126 találat a(z) külföldi munkavégzés cimkére

Külföldi munkavégzés – egyéni vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy, ha egy főállású egyéni vállalkozó Németországban vállal napi 8 órás munkát, akkor mi a teendője a vállalkozásával kapcsolatban. Az A1 nyomtatványt kitöltöttük neki, valamint a T101E nyomtatványon átjelentettük EGT-tagállamban munkaviszonnyal rendelkezőnek. A T1041 nyomtatványon meg kell szüntetni a jogviszonyát Ön szerint? Az 58-as bevallásokat tudtommal nem kell beadni. Válaszát előre is köszönöm!

Svájci munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiban kérném segítségét. A férj Svájcban dolgozik (2015-ben, a teljes évben), ott adózik, a felesége Magyarországon él. A családi pótlék összegét egy gyermek után Magyarországon a feleségnek folyósítják, a férj részéről pedig folyamatban van Svájcban a svájci magasabb összegű családi pótlék mínusz a Magyarországon a feleség részére folyósított családi pótlék összege különbözetének megigénylése. Magyarországon a feleség jogosult-e családi kedvezmény igénybevételére?

Gyes alatt külföldi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg gyesen vagyok, magyar munkáltatónál vagyok állományban. Szeretnék Ausztriában munkát vállalni. Van bejelentési kötelezettségem a MÁK vagy egyéb szerv felé, illetve ez esetben továbbra is jogosult vagyok a gyesre? Lakhelyem továbbra is Magyarország marad.

Diák foglalkoztatása néhány napra külföldi partnerszerzés céljából Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített foglalkoztatottal kapcsolatosan elszámolható költségek címmel korábban már feltettünk egy kérdést. Annyiban változott a dolog, hogy a diákot rendes munkaviszonyban foglalkoztatják majd 01.29.-02.03. között. Külföldre megy a cég partnerszerzés céljából, ehhez viszik a lányukat tolmácsolni, akit rendes munkaviszony keretében alkalmaznak majd az adott időszakban határozott időre. Kérdés, hogy mivel szombaton és vasárnap is dolgozni fog, milyen pótlékok illetik meg? Külföldön a rendezvény, amire mennek, hétvégén lesz, ezért van szükség a hétvégi munkavégzésre. A bt.-tulajdonos felesége is munkaviszonyban van. Kell-e számolni részére is valamilyen pótlékot? A feleség kap másik szabadnapot erre az időre, a lányuk viszont nem, ő minden nap dolgozni fog. Kiküldetés címszó alatt kell-e számfejteni bármilyen összeget? Kérnénk a segítségét! Köszönjük szépen előre is! ADMINO Kft.

Társadalombiztosítás Kérdés

Gyermekem 15 év külföldi munkavállalás után hazajön. Munkahelyén most fog felmondani (3 hónap a felmondási ideje). Itthon azonnal munka várja. Kérdés: a külföldi járulékfizetés nálunk beleszámít-e táppénz, esetleg szülési szabadság, gyes stb. 180, 360 napjába? Egyáltalán kaphat-e valamilyen ellátást? Meg lehet-e tenni, hogy már a felmondási idő 3 hónapja alatt bejelenti a cég itthon? Ez szerintem dupla járulékfizetés, de hátha nem bünteti a törvényünk? A tb egyáltalán tudja, hogy más országban is biztosított? Nincs bejelentve, hogy külföldön dolgozik, és nem EU-tagországról van szó. Köszönöm, hogy ezzel a problémával foglalkoznak, esetleg tanácsot adnak, hogyan lehet jól megoldani. Üdv.

A1-es igazolás Kérdés

Kedves Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy egy magyarországi egyszemélyes kft. ügyvezetője külföldre költözött, ott is van lakcíme, és onnan végzi a tevékenységet, de ott fizeti a tb-t saját maga után. Mi ilyenkor a teendő, hogy a magyar tb-je rendezett legyen? Olvastam az A1-es igazoláskérőt, de nem tiszta ennek a kikérésének a menete. Ebben szeretnék segítséget kérni. Köszönettel: Nikolett

Külföldön dolgozó bt. ügyvezetőjének biztosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság beltagja már évek óta Új-Zélandon dolgozik, ott be van jelentve, 2015-ben megkapta a letelepedési engedélyét. A magyarországi bt.-ben ő az ügyvezető, és van még kettő kültag. Mivel nem vesz fel jövedelmet az ügyvezetésért (nyilatkozatot tett, hogy a feladatait ingyen végzi el), szinte nem is működik, de van az adóhatóság felé tartozása, így a cégjegyzékre fel van vezetve, hogy végrehajtás alatt van, igazából eredetileg építési vállalkozó volt, előre épített lakásokat, amelyeket eladott. Most már legalább 3 éve, hogy az utolsó lakást nem tudta értékesíteni, ez benne van a készleteiben (nevezhetjük biztosítékként), albérlők laknak benne, de csak egy részében. Az egészségbiztosítási lapján nem látom, hogy be van-e jelentve, hogy külföldön dolgozik, de igazolást ad minden évben az ottani jövedelméről és a heti óraszámáról. Kérdésem, be kell-e jelenteni, hogy EU-országon kívül van biztosítva? Van-e egyezményünk Új-Zélanddal (sajnos nem találtam meg), és itthon kell-e neki fizetni a tagsági viszonya alapján, mert nem főállású társas vállalkozó? Vagy igen? Mi a teendő? Amíg lehet, addig pótolom vagy önrevíziózom a vállalkozás bevallásait. Ráadásul még áfakörös is a vállalkozás.

Egyéni vállalkozás külföldi munkaviszony mellett Kérdés

Külföldi (ausztriai) teljes munkaidős munkavállalói jogviszonyt fog létesíteni 2016. január 7-én egy magyar állampolgár. Emellett 2016. január 11-én egyéni vállalkozást szeretne indítani Magyarországon. Ez milyen jogviszonyt takar itthon? Milyen járulékfizetési kötelezettsége lesz Magyarországon? Mi a teendője adminisztrációs szempontból? Melyik országban, milyen igazolásokat kell kérnie, és milyen bejelentési kötelezettségei lesznek?

Óriási változás a gyedben 2016-tól! Módosul a táppénzszabály is Cikk

Jelentősen változnak jövő januártól a gyermekgondozási díjra (gyedre), a táppénzre, a nyomtatványokra és az egyidejűleg több ellátás folyósítására vonatkozó szabályok. Ebben a sorrendben ismertetjük a 2016. januártól alkalmazandó új szabályokat.

Osztalék kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar kft. osztalékelőleget fizetne év közben egy olyan magyar állampolgárnak, aki rendelkezik magyarországi állandó lakcímmel, nem érvényes a taj száma, életvitelszerűen Olaszországban él, állandó jövedelme onnan származik. Mennyi adóelőleget kell levonni tóle Magyarországon? Ehofizetési kötelezettsége lesz-e a kifizetett személynek? Várom válaszát. Köszönettel.

Külföldre költözik a házaspár: így kell járulékot és adót fizetniük Cikk

A feleség az év első két hónapjában Magyarországon volt munkavállaló, március óta az Egyesült Királyságban dolgozik. A férj szeptemberig gyeden volt, ezt követően költözik a felesége után. Saját tulajdonú magyar cégének ügyvezetője, mely tevékenységet a gyed alatt nem látta el, ezt követően díjazás nélkül végzi az ügyvezetést. Az Egyesült Királyságban saját cég alapítását tervezi, amelyben dolgozna. Magyarországi ingatlanukat bérbe adnák. Felmerül a kérdés: hol, és hogyan kell adózniuk és járulékot fizetniük?

Járulékfizetés külföldön is dolgozó magyar ügyvezető után Cikk

Magyarországi kft. külföldi leányvállalatokban is ügyvezető, kell-e, és, ha igen, hogyan a külföldi munkavégzéséből származó jövedelme után Magyarországon járulékot fizetni? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna, tb-szakértőnk válaszolt.

Megjelent az augusztusi VálaszAdó Cikk

Kiemelt hangsúlyt kaptak júliusban az Adózóna hasábjain az ingatlanvásárlással, -hasznosítással összefüggő témákról szóló cikkek. Nagy érdeklődés övezte közülük az ingatlan-bérbeadásra, szálláshely-szolgáltatásra vonatkozó szabályokat taglaló írásunkat, valamint a július 1-jén startolt, „családok otthonteremtési kedvezménye” (CSOK) címen igényelhető állami támogatás új rendjét táblázattal bemutató cikkünket.

Nyugdíjügy: a szolgálati járandóság és a külföldi misszióban kapott bér Cikk

Beleszámít-e a szolgálati járandóságban részesülők munkavégzésére meghatározott kereseti korlátba a külföldi misszióban végzett tevékenységből származó jövedelem? – kérdezte olvasónk. Winkler Róbert szakértőnk válaszolt.

Teljes körű tb-ellátás a külföldön dolgozóknak? Így lehetséges Cikk

Tapasztalatok szerint a külföldön munkát vállalók, és ott biztosítottak jelentős része nem gondol arra, vagy elsumákolja, hogy Magyarországon be kell jelentenie a biztosítási jogviszonya megszűnését, ráadásul 15 napon belül. Ezt követően itthon nem vehetnek igénybe egészségügyi szolgáltatást. Ez mindaddig igaz, amíg nem igényelnek a munkavállalás helye szerinti országban úgynevezett S1 nyomtatványt, amelynek birtokában viszont már mindkét államban teljeskörű egészségügyi szolgáltatásra lesznek jogosultak.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink