105 találat a(z) kontírozás cimkére

Kiküldetési rendelvény kontírozása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalók és a személyesen közreműködő tulajdonos kiküldetési rendelvény alapján kap gépjármű-költségtérítést. Milyen főkönyvi számlára könyveljük: 526 Belföldi kiküldetés vagy 55 személyi jellegű kifizetés? Illetve szeretném megkérdezni, hogy milyen fő lényegi különbség van az útnyilvántartás és a kiküldetési rendelvény után kapott költségtérítésben? Útnyilvántartás alapján kapott költségtérítés a magánszemélynél bevétel és cégautóadó-fizetési kötelezettsége is keletkezik...szemben a kiküldetési rendelvénnyel. Akkor miért kiküldetési rendelvény alapján számol el "mindenki"? Köszönettel.

Kontírozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A számviteli bizonylatokon feltüntetendő kontírozási tételekkel kapcsolatosan lenne gyakorlati kérdésem. Egy korábbi válaszban azt olvastam, hogy már nem kötelező kézzel ráírni, elegendő, ha a könyvelő program által használt "kód" kerül csak rögzítésre. Ez esetben ez azt jelenti, hogy a programból tudok egy olyan listát nyomtatni, melyből látható, hogy mely kódhoz, pontosan milyen kontírtételek (főkönyvi számlák) tartoznak? A bankkivonatokon ez nem igazán megoldott, ott kézi rögzítés kötelező? A könyvviteli nyilvántartásban szereplő sorszámokat sem kell rávezetni a bizonylatokra például a bejövő számláknál a vállalkozás által meghatározott intervallum B2015001-? Köszönettel.

Munkáltatói adómentes lakáshitel-törlesztés Kérdés

Szeretném, ha a munkáltatói adómentes lakáscélú hiteltörlesztés kontírozását megadnák. Továbbá az egyéb természetbeni juttatásét is, mint például Erzsébet-utalvány, útiköltség-térítés, egészségpénztári hozzájárulás. Szeretném továbbá megtudni, hogy a lakáshitel-törlesztésbe adómentesen nyújtott támogatást a bérlapon fel kell-e tüntetni.

A telefonszámla elszámolása, könyvelése Cikk

Internet-előfizetést, parkolási díjat és adományt is tartalmazó telefonszámla könyveléséhez kért segítséget olvasónk. Sinka Júlia adó- és számviteli tanácsadó írta le a megfelelő lépéseket.

E-számla kontírozása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Manapság már nincs olyan vállalkozás, amelyet ne érintene az e-számla kérdése, ha más miatt nem, akkor azért, mert a beszámoló közzétételi díjának megfizetéséről mindenképpen e-számlát kap a vállalkozás. Kicsit bizonytalan vagyok az e-számla kontírozásának gyakorlati alkalmazásában, és ebben szeretném a segítségét kérni. Egy beszállító hó végén küld egyhavi könyvelői csomagot, amiben benne van az összes, az adott hónapban kiállított bizonylat pdf formátumban, plusz számlánként egy xml file. Ehhez küldenek egy excel táblázatot, amiben minden számla fel van tüntetve számlaszámmal, kiállítási, teljesítési, fizetési dátummal, szerepelnek a nettó árak, áfa, bruttó árak, áfakulcsok, számla végösszege. A könyvelésbe a számlákat a táblázat alapján visszük fel, mert ez havonta többszáz számlát tesz ki, a számlákat természetesen nem nyomtatjuk. Elegendő-e, ha ebbe az excel táblába felvisszük számlánként a kontírozást külön oszlopokba? Ez megfelel-e egy esetleges ellenőrzéskor? Vagy egyesével, minden számlát külön ki kell kontírozni egy arra alkalmas programmal? Válaszát előre is köszönöm!

Pénztárgép – állami támogatás elhatárolása Kérdés

Kérek szépen egy kontírozást arra vonatkozóan, hogy a kapott 50 ezer forintos állami támogatást, a pénztárgép-értékcsökkenést és az év végi elhatárolást milyen összegben, és hogyan kell könyvelni, mert olvastam példákat, de nem igazán értem.

Elektronikus számlát fogad be? Ezekre kell figyelnie! Cikk

Az adóellenőrzéseknél gyakori, hogy a hatóság a számla formai hibájára hivatkozva elutasítja a számlában áthárított adó levonását. Cikksorozatunkban ezúttal azt mutatjuk be, mire kell ügyelnie az elektronikus számla befogadójának.

Nyomdai szolgáltatás vagy termék, környezetvédelmi termékdíj Kérdés

Tisztelt szakértő! Egy eléggé összetett kérdéssel fordulok önök felé. Adott egy A Kft., amely a B Kft. megrendelésére nyomdai termékeket (szórólapok, katalógusok, prospektusok) gyártat egy romániai nyomdával. Az első kérdés az lenne hogy az A Kft. hogyan könyveli a romániai nyomda számláját: ELÁBÉ-ként vagy szolgáltatásként?(Minden alapanyagot a romániai nyomda szerez be.) Le lehet vonni ezeknek a számláknak az értékét az iparűzésiadó-alap számításánál? A második kérdés: mivel ezek a termékek többnyire rekámhordozó papírnak minősülnek, jól értelmezem, hogy az A Kft. az első belföldi forgalomba hozónak minősül, így az B Kft. felé kiállított számlák környezetvédelmi termékdíjat tartalmaznak, amit az A Kft. kell, befizessen a NAV felé? Mi a helyes kontírozási tétel ezek a számlák esetén: 1.) T311 – K911(a KTD is),467 vagy 2.) T311 – K911 T311 – K46 (a KTD) T311 – K467 Én az első kontírozást vélem helyesnek, de egy kicsit elbizonytalanodtam ezért kérem a segítségüket. Köszönöm!

Törzstőke-emelés könyvelése tagi kölcsönből Kérdés

Igazán a kérdésem már a címben is szerepel, elbizonytalanított a könyvelésem, több cikket is olvastam, és már szeretnék kérni megerősítést. A kontírszámok nagy segítségemre lennének. Köszönöm. Üdvözlettel: Zsuzsa

Pótbefizetés nem pénzbeli vagyoni hozzájárulással Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. a saját tőke problémáját pótbefizetés elrendelésével rendezi. Erről 2014. december 15-én taggyűlési határozatot hoztak a tulajdonosok. A társasági szerződésben szerepel a pótbefizetés lehetősége. A határozat alapján a pótbefizetést nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás biztosításával teljesíti a társaság. A nem pénzbeli hozzájárulás meghatározott összege két tételből áll a taggyűlési határozat szerint: – tulajdonosi kölcsönből (anyavállalat követelése), – lejárt szállítói kötelezettségből (anyavállalat követelése). Jelenleg a kft. mindkét tételt a rövid lejáratú kötelezettségei között tartja nyilván. A pótbefizetést elrendelő taggyűlési határozathoz mindkét fél által aláírt adós-hitelező elismerő nyilatkozat áll rendelkezésre, hogy az anyavállalat követelése jogszerű. Kérdéseim: – Elfogadható-e az taggyűlési határozat dátuma előtt már rendelkezésre bocsátott tulajdonosi kölcsön és szállítói kötelezettség a pótbefizetés forrásának (hitel-tőke konverzió)? – Ha igen, akkor milyen dátummal kell az eszközmozgást könyvelni? – Melyek a kontírozási lépései a gazdasági eseménynek? Köszönettel!

Bértámogatás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú alapítvány a munkaügyi központtól bérköltség-támogatást kap Támop1.1.1-12 project keretében rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalók után. Kettős könyvvitelt vezetünk. Hogyan kell elszámolni, illetve kontírozni ezt a bérköltség-támogatást? Ha vállalkozói tevékenységet nem folytatunk, akkor a társasági adóbevallásban fel kell tüntetnünk a támogatás összegét? Köszönöm válaszát!

Banki zárolt összeg Kérdés

A vállalkozás bankja zárolt 5 000 forintot kaucióként. A banki egyenleg például 10 000 forint, de a felhasználható egyenleg csak 5 000 forint. Kell-e könyvelni, a beszámolóban kimutatni, ha igen, hogyan kontírozzuk?

Kontírozás Kérdés

Tisztelt Szakértők!Szeretném megtudni, hogy 2012.év előtt mi volt az elvárás a bizonylatok/számlák kontírozásánál. Ezek közül melyek voltak kötelező elemek? Főkönyvi számok, Könyvelve felirat, Könyvelő aláírása, Rögzítés időpontja, Rögzítési iktató szám. A kontírozás ceruzával is végezhető volt, vagy csak tollal.Köszönettel

Devizás munkaközvetítői díj könyvelése Kérdés

Devizás, áfás,munkaközvetítő díjat hogyan kell kontírozni? A számla összege 400 Euró + áfa és a számla ellenértékét a vevő saját euró bankszámlájáról átutalással fizeti ki. Teljesítéskor a napi MNB középárfolyamot használnak.

Lényeges egyszerűsítés a számviteli törvényben Szakértői Kommentár

Lényeges eljárási egyszerűsítés a számviteli törvény adótörvényekkel harmonizált módosítása, hogy lehetőség lesz elektronikus kontírozásra. Ez azt jelenti, hogy, elegendő a bizonylatot és a kontírozási információkat egyértelmű hozzárendeléssel összekötni, nem kell azt a bizonylaton rögzíteni.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Adott kölcsön kamata

Nagy Norbert

adószakértő

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink