218 találat a(z) kültag cimkére

Katás vállalkozó alkalmazottja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy katás bt. ügyvezetőjének házastársa a járvány miatt elveszti az állását. Kérdésem a következő. Mi a legcélravezetőbb megoldás, hogy biztosított legyen a házastárs? A katás bt. alkalmazza őt, vagy kültagként léptesse be a cégbe? Fizethet-e ő a bérjárulékok helyett havi 50 000 forintot? Vagy esetleg van-e más lehetősége a házastársnak a biztosítási jogviszony fenntartásához? Köszönettel

Kata osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Katás bt. kültagja (ki adózóként be nem jelentett) részére kifizetett pénz az szja-törvény 66. § (1) af) pontja alá tartozó kifizetésnek minősül-e ? Köszönettel!

Háziorvos halála Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy háziorvos néhány napja elhalálozott. A háziorvosi praxist bt.-ben működtette, kültag a feleség. Két gyermeke van, tudomásom szerint végrendelete nincs. Szeretném megkérdezni, hogy milyen teendőink vannak most közvetlenül, illetve a későbbiekben, amikor a praxisjogot értékesítik? Jelenleg helyettesítés történik. A bt. működésképtelenné vált, az elhalálozott háziorvos volt a beltag, a kültagnak nem volt semmilyen jogosítványa. A bankszámlán is csak neki volt aláírási joga. A bevallások az orvos ügyfélkapuján mentek be. Én csak könyvelem a bt.-t. Nem tudunk adókat, szállítókat, munkabért fizetni. Jelen pillanatban ez a legsürgősebb dolog. A hagyatéki eljárás később lesz. Segítsen, legyen szíves, a bankszámlához való jogosultságot a kültag hogyan szerezheti meg? Amennyiben a bt.-be nem lép be még egy tag, akkor mi a teendő, és mikor? Köszönöm.

Kata egyéni vállalkozóként és bt. kültagjaként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású egyéni katás vállalkozásom mellett a feleségemmel bt.-t szeretnénk alapítani, ahol én lennék a katás kültag. A kérdésem arra irányul, hogy a jelzett vállalkozásokban hogyan alakulna a havi járulékfizetési kötelezettségem? Köszönöm válaszukat !

Bt.-kültag munkaszerződése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. kültagja eddig megbízási jogviszonyban látta el az ügyvezetést, a társasági szerződésben ez szerepel. Köthető-e vele munkaszerződés az ügyvezetés ellátására a megbízási jogviszony helyett, szükséges-e ehhez módosítani a társasági szerződést? Válaszát előre is megköszönve: Könyvelő

Többes vállalkozó járulékfizetése Kérdés

Üdvözlöm! Van egy katás egyéni vállalkozó, aki főfoglalkozásként végez munkát havi 50 000 forintos adó megfizetése mellett. Nemrégen alakított egy betéti társaságot, ahol a beltag nyugdíjas, a nevezett egyéni vállalkozó kültag. Megbízási jogviszonyban, nem 0 forintért látja el az ügyvezetői teendőket, és majd a képződött nyereséget osztalékként kívánja kivenni. Kérdésem, hogy melyik vállalkozásban tekinthető főfoglalkozásúnak? Jól gondoltuk-e hogy a katás vállalkozás is főfoglalkozásnak minősül, vagy a bt. kültagjaként kell megfizesse legalább a minimálbér szerinti tagi járulékot a rá vonatkozó jogszabály szerint. A kültagsága alapján esetleg a járulék összegére való tekintettel lehet-e munkaviszonyos, vagy a munkaviszonyban lehet-e részmunkaidős? Még egy fontos dolog, hogy a kültag 90 százalékban tulajdonos, és az építőipari munkát is ő tudja elvégezni, mert neki van hozzá szakképesítése. Várom válaszukat!

Ügyvezetéstől eltiltott személy kata alá jelentkezne Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás bt. kültagja egy másik vállalkozásban felmerült probléma miatt egyelőre el van tiltva az ügyvezetéstől. A katás bt.-ben szeretne közreműködő kültagként kisadózó lenni. Van ennek akadálya? Válaszát köszönöm szépen. Bogoly Katalin

Osztalék – eltérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság osztalékot szeretne fizetni, de a kültagot kizárná az osztalék fizetése alól. Lehetséges-e a teljes kizárás, illetve szükséges-e az eltérést társasági szerződésben rögzíteni? Köszönettel.

Szocho Kérdés

Társaságunk ügyfélköréhez tartozik egy járóbeteg-ellátással foglalkozó betéti társaság, mely társaságnak a kültagja egy főállású katás egyéni vállalkozó. A betéti társaság osztalékot szeretne fizetni. Kérdés: osztalékfizetés esetén a kültag főállású katás egyéni vállalkozónak hogyan kell számítani a szociális hozzájárulási adót?

Betéti társasági kültagja lehet katás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., ahol a beltag már katás, de a kültag is szeretné személyesen részt venni a munkában. Őt bejelenthetjük mint katás tagot?

Katás bt.-ben kültag tevékenységet végez Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás bt.-ben a beltag be van jelentve kisadózóként, megfizeti maga után a katát. A bt.-nek még két kültagja van. Az egyik kültag, akinek van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya, alkalomszerűen végez tevékenységet a bt.-ben. A törvény azt mondja, hogy a közreműködő tag vagy munkaviszonyban vagy kisadózóként bejelentett tagként vehet részt a tevékenységben. Lehetséges-e, hogy az alkalomszerűen közreműködő tagot két-három napra egyszerűsített foglalkoztatottként bejelentjük? Mivel az egyszerűsített foglalkoztatás egy atipikus munkaviszony, ebben az esetben minősülhet-e ez munkaviszonynak?

Katás bt. megszűnt egyéni vállakozás után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy megszűnt, kataalany egyéni vállalkozó – aki 2019.06.30-án szüntette meg a tevékenységét – alapíthat bt.-t, amelyben ő lenne a beltag és személyesen közreműködő is, s ebben választhatja a kata adózási formát? A kültag nem végezne tevékenységet a bt.-ben, őt be kell jelenteni abban az esetben, ha van mellette 36 órát elérő munkaviszonya?

Katás bt.? Kérdés

Tisztelt szakértő! Katás bt.-ben a kültagnak keletkezik fizetési kötelezettsége?

Bt. katás beltaggal, katás kültaggal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni. Esetünkben kisadózó a betéti társaság. A beltag is kisadózó és a kültag is. A 12 milliós bevételi korlát a társaságra vonatkozik? Emellett viszont meg kell fizetni az 50 000 forint adót mindkét fél esetében, ha például főállásúak? Tehát ugyanazok a feltételek, mint egy egyéni vállalkozónál, csak itt két személy után adózunk? Előre is köszönöm válaszukat!

Bt. kültagja elhunyt, megszűnt-e a cég 6 hónap múlva? Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következőkben szeretném kérni a segítségüket, illetve az eljárás menetét szeretném tudni. Adott egy bt., a kültag 2018.06.20-án elhunyt. A kültag pótlása beadva a cégbírságnak, a változás 2019.03.08-án. Erre végzés érkezett 2019 .03. 13-án, hogy a Ptk.3:158§ (1) bek. szerint a bt. már megszűnt 2018.12.20-án. A cégjegyzékből még nem törölték. Kérdés: vissza lehet-e állítani az eredeti működés állapotát? Vagy mindenképp megszűnik a cég? A megszűnésnél milyen határidők lesznek? A cég a mai napon is működik, számlákat állít ki, fogad be, alkalmazottai vannak. Mi a teendő azokkal a számlákkal, amik 2018.12.20. után kerültek kiállításra, illetve befogadásra? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Házhoz járó kozmetikus – iparűzési adó

Szipszer Tamás

adószakértő

Könyvvizsgáló megválasztása 2.

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink