123 találat a(z) külföldi munkavégzés cimkére

Német minimálbér 2015. magyar munkavállalókra Kérdés

Tisztelt Szakértők! Nemzetközi fuvarozással foglalkozó magyar munkáltató által alkalmazott magyar munkavállalókra hogyan kell alkalmazni a Németországban előírt minimálbért (8,5 euró/óra)? Erre vonatkozóan van 033037 sorszámú közúti fuvarozás számára releváns nyomtatvány? Ennek kitöltése kötelező, vagy csak ajánlott? És, ha kitölti a munkáltató azokra a gépkocsivezetőkre, akik előreláthatólag Németországban fognak közlekedni január hónapban, van-e a bérszámfejtésre vonatkozóan valamilyen szabály? Köszönöm a segítséget.

Nők 40 nyugdíj: mi számít bele? Cikk

Olvasónk azt szerette volna megtudni, hogy a 40 éves munkaviszonyába beszámít-e a külföldön végzett munka? Kérdésére Winkler Róbert nyugdíjszakértőnk válaszolt.

Kiküldetés szja Kérdés

Kérem szíveskedjen az alábbi kérdésemre miekőbb válaszolni. Magyar székhelyű cég német telephelyére két évre kiküldött dolgozók itthon a minimálbér után fizetik a járulékot. Németországban adóznak. A 1408-as bevallás melyik sorában kell a magyar jövedelmüket bevallani? A kilépó adatlapon melyik sorban szerepel a bérük? Ha betegek lesznek, a betegállományból hol, és hogyan fognak adózni? Ha mégsem maradnak kint két évig, mert megszűnik a munkaviszonyuk, akkor hogyan adóznak? Köszönöm.

Nők 40 éves munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy a 40 éves munkaviszonyba beszámít-e a külföldön végzett munka? Válaszát köszönöm.

Fizetés nélküli szabadságon lévő ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 36 órás munkaviszonnyal rendelkező ügyvezetőjét egy évre külföldre küldik. A munkahelyén fizetés nélküli szabadságot vesz ki, a munkaviszonya nem szűnik meg. A kft.-ben, mivel van 36 órás munkaviszonya, jövedelmet nem vesz fel. Kérdésem: ha külföldre megy, a kft.-ben kell-e neki járulékot fizetni? Köszönettel: Fidler Gáborné

Ezt is érdemes tudni a járulékfizetésről a cégtulajdonosoknak Cikk

Külföldön szeretne munkát vállalni egy magyarországi egyszemélyes kft. tagja úgy, hogy nem szeretné megszüntetni az itteni vállalkozását. Kell-e továbbra is fizetnie Magyarországon a járulékokat? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Munkavégzés külföldön Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Járulékfizetéssel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Adott egy egyszemélyes kft., amelynek tagja kettős állampolgár (szerb állampolgár is). Magyarországon bejelentkezett, itt végezte a tevékenységet és fizette is a járulékokat. Külföldre szeretne menni (Amerikába) dolgozni, s itthon nem szeretné fizetni a járulékokat. Mivel sajnos kft.-t nem lehet szüneteltetni, ő meg elmenne dolgozni külföldre, a járulékot továbbra is fizetnie kellene? Ha már itthon nem végzi a tevékenységeget, abban az esetben is kellene fizetnie maga után a járulékokat? Van-e rá esetleg valamilyen megoldás, hogy ne kelljen? Esetleg egy társasági szerződés módosítás készítése megoldás lenne? Ő nem venne részt a tevékenységben, egy külsős ügyvezető lenne, akinek van 36 órát meghaladó munkaviszonya? Előre is köszönöm a segítséget.

Munkaviszony két uniós államban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi székhelyű kft. alkalmazottja érdekközpontja Angliába kerül át, ahol munkaviszonnyal rendelkezik, tehát biztosított. Ugyanakkor a magyarországi munkaviszonya is megmarad, mert interneten keresztül el tudja végezni a munkaszerződésében szereplő feladatokat. Kérdésem az, hogy a magyarországi munkabére után mentesül-e a társaság az adó- és járulékfizetési kötelezettség alól? Elegendő csak az szja levonása a kifizető által? Köszönöm válaszát!

Magyarországi kft. külföldön vállal munkát Kérdés

Egy magyar tulajdonosú kft. 8 alkalmazottal (szintén magyarok) szerződne egy angol céggel napkollektorok felszerelésére. A munka valószínű, hogy több hónapig tart, de akár egy évig is. Kérdésem: az alkalmazottak bérét továbbra is Magyarországon kell elszámolni, illetve a dolgozóktól levont és a munkáltatói járulékokat továbbra is itt kell bevallani és befizetni? Az szja-bevallást hol kell benyújtani, amennyiben a külföldi tartózkodásuk egy naptári éven belül túllépi a 180 napot? Milyen bejelentési kötelezettsége van a cégnek (illetve a könyvelő-bérszámfejtőnek) a hatóságok felé? Köszönettel várom válaszukat.

Külföldön munkaviszonyban lévő társas vállalkozó járuléka Kérdés

Már nagyon sokat segítettek. Most a következőkben kérem a segítségüket. Egy társas vállalkozás (kft.) tagja az ügyvezetést is ellátja. Az ügyvezető külföldön heti 40 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Mivel nem Magyarországon, hanem külföldön áll munkaviszonyban, ezért kell-e járulékot fizetnie? Vagy az mindegy, hogy hol van a 36 órát meghaladó munkaviszonya? Gyors válaszukat köszönöm.

Nyugdíjazással kapcsolatos kérdés Kérdés

1952.11.27-én születtem Aradon, Romániában, így ha jól tudom, 2015. május 29-éig kell dolgoznom, ha meg vannak a nyugdíjazásomhoz a feltételek. Különböző tájékoztatásokat kaptam, ezért szeretném kérni az Önök segítségét a nyugdíjjogosultságommal, nyugdíjazásom feltételeivel kapcsolatban. Romániában éltem, dolgoztam 1971. 10. 01-től 1990. 06. 05-ig. (Hiteles fordítású munkakönyvvel tudom igazolni.) Áttelepülve, Magyarországon 1990. 06. 01-től napjainkig is van munkaviszonyom. 1992-ben megkaptam a magyar állampolgárságot. Szeretném tudni, hogy ennyi letöltött munkaviszony után is ez a dátum a nyugdíjkorhatár? És milyen módon számolják el a Romániában töltött munkaviszonyomat, együtt számolják-e a magyarországi munkaviszonnyal, vagy külön számít-e? Tisztelettel, Bunda Imre

Nagyon ráfizethet, aki külföldön dolgozik, de itthon jár orvoshoz Cikk

Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie egy külföldön kereső tevékenységet folytató magyar állampolgárnak – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Külföldön munkát végző – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy egy kizárólag Svájcban kereső tevékenységet folytató magyar állampolgárnak kell-e idehaza egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie ahhoz, hogy itthon egészségügyi ellátást igénybe vehessen? Amennyiben évek óta fizette, de nem kellene, illetve nem kellett volna, mi a teendője, van-e esetleg lehetősége visszaigényelni a tévesen befizetett összeget?

Külföldi kiküldetés – napidíj Kérdés

Egy dolgozónkat 1 hónapig Németországba kell küldeni, ottani számítástecnikai munkavégzés céljából. Kötelező napi díjat fizetni, ha igen, mennyit? A napi díjba beletartozik a szállás és utazási költség is, vagy azokat külön elszámolhatjuk költségnek? Vagy az összegyűjtött számlái alapján kiküldetési rendelvényre fizethetjük a kiadásait? A napidíjnak van-e felső határa, valamint milyen adóvonzata van?

Így jár a gyes és a gyed külföldi munkavégzés alapján Cikk

Számos olvasói kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogy külföldi munkavégzés, vagy külföldre költözés esetén hol, és hogyan lehet igénybe venni a gyermekek utáni ellátásokat?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink