22 találat a(z) kirendelés cimkére
Munkavállaló kirendelése Kérdés
Munkavégzési hely Kérdés
Kirendelés költsége Kérdés
Eltérő munkáltatóhoz történő kirendelés Kérdés
Kirendelt koreai munkavállaló foglalkoztatása Kérdés
Kirendelésben járulékfizetés Kérdés
Orvosok béremelése: lazítana a szabályokon a kormány Cikk
Enyhítené az orvosok béremeléséhez kötött feltételeket a kormány, de csak átmenetileg. A súlyos konfliktusokat generáló vitákat a választás utánra halasztaná – értesült a Népszava.
Török munkavállalók Magyarországon Kérdés
EU állampolgár kirendelése Kérdés
Kirendelt külföldi munkavállalókkal kapcsolatos adózási kérdések Cikk
Magyarország és Törökország közötti megállapodás alapján munkaerőt rendeltek ki magyarországi építőipari munkavégzésre. A nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékokat a török munkáltató rendezi Törökországban. Magyarországon a vendégmunkások nem kapnak taj-számot. Milyen adófizetési kötelezettségei vannak a munkavállalóknak és a magyarországi bejegyzett fióktelepnek? Olvasónk kérdésére Horváthné Szabó Beáta adószakértő adott választ.
Külföldi munkaerő kirendelése Kérdés
Magyarország és Törökország közötti megállapodás alapján munkaerőt rendeltek ki magyarországi építőipari munkavégzésre. A nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékokat a török munkáltató rendezi Törökországban. Magyarországon a vendégmunkások nem kapnak TAJ-számot. Milyen adófizetési kötelezettségei vannak a munkavállalóknak és a magyarországi bejegyzett fióktelepnek? Köszönettel: Szabó Tamásné ügyintéző
Kirendelt munkavállaló esetén munkáltatók közötti elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik munkáltató a munka törvénykönyve 53. § (1) bekezdése szerint a munkáltatóval kapcsolt vállalkozásban lévő másik munkáltatónál történő munkavégzésre utasítja ideiglenesen a munkavállalót. Hogyan kell elszámolnia a két munkáltató között a munkavállaló kirendelését? Szabadon megállapodhatnak, esetleg úgy is dönthetnek, hogy nem fizet semmit a "kirendelés" miatt a másik munkáltató, vagy kell-e például a szokásos piaci árat alkalmazni? Válaszát előre is köszönöm.
Kirendelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kirendeléssel kapcsolatban szeretnék információt kérni. "A" cégből mennek dolgozók "B" cégbe belföld-belföld viszonylatban kirendeléssel. Milyen feltételek mellett lehetséges, illetve mi a vonatkozó szabályozás? Köszönettel: József
Magyar leányvállalathoz kirendelt harmadik országbeli állampolgár biztosítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretnénk tanácsot kérni: kínai anyavállalat kirendeli a munkavállalóját munkavégzésre a magyar leányvállalatához projekttámogatásra; a kirendelés ideje várhatóan 2019. 12. 31-éig tart. A magyar leányvállalatnál munkavégzésre jogosító vállalaton belüli áthelyezés célú tartózkodási engedélyt azonban csak rövidebb időre adták meg, így az érvényességi idő 22 hónap. A Magyarországra történő kirendelés ideje alatt a munkavégzésért járó bért megállapodás alapján a magyar leányvállalat fizeti, és biztosítja a kirendelt munkavállaló teljes körű lakhatását is (fizeti a magyar cég által bérelt lakás bérleti díját és a rezsi költségeket). Keletkezik-e az új szabályok alapján a kirendelt munkavállaló esetében biztosítási jogviszony, az szja-levonás mellett terheli-e a magyar céget járuléklevonási és szociális hozzájárulási adó-, szakképzési hozzájárulás-fizetési kötelezettség? A bejelentést a 17T104 vagy a 17T1041 nyomtatványon kell beküldeni (ha utóbbin, akkor az alkalmazás minősége milyen kóddal szerepel), illetve vonatkozik-e a cégre 1708 havi bevallási kötelezettség? Köszönöm előre is a segítséget.
Munkarend bizonyos esetekben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben munkavállalók egy csoportja olyan körülmények között dolgozik, hogy a működés az adott munka tekintetében (tehát nem a munkáltató teljes tevékenysége) megszakítás nélküli (technológiai okok miatt), és a munkát más cég telephelyén, de az eredeti munkáltató felügyelete alatt végzik, tekinthető-e ez úgy, hogy a munkáltató működése ott megszakítás nélküli? Hogyan alakul, ha a felügyelet más munkáltató alatt történik (korábbi kirendelés, ha jól tudom)? Illetve ilyen esetben milyen munkarend lesz irányadó? Ha a munkavégzés helye szerinti munkarend, amiről ír a törvény, de többféle munkarend van az adott helyen, hogyan dől el, mi az irányadó munkarend? Többletelem a kérdéshez, hogy a munkavállalók munkavégzési helye nagyobb földrajzi egységként van megjelölve, így a másik helyen történő munkavégzés elvben nem valósul meg. Köszönettel.