113 találat a(z) kontírozás cimkére
Nyomdai szolgáltatás vagy termék, környezetvédelmi termékdíj
Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy eléggé összetett kérdéssel fordulok önök felé. Adott egy A Kft., amely a B Kft. megrendelésére nyomdai termékeket (szórólapok, katalógusok, prospektusok) gyártat egy romániai nyomdával. Az első kérdés az lenne hogy az A Kft. hogyan könyveli a romániai nyomda számláját: ELÁBÉ-ként vagy szolgáltatásként?(Minden alapanyagot a romániai nyomda szerez be.) Le lehet vonni ezeknek a számláknak az értékét az iparűzésiadó-alap számításánál? A második kérdés: mivel ezek a termékek többnyire rekámhordozó papírnak minősülnek, jól értelmezem, hogy az A Kft. az első belföldi forgalomba hozónak minősül, így az B Kft. felé kiállított számlák környezetvédelmi termékdíjat tartalmaznak, amit az A Kft. kell, befizessen a NAV felé? Mi a helyes kontírozási tétel ezek a számlák esetén: 1.) T311 – K911(a KTD is),467 vagy 2.) T311 – K911 T311 – K46 (a KTD) T311 – K467 Én az első kontírozást vélem helyesnek, de egy kicsit elbizonytalanodtam ezért kérem a segítségüket. Köszönöm!
Törzstőke-emelés könyvelése tagi kölcsönből
Kérdés
Igazán a kérdésem már a címben is szerepel, elbizonytalanított a könyvelésem, több cikket is olvastam, és már szeretnék kérni megerősítést. A kontírszámok nagy segítségemre lennének. Köszönöm. Üdvözlettel: Zsuzsa
Pótbefizetés nem pénzbeli vagyoni hozzájárulással
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. a saját tőke problémáját pótbefizetés elrendelésével rendezi. Erről 2014. december 15-én taggyűlési határozatot hoztak a tulajdonosok. A társasági szerződésben szerepel a pótbefizetés lehetősége. A határozat alapján a pótbefizetést nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás biztosításával teljesíti a társaság. A nem pénzbeli hozzájárulás meghatározott összege két tételből áll a taggyűlési határozat szerint: – tulajdonosi kölcsönből (anyavállalat követelése), – lejárt szállítói kötelezettségből (anyavállalat követelése). Jelenleg a kft. mindkét tételt a rövid lejáratú kötelezettségei között tartja nyilván. A pótbefizetést elrendelő taggyűlési határozathoz mindkét fél által aláírt adós-hitelező elismerő nyilatkozat áll rendelkezésre, hogy az anyavállalat követelése jogszerű. Kérdéseim: – Elfogadható-e az taggyűlési határozat dátuma előtt már rendelkezésre bocsátott tulajdonosi kölcsön és szállítói kötelezettség a pótbefizetés forrásának (hitel-tőke konverzió)? – Ha igen, akkor milyen dátummal kell az eszközmozgást könyvelni? – Melyek a kontírozási lépései a gazdasági eseménynek? Köszönettel!
Bértámogatás könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú alapítvány a munkaügyi központtól bérköltség-támogatást kap Támop1.1.1-12 project keretében rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalók után. Kettős könyvvitelt vezetünk. Hogyan kell elszámolni, illetve kontírozni ezt a bérköltség-támogatást? Ha vállalkozói tevékenységet nem folytatunk, akkor a társasági adóbevallásban fel kell tüntetnünk a támogatás összegét? Köszönöm válaszát!
Banki zárolt összeg
Kérdés
A vállalkozás bankja zárolt 5 000 forintot kaucióként. A banki egyenleg például 10 000 forint, de a felhasználható egyenleg csak 5 000 forint. Kell-e könyvelni, a beszámolóban kimutatni, ha igen, hogyan kontírozzuk?
Kontírozás
Kérdés
Tisztelt Szakértők!Szeretném megtudni, hogy 2012.év előtt mi volt az elvárás a bizonylatok/számlák kontírozásánál. Ezek közül melyek voltak kötelező elemek? Főkönyvi számok, Könyvelve felirat, Könyvelő aláírása, Rögzítés időpontja, Rögzítési iktató szám. A kontírozás ceruzával is végezhető volt, vagy csak tollal.Köszönettel
Devizás munkaközvetítői díj könyvelése
Kérdés
Devizás, áfás,munkaközvetítő díjat hogyan kell kontírozni? A számla összege 400 Euró + áfa és a számla ellenértékét a vevő saját euró bankszámlájáról átutalással fizeti ki. Teljesítéskor a napi MNB középárfolyamot használnak.
Lényeges egyszerűsítés a számviteli törvényben
Szakértői Kommentár
Lényeges eljárási egyszerűsítés a számviteli törvény adótörvényekkel harmonizált módosítása, hogy lehetőség lesz elektronikus kontírozásra. Ez azt jelenti, hogy, elegendő a bizonylatot és a kontírozási információkat egyértelmű hozzárendeléssel összekötni, nem kell azt a bizonylaton rögzíteni.