105 találat a(z) kontírozás cimkére

Készlet-, leltárhiány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségét. Termelő vállalat adminisztrációs hibából eredő leltárhiányt tárt fel. Leltározási szabályzat szerint év közben a vásárolt, és a saját termelésű készletekről folyamatos mennyiségi és értékbeli nyilvántartást vezet. Számviteli törvény, társaságiadó-törvény és az áfatörvény hatálya alá tartozik, kizárólag adólevonásra jogosító tevékenységet folytat. Állásfoglalását kérem a leltárhiány számviteli elszámolásával kapcsolatban (kontírozás), társaságiadó-törvény szerinti megítélésében, esetleges áfakérdés kezelésével kapcsolatban. A leltározásról/hiányról készült jegyzőkönyvben milyen konkrét körülményekre kell kitérni? Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.

Tőketartalék könyvelése mind a két félnél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott "A" Kft., amely "B" Kft.-ben szerez tulajdoni részesedést: 1800 e Ft jegyzett tőke lesz, 1200 e Ft pedig tőketartalékba kerül, a társasági szerződés szerint. A kontírozási tételekre lenne szükségem mind "A", mind "B" Kft. esetében. Köszönettel.

Árumintának szánt termék beszerzésének, átadásának menete, pontos könyvelése tételesen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiaknak kérném segítségét, pontos levezetését, könyvelését: Árubeszerzés mintadarabként történő továbbadás céljából cégek között. Beszerzés könyvelése, átadás, kivezetés kontírozása, szükséges iratok, adózási szabályok levezetése. Nyilvántartási szabályok stb. Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.

Elektronikus számla kinyomtatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem a hozzáértésüket, állásfoglalásukat. Adott egy gazdasági kft., amely igénybe veszi a könyvelési szolgáltatásunkat, és a számlázz.hu rendszerén keresztül állítja ki a kimenő számláit. A kérdésem – mivel nem találjuk a közös nevezőt – hogy a könyvelés felé ki kell-e nyomtatni a fent nevezett program által elkészített kimenő számlákat (ez egy elektronikus számla)? A kft.-nek több bevételi forrása is van, melyeket külön kell kontúrozni a 911-es tétel alá bontva, ebben az esetben – mivel a társaság számla készítéskor fogja ezt a lépést megtenni –, az ellenőrzését hogyan a legcélszerűbb elvégezni, amennyiben nem nyomtatják ki a kért kimenő számlát? Továbbá kié a felelősség, ha esetlegesen tényleg nem helyesen kerül kontírozunk? Gyors válaszukat nagyon köszönöm! Üdvözlettel: Bereczki Judit Edina

Kaució (amit vissza kell fizetni) könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy kauciót kértünk, a szerződés szerinti összeg 6,2 millió forint, bankon keresztül ki is lett egyenlítve, áfamentes, mert vissza kell fizetni. Kérdésem, hogy hogyan kontírozunk szerződés szerint, és kiegyenlítéskor? Sürgős válaszukat szeretném kérni.

Önkéntes munka könyvelése, kontírozása Kérdés

Pályázati elszámolásnál az önkéntes munka értékét forintosítani kell, és az önerő értékébe számít bele. Az önkéntes munkát az egyesület által szervezett tevékenységhez nyújtja a munkát végző önkéntes. Kettős könyvvitelt vezető egyesületnél ezt hogyan kell a saját könyvelésben kimutatni, kontírozni?

Bérpalackozás Kérdés

Egy magyarországi cég alapanyagokat vásárol ásványvízgyártáshoz, majd megbíz egy szintén magyarországi céget, hogy végezze el a bérpalackozást. Ebben az esetben ez bérmunkának minősül vagy alvállalkozói teljesítésnek, hogyan járok el helyesen a kontírozás során?

E-számla könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! E-számla befogadását tervezi egy gyógyszertár, mivel éves szinten több ezer számla érkezik hozzá. A szállítók bizonyos időszakonként (hetente) a kiállított számlákról egy számlaösszesítőt is készítenek, amelyen az összes számla számlaszámonként szerepel, majd a kimutatás végén áfa bontásban összesítetten szerepel a fizetendő összeg. Kérdésem, hogy ebben az esetben lehet-e a számlaösszesítőt könyvelni, és nem egyenként az azon szereplő számlákat? A számlaösszesítő is külön számlaszámmal rendelkezik. E-számla esetében hogyan történik a kontírozás? A NAV egyik képviselője egy újságcikkben a következőket írta: "úgy érdemes megőrizni a számlát, hogy a file neve a saját belső – bizonylati – azonosító száma legyen, és így a könyvelési tételek és a számlák könnyen összekapcsolhatók egy esetleges ellenőrzésnél". Tehát mondjuk megjönnek pdf formátumban az e-számlák, és azoknak a nevét file-onként át kéne nevezni? Van egy ún. Digitdoc alkalmazás is, amellyel a számlákat el lehet látni kontírtétellel, de igazán nem értem, hogy mi a könnyebbség ebben a munkában, ha ezt külön-külön számlánként meg kell tenni? Akkor tényleg könnyebb papíralapon befogadni a számlákat, ellátni a kontír tétellel, könyvelési hivatkozással, és vége. Kérem válaszukban a jogszabályi hivatkozásokat saját mondatokba öltve szíveskedjenek megfogalmazni, mert az összes e témával kapcsolatos cikk a jogszabályt említi, amely sajnos technikai segítséget nem nyújt. Válaszukat előre is megköszönve: Timi

Vissza nem térítendő munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a cég munkavállalója részére vissza nem térítendő lakáscélú támogatást nyújt, a 2016. évtől pontosan mely számlákra kell felvezetni, a kontírozást elvégezni? Ha a számla, melyre az utalás történik egyéni vállalkozói számla (AM), például Kis Klára egyéni vállalkozó, történhet-e erre a banki átutalás munkáltató részéről? Segítségét előre is köszönöm.

Kedvezmény Kérdés

Cégünket levélben tájékoztatta egy szállitói partnere, hogy a 2015. évi vásárlásai után kereskedelempolitikai kedvezmény illeti meg x forint + áfa értékben, melyet cégünk általa kiválasztott áru formájában kivánnak rendezni 2016 februárjában. Kérem szépen segitségüket, hogyan kell ezt kontirozni, melyik tételt melyik évre kell könyvelni? Hogyan kell az áfát kezelni? Köszönettel .

Kötvények Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kötvények könyvelésével, év végi értékelésével kapcsolatban szeretném a segítségét kérni az alábbi konkrét példákon keresztül: 1. 2015. 03. 02-án vettünk államkötvényt másodlagos forgalmazótól, 919 000 forint névértékű, vételi árfolyamon (115,56 %), 11 058 405 forintért. 2015. 11. hóban kaptuk az éves kamatot, 50 000 forintot. Év végén a vételi árfolyama 109,06 %. 2. 2015. 03. 02-án vettünk OTP eurós kötvényt, névértéke: 4400 euró, eladási árfolyama 94,0464 %, fizettünk 4138 eurót. Kamatot kaptunk 20 eurót novemberben. Év végi árfolyama: 99,05%. Hogyan kell szabályosan kontírozni a vásárlást, és év végén értékelni, mérlegben szerepeltetni? Válaszát előre is köszönöm!

Osztalék Kérdés

2014. 12. 31-én egy kft. mérlegszerinti eredménye 12 millió forint. A társaság úgy dönt, hogy 6 millió forintot osztalékként kivesz. Ennek semmi akadálya. Kérdésem: hogyan kontírozom a jóváhagyott osztalékot 2014. 12. 31-én?

E-számla könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. áttért az e-számlázásra. Webáruház lévén havi több száz kimenő számláról van szó. Megfelelő-e az a megoldás, hogy a számlázó program által kiállított összesítő excel táblázat alapján kerülnek a számlák könyvelésre? A táblázat tartalmazza mindazon adatokat, melyek a könyveléshez szükségesek. A nagy számlamennyiség miatt a számlákat nem nyomtatjuk ki. A másik kérdésem még a számlák kontírozásával kapcsolatos. Hogyan oldható ez meg ebben az esetben (a gyakorlati megvalósítás érdekelne)? Előre is köszönöm a választ.

Maradványértékes nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. egy 5 100 000 forint plusz áfa értékű személygépjárműre maradványértékes nyílt végű pénzügyi lízinget szeretne kötni. Maradványérték: 615 000 forint. A kezdő részlet 2 600 000 forint plusz áfa. A magánhasználatot kiszámlázzák. Melyek az adott ügylet kontírozási tételei, és milyen összeggel? Válaszát előre köszönöm. B.K.

Értékvesztés kivezetése Kérdés

Befejeződött egy felszámolási eljárás egyik vevőnk ügyében. A vevőkövetelésünket bejelentettük a felszámolónak 324 570 forint összegben, a korábban elszámolt értékvesztés összege 162 285 forint volt, amivel megemeltük az elszámolás évében a társasági adó alapját. 2015-ben egyszerűsített felszámolási eljárás keretében befejeződött a felszámolás. A felszámoló utalt a bankszámlánkra 2015-ben 311 843 forintot. Kérném, szíveskedjen a 2015-ös gazdasági eseményeket kontírozva bemutatni, hogyan vezetem ki a könyveimből a vevővel kapcsolatos követelést és az értékvesztést. Köszönöm szépen.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Képzés költségének elszámolása

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kiva választása – kedvezményezett átalukás – jogutód

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kivás vállalkozás lakóingatlant értékesített

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink