgy igazolja minden évben a munkavállaló a törlesztést, hogy például nyit egy technikai alszámlát és odautaltatja a bankhoz a munkáltatóval a támogatást? Év végén pedig kér egy kivonatot az alszámláról? Más igazolásra nincs is szükség a munkáltató számára? 5. Ami végképp elbizonytalanít, hogy milyen jogcímen adható a támogatás? Az éves egyszeri prémium helyett nem. Ha a munkáltató rendkívüli béremelést felajánl, de a munkavállaló inkább azt kéri, hogy törlesztési támogatás formában kaphassa, az sem járható? Milyen feltételeknek kell megfelelni és hogyan ahhoz, hogy egy ilyen támogatás folyósítható legyen? Azt is olvastam, hogy nem kell cafeteria-szabályzat, de akkor mi kell?
Béren kívüli juttatások egyes munkavállalóknak Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató étkezési Erzsébet-utalványt ad munkavállalóinak az általa készített szabályzat alapján. A jövőben tervezi, hogy a helyi utazást is támogatja és a munkavállalók lakáshitelét is béren kívüli juttatás formájában, de ezt nem minden munkavállaló számára. Cafetéria rendszert nem szeretne bevezetni. Megvalósíthatja-e ezt oly módon, hogy mindkét új juttatási formára külön-külön szabályzatot készít, mely tartalmazza a juttatásra jogosultak körét. Köszönöm. Várom véleményét.
Munkáltatói lakáshitel törlesztési támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alapítványunkban munkaviszonyban dolgozónak szeretnénk lakáshitel törlesztéséhez támogatást adni, Milyen feltételeknek kell megfelelnie, és milyen dokumentumokat kell kérni tőle, hogy az adómentes támogatást megkaphassa? A házastársa mellékfoglalkozású jogviszonyban van nálunk, ő is megkaphatja-e a lakáshitel törlesztéshez a támogatást?Tisztelettel: Géczi Sándorné
Életbiztosítással kombinált lakáshitel támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. az alkalmazottjának szeretne lakáscélú támogatást adni. Szeretném megerősítését kérni a számításokban: 1).Vételár megállapítása A lakás 1/3-át a munkavállaló 2004-ben vette meg 2,8 milliió forintért. A lakás vételára adásvételi szerződés szerint 8,4 millió forint volt. Az ingatlan másik 2/3-át 2007-ben megvásárolta 6 millió forintért. Ehhez 5,8 millió forintnak megfelelő CHF lakásvásárlási hitelt vett fel. A vételár így 8,8 millió forint. Ennek 30 százaléka, azaz maximum 2,64 millió forint lehet az adómentes munkáltatói támogatás 5 év alatt. 2). Mi minősül törlesztésnek? A felvett hitel törlesztése során a hitel 20 éves futamideje alatt csak a hitelkamatot és életbiztosítást kell fizetni. A tőketartozást a futamidő végén a biztosító fizeti meg. Havonta fizet 140 CHF kamattörlesztést, 40 CHF kezelési költséget, 18 CHF kockázati díjat és egy biztosítónak 18 ezer FT életbiztosítást (tőkefedezeti elérési életbiztosítás). 2012-től rögzített árfolyamon történik a díjak megfizetése. Ez jelenleg havonta 54 ezer forintba kerül. Úgy gondoljuk: havi 54 ezer forint utalható adómentesen, ilyen kombinált hiteltörlesztésre vonatkozóan nem találtam rendelkezést. Köszönöm válaszát
Munkáltatói lakástámogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő Asszony! Az adómentesen adható 30 százalék hogyan értelmezhető akkor, ha lakáshitel törlesztő részletét szeretné a munkáltató fizetni? Ebben az esetben, hogy adómentes legyen, minek a 30 százaléka a kiinduló? A munkavállaló és a bank közötti hitelszerződésen szereplő ingatlan vételára, vagy az ingatlan adásvételi szerződésben szereplő összeg? Esetleg kaphatok-e számítási példát a könnyebb értelmezhetőséghez? Nagyon köszönöm: Füredi Enikő
Lakáshitel-támogatás adómentesen: figyeljen a részletekre! Cikk
Akadálya-e az adómentes munkáltatói lakáshitel-támogatásnak, ha a támogatandó munkavállaló házastársa tulajdonos egy másik ingatlanban? Egyszemélyes ügyvédi iroda adhat-e magának az ügyvédnek ilyen támogatást? Az Adózóna olvasóinak kérdéseire Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Lakáshitelek: elképesztő ötletek Izlandon Cikk
Izland még Matolcsy csomagjainál is durvább dolgokat talált ki a gazdaság élénkítésére – írja az fn.hir24.hu.
Lakáscélú hitel áthúzódó kedvezménye Kérdés
Ügyfelünk 2004.04.09-én lakáscélú hitelt vett fel, melyből 1,6 millió forint megelőlegező hitel volt. Egy gyermek született a vállalt 6 éven belül, a maradék összeget, 1,1 millió forintot 2009. 06. hó óta visszafizetik. Kérdésünk, hogy az szja-törvény 38. § (7) bekezdése szerinti áthúzódó kedvezmény igénybe vehető-e ez esetben 2015-ig?
Lakáscélú munkáltatói támogatás: itt vannak a részletek! Cikk
Közzétették végre a nemzetgazdasági miniszter rendeletének tervezetét, amely lakáscélú bankhitelek visszafizetésére január elseje óta adómentesen adható munkáltatói támogatás végrehajtási szabályait tartalmazza. Mire lehet számítani?
Csökkentek a lakáshitelek kamatai Cikk
Januárban a háztartások által felvett új forint lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelek átlagos hitelköltség mutatója kisebb-, a személyi hitelek átlagos hitelköltség mutatója nagyobb mértékben csökkent. A forint lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelek szezonálisan igazított új szerződéses értékei kismértékben csökkentek, míg a személyi hiteleké nőtt az előző hónaphoz képest – derül ki az MNB legfrissebb statisztikáiból.