46 találat a(z) kivezetés cimkére

Egyéni vállalkozó fejlesztési tartaléka, képzési, nyilvántartási, kivezetési előírások, szankciók Cikk

Melyek az egyéni vállalkozói fejlesztési tartalék képzésének előnyei, mik a nyilvántartásból való kivezetésé feltételei? Beruházásnak tekinthető-e az előleg és a foglaló? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.

Tenyészállatok nyilvántartása Kérdés

Gépjármű kivonása egyéni vállalkozásból Kérdés

Halasztott ráfordítás kivezetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, szíveskedjen az alábbi kérdésben szakmai tájékoztatást adni! Ügyfélkörünkhöz tartozó 4 (A, B, C, D) társaság az összeolvadással történő átalakulás mellett döntött. Az összeolvadás során „A”, „B” és „C” társaságok „D” társaságba olvadnak be, így „D” társaság lesz a jogutód. „A” társaság 2006-ban átvállalta egy másik társaság bankkal szemben fennálló kötelezettségét térítés nélkül, melyet tulajdonosi kölcsönből finanszírozott. Az ügylet számviteli elszámolása úgy történt, hogy az átvállalt tartozást a rendkívüli ráfordításokkal szemben a tulajdonosokkal szembeni kötelezettségként vezették be a könyvekbe, majd az aktív időbeli elhatárolások közé halasztott ráfordításként került átvezetésre. 2016-ban „B” és „C” társaság a fenti követelést megvásárolta „A” társaság tulajdonosaitól (66,67% és 33,33% arányban), így „A” társaságnak kötelezettsége keletkezett „B” és „C” társasággal szemben, „B” és „C” társaságnak pedig követelése „A” társasággal szemben. Az összeolvadás során a végleges vagyonmérlegben az érintett társaságok egymással szemben fennálló követelései-kötelezettségei kivezetésre kerülnek, mivel ezen tételek a jogutódként létrejövő társaság könyveiben már nem szerepeltethetők. Kérdésünk: jól gondoljuk-e, hogy „A” társaságban a halasztott ráfordításhoz kapcsolódó kötelezettség kivezetésekor az aktív időbeli elhatárolások közül is ki kell vezetni az ott nyilvántartott összeget, mely társaságiadóalap-növelő tétel lesz? Köszönettel: Máté Istvánné

Befejezetlen beruházás értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. értékesíteni kívánja a több éve megvalósulatlan beruházását. Hogyan helyes a beruházás kivezetése? Kérem a helyes könyvelési tételek bemutatását. Válaszát előre is köszönöm!

Ingatlan-értékesités Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó értékesiteni kivánja a vállalkozásban 1996-ban aktivált üzletét. Anno ő áfásan vásárolta meg, vagyis az áfát visszaigényelte, de jelen esetben az áfa-figyelési időszak már lejárt. Kérdésem elsősorban a kivonásra vonatkozik, vagyis a könyvelésből való kivezetés hogyan történik? Köszönettel: Fazekasné

Üzletág-értékesítés könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. értékesítette kereskedelmi üzletágát, amit tárgyi eszközök, , készletek, immateriális javak stb alkottak. Kérdésem, hogyan (milyen főkönyvi számlaszámokra) kell könyvelni az értékesítést és az eszközök, valamint a készletek kivezetését? Mielőbbi válaszát nagyon köszönöm!

Tárgyi eszköz kivezetésekor fizetendő áfa Kérdés

Egy általam könyvelt kft. 2005-ben bérelt ingatlanon felújítást végzett. Ezt a kft. tárgyi eszközként tartja nyilván. A bérbeadó 2018. 09. 30-ával felmondta a bérletet. A tárgyi eszköz kivezetésekor alkalmazni kell-e a 240 hónapos figyelési időt, és így keletkezik-e áfafizetés?

Kényszertörlés Kérdés

Tisztelt szakértő! Egyik ügyfelemnek törölték az adószámát adótartozás miatt 2016. 05. 26-án.A cég azóta nem műkösik, sem bevétele, sem kiadása nem volt. Beszámoló és tao-bevallás le lett adva 2016-2017. évre. Most kapott egy végzést, hogy kényszertörlés alatt áll 2018. 03. 21-től, s be kell adni egy beszámolót a kényszertörlési eljárást megelőző nappal. Az adótartozását rendezte, tartozása csak a tulajdonossal szemben van 16 044 350 forint tagi kölcsön. Kérdésem, hogy a tagi kölcsön fejében ki lehet-e vezetni a tárgyieszközökből az épületeket és berendezéseket? Az épületek könyvszerinti értéke 8 644 850 forint, a berendezéseké 20 29 187 forint. Vagy esetleg más teendőm is van ezzel kapcsolatban? Kérem szíveskedjen tájékoztatni a kényszertörlési eljárásról és az ezzel kapcsolatos teendőkről, mert ilyenem még nem volt, s szeretném elkerülni a büntetést. Várom válaszát és segítségét.Előre is köszönöm. Üdvözlettel Huéber Józsefné

Elévült kötelezettség kivezetése miatti adókötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság nyitó főkönyvi kivonatában 2004-es szállító számla szerepel nyitottként. A partnercég már nem létezik. Kivezethető-e a kötelezettség közvetlenül a 418 előző évek helyesbítéséből származó eredmény számlával szemben, 96 egyéb bevétel közbeiktatása nélkül? Más bevétele egyébként nincs a cégnek. Keletkezik-e adófizetési kötelezettség a kivezetés miatt, vagy már az is elévültnek tekinthető? Segítségét előre is köszönöm.

Pénzforgalmi áfa behajthatatlan követelés kivezetése esetén Kérdés

Egy kft.-nél néhány vevői számla részben vagy egészben behajthatatlanná vált. A jogi feltételeknek megfelel, igazolt a behajthatatlanság ténye. A vevői követelés 86 számlával (behajthatatlan követelés) szemben kerül kivezetésre. Ebben az esetben be kell állítani a fizetendő áfát kötelezettségként, vagy ki lehet vezetni a 86 ráfordítással szemben? Például ha bruttó 127 ezer forint vevői követelés behajthatatlanná válik és leírható, akkor helyes ez a könyvelési tétel? T86-K31 Bruttó összeg, T479-K467 fizetendő áfa előírása, és T467-K86 fizetendő áfa kivezetése? Köszönettel várom a választ.

Behajthatatlanság Kérdés

Tsiztelt Szakértő! Egy társaság csalás áldozatául esett. Az elkövetők magánszemélyek, akik egy cég nevében eljárva bizonyos előny elérése érdekében több mint 5 millió forintot utaltattak hamis bankszámlára hamis számla ellenében, mely összeg jelenleg a társaság követelései között szerepel. Az illetékes bűnügyi igazgatóság gazdaságvédelmi osztályától kapott tájékoztatás szerint (idézem): "A kármegtérülés érdekében hatóságunk által tett intézkedések nem vezettek eredményre." Elegendő ez a dokumentum a követelés behajthatatlanként történő kivezetéséhez? Válaszát tisztelettel várjuk.

Lízing visszafizetése Kérdés

Kft.-nek van egy személygépkocsija, pontosabban csak volt, mert totálkárosra tört. A gépkocsi beszerzési ára 3 708 000 Ft volt, értékcsökkenés-elszámolás: 234 247 Ft. A kocsi lízinges volt, a bank felé még volt 2 507 070 Ft tartozás. A biztosító 2 919 600 Ft kártérítést ítélt meg, határozatot küldött róla. A biztosító átutalta a banknak a teljes kártérítés összegét, majd a bank visszautalt a társaság részére 412 530 Ft-ot, ami fennmaradó összeg volt a kártérítésből. Hogy kell ebben az esetben kivezetni a hitelt? Zsmami

Felszámolás alatt álló cég felé tartozás rendezése Kérdés

Tartozom egy felszámolás alatt álló cégnek. A cég felszámolási eljárása kb. fél éve kezdődött. A felszámolótól semmilyen értesítést nem kaptam, hogy tartozom. Kivezethetem-e a szállítói követelését a könyvelésemből (az összeg 100 000 Ft körüli)? (Mindkét fél kft.) Vitatott követelésről van szó!

Befejezetlen beruházás selejtezése Kérdés

Egy társaság 2015-ben úgy határozott, hogy egy lakást épít, amelyet bérbeadás útján fog hasznosítani. Bérbeadási tevékenységet – adókötelesen – már folytat a társaság, tehát ez nem jelent tevékenyégikör-bővítést. A beruházáshoz elkészültek a szükséges tervek még 2015-ben, amelyet a könyveiben a befejezetlen beruházások számlán tart nyilván a cég. Bevallásában ezeknek a számláknak az áfáját levonta. A beruházás megkezdése előtt az Önkormányzat megállapította, hogy a terület geológiai feltárás alatt áll, ezért az építkezést nem lehet elkezdeni. A folyamatos tárgyalások és fellebbezések 2017. év elejére lezárultak, az építkezést nem kezdődött meg, világossá vált, hogy a beruházás nem valósulhat meg, ezért a társaság ki akarja selejtezni a beruházást, amihez a döntés 2017-ben megtörtént. Az egyértelmű, hogy a tervek költségeit ki kell vezetni, de mi a sorsa a 2015-ben jogszerűen a levont áfának? Vissza kell fizetni teljes mértékben, és ha igen, kell-e önellenőrzéssel módosítani a 2015. évet, vagy 2017 decemberéről szóló bevallásában is szerepeltetheti? Várom szíves válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink