115 találat a(z) kontírozás cimkére
Könyvelési tételek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi számlák kontírozásával/könyvelésével kapcsolatban kérem szíves segítségüket: Bt. foglalkozik telefonok feltöltésével és szerencsejáték-árusítással, csak sorsjegy-értékesítés folyik. Telefonfeltöltéssel kapcsolatos bizonylatok a következők: kap: számviteli bizonylatot a feltöltésekről – időszakra vonatkozóan –áfamentesen, kiegyenlítése bankon keresztül történik T:454 K:4713 kap: jutalékról számlát: T:311 K: 97. értékesítés: pénztárgép-bevételek közzé nem üti be nyitó pénzkészlethez halmozza hozzá – árbevételek között nem szerepel T:4713 K381, Szerencsejáték/sorsjegy kap elszámoló bizonylatot az eladott sorsjegyekről (ezen szerepel a forgalom forintban, jutalék forintban és az egyenleg: T:0 K:0 – nyilvántartási számlák, kap: jutalék számla – önszámla – T:311 K:911 eladás: teljesen külön kasszában kezeli,i pénztárgép forgalmába nem üti, kifizetése: forgalom összegéből visszatartja a Szerencsjáték Zrt. a jutalék összegét és az egyenleg kerül kiegyenlítésre. Köszönettel
Nyílt végű pénzügyi lízing határidő előtti lezárása
Kérdés
A lízingbevevő kft. határidő előtt lezárta a szerződést, megvásárolta a személygépkocsit 2018. 04. 24-én. Az április 23-áig líizngelt gépkocsi eredeti bruttó értéke 24 830 ezer Ft, eddig elszámolt értékcsökkenése 8272 ezer Ft. A kft. lejárati idő előtt lezárta a szerződést, és a lízingtőke tartozása 7400 ezer Ft, a maradványértéket is figyelembe véve. A gépjármű vételárát a piaci érték képezi,12 500 ezer Ft + áfa, lízingdíj korrekció -5100 ezer Ft + áfa. A lízingbeadó számlát állított ki a vételárról, valamint helyesbítő mínuszos számlát a korrekció összegéről. Így a kft. tulajdont szerzett a személygépkocsi felett, melyet 2018. július 30-án értékesített egy másik társaságnak. A fenti tételek könyvelési tételére lenne szükségem (kontírozással).
Elektronikus számla befogadása esetén mik a teendőnk?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Eddig elzárkóztunk az e-számla befogadásától, mert nem gondoltuk, hogy fizetni szeretnénk bárkinek is 1-2 számla megőrzéséért. Nem vagyok tisztában az ellenőrzésével, hogy hiteles-e, alkalmas-e áfa visszaigénylésére, rendben van-e a számla adattartalma, milyen formátumban érkezik, meg tudjuk-e nyitni még 8 év múlva is stb. Hogyan kontírozunk egy elektronikus számlát? Hogyan kapcsoljuk hozzá a mi kontírozásunkat? A mi könyvelési sorszámunkat? Hogyan kell előállítani egy ilyen kapcsolható fájlt? Ezt is venni kell? Az utólagos módosítást hogyan zárom ki? A megőrzés hogyan történik? Ezért ismét fizetek egy szolgáltatónak? Évente 5-10 számláról van szó. Várom válaszukat. Üdvözlettel.
Pályázat óvadéka
Kérdés
T. Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kell könyvelni a következőt. Bankban szövegrész: pályázat óvadéka x Ft kifizetés, a banki letéti számlán pedig ez az összeg jóváírásra került. Legyen szíves kontírozást leíni mind a kettő banki számlánál. Köszönöm.
Alanyi mentes tárgyi eszköz értékesítésének áfája
Kérdés
Alanyi mentesen vásárolt tárgyi eszköz beszerzési értékét az áfával növelt, bruttó értéken aktiváltuk, ez volt alapja az értékcsökkenés elszámolásunknak. A használt tárgyi eszközt áfásan értesítettük, az értékesítés miatt utólagosan levonható áfát elszámoltuk. Kérdésünk, hogy hogyan kell az értékesítést, az áfa elszámolást számvitelileg könyvelni (kontírozni)?
Nyílt végű pénzügyi lízing lezárása futamidő vége előtt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gazdasági társaság 2013-ban 60 hónapos nyílt végű pénzügyi lízingre beszerzett egy személygépkocsit 16 000 000 + áfa összegben. A kezdő lízingdíj bruttó 8 000 000 Ft volt. 4 évig fizette a lízingdíjakat, majd lezáratta a lízinget. Kifizette a lízingbe adó számlája alapján a korrekciós tételt, és egy harmadik személynek (nem az ügyvezető) értékesítette az autót. A gazdasági események kontírozásában kérem segítségét, értékcsökkenés és bruttó érték kivezetése, illetve az utolsó lízingdíjjal kapcsolatban. Köszönöm!
Értékhelyesbítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy volt autóbontó, amely anno' régen "gyűjtött" alkatrészeket nevetséges áron tartja nyilván, mert 30 évvel ezelőtt bontott – nevesítem – fényszóró 2000 forinton szerepel a leltárban. Jelenlegi piaci értéke 12 000 forint . Ezeket a piacon értékes alkatrészeket szeretnénk felértékelni. Jelenleg a saját tőke a jegyzett tőke alá csökkent Ezzel a "készletnöveléssel" megoldom ezt a problémát is! Értékhelyesbítésből szeretnék készletet növelni. A számviteli törvény 39. §-a értelmében "Az értékhelyesbítés értékelési tartaléka és az értékhelyesbítés, valamint a valós értékelés értékelési tartaléka és az értékelési különbözet kizárólag egymással szemben azonos összegben változhat." Kérdésem: a leltárkészletem növekedésének mi a kontírozása? Törvény engedi-e, lehetséges-e? Üdvözlettel.
Telefonszámla könyvelése
Kérdés
Tisztelt adószakértő! Társaságunknál a telefonszámla elszámolásnál van némi nézeteltérés. és ebben kérnénk a segítségét. A számla zárás napja: 2018.01.05. számla kelte: 2018.01.10 Teljesítés : 2018.01.26 Az elszámolási időszak:2017.12.07-2018.01.06. Az összeg utalva: 2018.02.05-én. A kérdés következőkre vonatkozna: Hogyan kell a számlát kontíroni? Melyik évre, hogyan és mennyi összeget kell elszámolni könyvelni? Segítségüket, előre is köszönöm Üdv: Katalin
NAV-határozat könyvelése
Kérdés
A NAV áfaellenőrzés során áfahiányt állapított meg, bírságot és késedelmi pótlékot vetett ki. A kérdésem: hogyan könyvelem, kontírozom a fizetendő áfát, késedelmi pótlékot és bírságot? A határozatot 2017-ben, májusban kaptuk, a vizsgált időszak a 2015. év volt.
Osztalék elszámolása, kontírozása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Osztalék elszámolásával lenne a következő kérdésem. Egy kft. tagjának 10 millió forintot utaltak át osztalékelőleg címén. Az előleg biztosan osztalékká válik, így az ehot is levonták. A kontírozásom a következő 2017-ben: - kifizetés: T36-K38 10 000 000 - szja: T36-K462 1 500 000 - eho: T36-K46310 450 000 - NAV szjafizetés: T462-K38 1500 000 - NAV ehofizetés: T46410-K38 450 000 2018-ban, a határozat alapján: - osztalék eredménytartalékből: T413-K49 10 000 000 - jóváhagyott osztalék: T49-K47 10 000 000 - osztalékelőleg átvezetése T47-K36 10 000 000 Ha így könyvelem le a gazdasági eseményt, akkor a 36-os főkönyvi számlámnak egyenlege marad. Hogyan kellene helyesen kontíroznom és könyvelnem a gazdasági eseményt? Válaszát előre is köszönöm!
Nyílt végű pénzügyi lízing számviteli elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyílt végű pénzügyi lízing keretében fuvarozást végző kft.-hez bekerült tehergépkocsi számviteli elszámolásának folyamatát (kontírozási tételekkel) szeretném megkérdezni, az eszköz bekerülésétől a lízing lezárásáig. Azt a lehetőséget is felvázolva, ha az eszközt a lízingbevő a futamidő végén megtartja, és azt is ha a lízing cég "visszavásárolja". A lízing futamideje 3 év, maradványérték a eszköz értékének 30 százaléka. Köszönöm előre is szíves válaszukat!
Kontírozás utazásszervezésnél
Kérdés
Hogyan kontírozom 1) az utas által megfizetett utazás/szállás díját, 2) az utazási irodának átutalt utazás/szállás összegét?
Kiadvány kiadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy természettudományi kutatómunkával foglalkozó kft. szeretne ismeretterjesztő kiadványt/könyvet készíttetni, melyet ingyenesen átadna erdőgazdálkodási intézeteknek (kb. 50 db). Tevékenységei között szerepel az 5814 (Folyóirat, időszaki kiadvány kiadása) és 5811 (könyvkiadás). Kérdésünk, hogy áfa tekintetében a könyvkiadással kapcsolatos költségek levonhatóak-e, átadásnál keletkezik-e áfafizetés? A társasági adót hogyan érinti? Elegendő-e átadás-átvételi jegyzőkönyvvel dokumentálni az átadást? A gazdasági esemény kontírozásában is szeretnénk segítséget. Köszönjük
Prototípus létrehozásának elszámolása vissza nem térítendő támogatás útján
Kérdés
Ügyfelem GINOP támogatást nyert ("Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása"), melynek részei: De mininis támogatás; Regionális beruh. támog.; Kis-és középváll. vásáron való részvételéhez nyújtott támogatás; Kutatás-fejlesztési projekthez nyújtott támogatás. A projekt eredménye egy saját fejlesztésű, egyedi gép prototípusának létrehozása, mely sorozatgyártásra lesz alkalmas (de nem mi fogunk sorozatgyártást végezni). A pályázatban konzorciumban egy másik céggel is van. Létrejön saját forrásból és az igényelt támogatásból. Szeretnék segítséget kérni (kontírozással), hogy a projekt során (mely eleje 2016. volt, s elsz. várható ideje 2018. év lesz) az évek alatt keletkezett eszközbeszerzések (amiből összerakják a gépet), a beléjük beépített szoftverek, tervező szoftverek, közbeszerzési költségek, szakmai megvalósításhoz kapcsolódó személyi jell.ráfordítások, anyagköltségek stb. hogyan könyvelendők az évek alatt, milyen főkönyvi számokra? A cég kapott 2016-ban támogatási előleget. Helyes könyvelése? Az elgondolásunk: év közben felmerült költségek mindegyike T5 (még az eszközbeszerzések is), lebontva a főkönyvi számokat a projektszámra, majd év végén T112 (kisérleti fejlesztés aktívált értéke)-K582, melynek összege az év közben az egyes 5-ösre könyvelt felmerült költségek; egyúttal lekötött tartalék képzése T413-K414 ugyanezzel az összeggel. Következő évben újra gyűjtjük a ktg-et, s annak a fenti szerinti év végi elszámolása történik. Majd a prototípus elkészülte során T114-K112.
Térítés nélküli áruátadás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy áru térítés nélküli átadása esetén, a pénzügyi teljesítést nem igénylő számlát hogyan kell kontírozni. Legyen szíves az összes lépést leírni: készletről történő kivételezés, áru bekerülési költsége, fizetendő áfa, vevő, vevőszámla kiegyenlítése stb.! Az áfát az átadó fizeti. Köszönöm előre is a segítségét.