165 találat a(z) kivás cég cimkére

Kivás társaság hipabevallása Kérdés

Egy tulajdonos két kivás cége Kérdés

Jutalom kifizetése Kérdés

Értékvesztés elszámolása kivás cégnél Kérdés

Kivás cég pénzbeli támogatást nyújt egyesületnek Kérdés

Iparűzési adó kivában – nyugdíjas tag Kérdés

Kivás cégben a jutalmak utáni kiva elhatárolása? Kérdés

Kivás cég, a mérleg elfogadásakor az előző évi jutalmakról is dönt. A társaságiadó-alanyoknál a jutalom összegét a járulékokkal együtt szoktuk elhatárolni, passziválni. Mi a helyzet a kivaalanyok esetében? El kell-e határolni a jutalmak után fizetendő kiva összegét? Ha a jóváhagyható osztalék szempontjából nézem, akkor igen (hisz ez egy biztos jövőbeli kötelezettség), ha azt, hogy ez nem a bérhez kapcsolódó „költség”, akkor nem. Előre is köszönöm.

SZÉP-kártya – kivás cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! A SZÉP-kártya juttatás után 04.22-06.30-ig csökken az adóterhelés, csak 15% szja lesz, de nem lesz szocho. Nem egyértelmű számunkra, hogy kivás cég esetén is csak 15% szja lesz, vagy a kiva megmarad? Üdvözlettel: Tarcsafalvi Ágnes

Kivás cég – tulajdonosváltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az evás cégre vonatkozóan volt tiltó szabály, ami szerint 50%-ot meghaladó tulajdonosváltás esetén a cég evaalanyisága megszűnik. Kérdésem, hogy kivás kft.-re vonatkozóan létezik-e hasonló tiltó szabály? Köszönöm válaszukat. Üdvözlettel: Pintér László

Kiva – foglalkoztatottakhoz kapcsolódó kedvezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném a segítségét kérni. Egy kiva szerint adózó vállalkozás egy szabadalmazott szoftvert fejleszt, mely eddig még nem publikált újdonságértékkel bír. E szoftver kísérleti fejlesztésnek minősül, majd szellemi termékként aktiválára kerül. Szeretnék érdeklődni, hogy milyen feltételeket kell teljesíteni, hogy a vállalkozás kutatóhelynek minősüljön? Elég-e hozzá, ha a tevékenységei között szerepel az egyéb természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztés, és a szabadalommal is bizonyíthatóan új eljárást, metódust, szellemi terméket fejleszt, vagy egyéb követelményei is vannak a kutatóhelynek való minősítésnek? Illetve milyen feltételeket kell teljesíteni a kutató-fejlesztő munkavállalónak, akire a kedvezményt igénybe vesszük? Lehet-e például egy szoftverfejlesztő kutató-fejlesztő munkavállaló, aki a teljes munkaidejét a szabadalmaztatott szoftver fejlesztésére fordítja, és a bérköltsége teljes egészében a szellemi termékre kerül aktiválásra? Segítségét előre is köszönöm!

Kiva – bónusz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérjük szíves állásfoglalását. Van egy kivás cég, amely a 2019. évi befizetései után 2020-ban visszatérítést kapott. Kérdésem, hogy a kapott visszatérítést 2019-ben kell elszámolni, vagy 2020-ban, amikor a pénzügyi teljesítés történt? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Tóth Mária

Üzletrész adás-vétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az alábbi: egy kiva hatálya alá tartozó kft. egy másik kft.-ben kíván 100 százalékos tulajdont szerezni, ahol a létszám 60 fő. A kettő kft együttes létszáma sem haladja meg a 100 főt. A másik kft. a társasági adó hatály alá tartozik. Az üzletrész jelenleg 100 százalékban magánszemély tulajdona, nem tartozik a kapcsolt vállalkozások kategóriájába. Kérdésem, hogy a tulajdonszerzés mennyiben befolyásolja a kivás alanyiságot, és átalakulásnak kell-e tekinteni, vagy a tőkeműveletek vonatkozásában van-e kiva vonzata? Tisztelettel irodavezető

Kivás cégből kiválás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kivás kft.-ből (A) kiválik egy másik (B) kft. A cégbíróság a változás időpontjaként 2019. 12. 31-ét jelöli meg. A kiva tv. 19. § 5. d) pontja szerint az (A) kft.-nek megszűnik a kivaalanyisága a kiválást megelőző nappal. A kérdésem, hogy milyen társaságiadóelőleg-bevallásokat kell benyújtaniuk a cégeknek 30 napon belül? Az (A) cég 1943TAO-t? A (B) cég a 20251-es nyomtatványt? Vagy mindkettőjüknek a 20251-es nyomtatványt kell benyújtaniuk? Köszönöm.

Kiva – pénztár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy cég szerződéséből adódóan elkülönített, idegen pénztárat is kezel, tehát csak átmegy rajta az összeg, és nem kezelheti sajátjaként az abban lévő pénzállományt. kivásként az ebben a kasszában lévő pénzt figyelembe kell venni a pénztár év végi egyenlegének vizsgálatánál (mentesített érték)?

Kivás cég negatív eredménytartaléka Kérdés

Egy 2012-ben alakult – akkor még társasági adóalany kft. – 2012. évi eredménye 873 355 forint veszteség volt. A társaság 2013-ban bejelentkezett a kiva hatálya alá. A társaság 2019-ben cég végelszámolással történő megszüntetése mellett döntött. A végelszámolás kezdő időpontja 2020. január 1. A társaságnak 2013–2018 közötti időszakban 1 111 e forint pozitív eredménytartaléka keletkezett. A 2019.12.31-es fordulónappal elkészített beszámolójában 457 e forint veszteség került kimutatásra. A kft.-nek így összességében társasági adós időszakából 873 e forint negatív eredménytartaléka van, a kivás időszakból pedig 654 eFt (1111 e forint – 457 e forint) pozítív eredménytartaléka keletkezett. Osztalékot nem tud fizetni mivel két időszak eredménytartaléka összességében negatív. Kérdés: kell-e a kiva alpját növelni a 654 e forint kivás időszak pozítív eredménytartalékával? Ha igen felmerül-e ezen összeg után szja, illetve szochofizetési kötelezettség? Köszönettel: Lovász János

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Átalányadózó - csed összege

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Családtámogatási ellátás illetékesség meghatározása

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Adómentes vagy áfás?

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 június
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Együttműködő partnereink