131 találat a(z) külföldi munkavégzés cimkére
Munkaviszony két uniós államban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi székhelyű kft. alkalmazottja érdekközpontja Angliába kerül át, ahol munkaviszonnyal rendelkezik, tehát biztosított. Ugyanakkor a magyarországi munkaviszonya is megmarad, mert interneten keresztül el tudja végezni a munkaszerződésében szereplő feladatokat. Kérdésem az, hogy a magyarországi munkabére után mentesül-e a társaság az adó- és járulékfizetési kötelezettség alól? Elegendő csak az szja levonása a kifizető által? Köszönöm válaszát!
Magyarországi kft. külföldön vállal munkát
Kérdés
Egy magyar tulajdonosú kft. 8 alkalmazottal (szintén magyarok) szerződne egy angol céggel napkollektorok felszerelésére. A munka valószínű, hogy több hónapig tart, de akár egy évig is. Kérdésem: az alkalmazottak bérét továbbra is Magyarországon kell elszámolni, illetve a dolgozóktól levont és a munkáltatói járulékokat továbbra is itt kell bevallani és befizetni? Az szja-bevallást hol kell benyújtani, amennyiben a külföldi tartózkodásuk egy naptári éven belül túllépi a 180 napot? Milyen bejelentési kötelezettsége van a cégnek (illetve a könyvelő-bérszámfejtőnek) a hatóságok felé? Köszönettel várom válaszukat.
Külföldön munkaviszonyban lévő társas vállalkozó járuléka
Kérdés
Már nagyon sokat segítettek. Most a következőkben kérem a segítségüket. Egy társas vállalkozás (kft.) tagja az ügyvezetést is ellátja. Az ügyvezető külföldön heti 40 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Mivel nem Magyarországon, hanem külföldön áll munkaviszonyban, ezért kell-e járulékot fizetnie? Vagy az mindegy, hogy hol van a 36 órát meghaladó munkaviszonya? Gyors válaszukat köszönöm.
Nyugdíjazással kapcsolatos kérdés
Kérdés
1952.11.27-én születtem Aradon, Romániában, így ha jól tudom, 2015. május 29-éig kell dolgoznom, ha meg vannak a nyugdíjazásomhoz a feltételek. Különböző tájékoztatásokat kaptam, ezért szeretném kérni az Önök segítségét a nyugdíjjogosultságommal, nyugdíjazásom feltételeivel kapcsolatban. Romániában éltem, dolgoztam 1971. 10. 01-től 1990. 06. 05-ig. (Hiteles fordítású munkakönyvvel tudom igazolni.) Áttelepülve, Magyarországon 1990. 06. 01-től napjainkig is van munkaviszonyom. 1992-ben megkaptam a magyar állampolgárságot. Szeretném tudni, hogy ennyi letöltött munkaviszony után is ez a dátum a nyugdíjkorhatár? És milyen módon számolják el a Romániában töltött munkaviszonyomat, együtt számolják-e a magyarországi munkaviszonnyal, vagy külön számít-e? Tisztelettel, Bunda Imre
Nagyon ráfizethet, aki külföldön dolgozik, de itthon jár orvoshoz
Cikk
Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie egy külföldön kereső tevékenységet folytató magyar állampolgárnak – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Külföldön munkát végző – egészségügyi szolgáltatási járulék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy egy kizárólag Svájcban kereső tevékenységet folytató magyar állampolgárnak kell-e idehaza egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie ahhoz, hogy itthon egészségügyi ellátást igénybe vehessen? Amennyiben évek óta fizette, de nem kellene, illetve nem kellett volna, mi a teendője, van-e esetleg lehetősége visszaigényelni a tévesen befizetett összeget?
Külföldi kiküldetés – napidíj
Kérdés
Egy dolgozónkat 1 hónapig Németországba kell küldeni, ottani számítástecnikai munkavégzés céljából. Kötelező napi díjat fizetni, ha igen, mennyit? A napi díjba beletartozik a szállás és utazási költség is, vagy azokat külön elszámolhatjuk költségnek? Vagy az összegyűjtött számlái alapján kiküldetési rendelvényre fizethetjük a kiadásait? A napidíjnak van-e felső határa, valamint milyen adóvonzata van?
Így jár a gyes és a gyed külföldi munkavégzés alapján
Cikk
Számos olvasói kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogy külföldi munkavégzés, vagy külföldre költözés esetén hol, és hogyan lehet igénybe venni a gyermekek utáni ellátásokat?
Épitőipari vállalkozás külföldi munkavégzése
Kérdés
T. Szakértő! Egyik vállalkozásom épitőipari munkát kiván végezni Németországban, az a kérdésem, hogy milyen tennivalói vannak a munka megkezdése előtt - gondolok itt esetleges bejelentési kötelezettségekre stb. A vállalkozás EU-adószámmal rendelkezik, adótartozása nincs, több alkalmazottal maga a cégvezető is ki fog utazni munkavégzés céljából. Válaszát előre is köszönöm Tisztelettel: Császár Judit
Németországi munkák cég esetében, adózás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy építőipari cégünk, ők Németországban dolgoznak, és egy német cég alvállalkozói, egy éves vállalkozói szerződést kötöttek velük. A kft.-nek 8 embere van, ebből 4 a cég tagja és 4 munkaviszonyos alkalmazott. Ezek az emberek dolgoznak Németországban több helyen, megszakítással 3 hetet kint vannak, 2 hetet Magyarországon. A magyar és a német cégnek is van EU-adószáma. A számlázás nettó áron euróban történik, az áfa területi hatályán kívüli fordított adózás alapján. Kérdéseink: 1.) A magyar cégnek kell-e német adószám, német telephely, német bankszámlaszám? 2.) Hol adózik a cég, Magyarországon vagy Németországban, és mi alapján? 3.) Az embereknek mivel kell rendelkezniük, hogy Németországban dolgozhassanak, és hogy történik a díjazásuk, hol adóznak és mi alapján? Válaszát előre is köszönöm, ha lehetne még a héten szeretnénk valami információt kapni! Köszönettel: Széles Edina
Külföldön történő munkavégzés szabályai
Kérdés
Magyarországi székhelyű cég alkalmaz egy munkavállalót, akinek a feladata a szomszédos országokban van. Amikor kint dolgozik külföldön akkor napidíjat kell neki fizetni. Ennek a szabályairól szeretnék bővebben érdeklődni: milyen jogszabályok vonatkoznak a külföldi munkavégzésre (napidíjra, elszámolásokra). Mennyi napidíjat ill. egyéb költségeket kell a munkáltatónak fizetni a munkavállaló felé a külföldi munkavégzése után. Szíves válaszukat várva: Köszönettel: Rémai Mária