100 találat a(z) jogosultság cimkére

Várandós uniós munkavállaló – ilyen ellátásokra jogosult Magyarországon Cikk

Ma már nem ritka, leginkább multinacionális vállalatoknál, hogy külföldi, elsősorban EU-s országból érkező munkaerőt foglalkoztatnak. Függetlenül attól, hogy a munkavállaló több éven keresztül szándékozik-e Magyarországon maradni vagy sem, könnyen előfordulhat, hogy várandós lesz, és gyermekét hazánkban hozza világra, itteni munkaviszonyából megy el szülési szabadságra, itt él a családjával, és itt igényli az ellátásokat. Cikkünkben azt nézzük meg, hogy egy külföldi, EU-s munkavállalónak milyen juttatásokra nyílik lehetősége ilyen helyzetben.

Csed és szülési szabadság: azonos időtartam, eltérő jogosultság Cikk

Egy, gyermeket váró munkavállaló úgy gondolta, kiveszi a szülési szabadságát, majd utána csecsemőgondozási díjat (csedet) igényel. Lehetséges ez? Munkáltatói kérdésre Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.

Táppénzjogosultság Kérdés

Táppénz-jogosultság Kérdés

Jutalom bértámogatás alatt Kérdés

Özvegyi járadék: módosítanák a sportról szóló törvényt Cikk

A sportról szóló 2004. évi I. törvény olimpiai járadékkal összefüggő módosításáról T/11085 számmal javaslatot nyújtottak be az országgyűléshez.

Gyed, gyes jogosultság meghosszabbítása a veszélyhelyzet alatt Kérdés

A közgyógyellátási jogosultság nyugdíjemelésekhez igazítását javasolja a DK Cikk

A Demokratikus Koalíció (DK) arra szólította fel a kormányt, hogy a közgyógyellátásra való jogosultság összegét a nyugdíjemelések arányában növelje.

Jogosultság özvegyi nyugdíjra Cikk

A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretein belül, az elhunyt jogszerző jogán, jól meghatározott jogosultsági feltételek teljesülése esetén, özvegyi nyugdíjat lehet megállapítani a jogszerző házastársa, bejegyzett élettársa, elvált házastársa, illetve az élettársa részére.

Az EU több országában is dolgozott? Kúria-határozat az öregségi nyugdíjról Cikk

Hogyan kell megállapítani az öregségi nyugdíjat, ha valaki több európai uniós tagállamban is dolgozott, de nyugdíjra csupán a tagországokban szerzett szolgálati idők összeszámításával szerez jogosultságot?

Szolgálati idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a szakvéleményét kérni: Egy munkavállaló családi okok miatt fizetés nélküli szabadság igénylésére kényszerült, amit a munkáltatójától meg is kap, így minden pénteki napon fizetés nélküli szabadságon lesz. Jelenlegi munkáltatónál heti 40 órás munkaviszonyban áll alkalmazásban. Jelen fennállás szerint a munkavállaló 2019.08.01-től a "nők 40" nyugdíjra lesz jogosult, igényelné is azt, viszont a pénteki fizetés nélküli szabadságok miatt ezen napok kieső időnek számítanak, ezért a 2019.08.01-i nyugdíjjogosultság kitolódna (a fizetés nélküli szabadságnapok számával). A fizetés nélküli szabadság miatt a munkáltatónál heti szinten csak 32 órát teljesít a munkavállaló, viszont egy másik munkáltatónál heti 8 órás munkaviszonyban lenne bejelentve. Érdeklődnék, hogy a heti 32 órás munkaviszony, és a heti 8 órás munkaviszony "összeadódik-e", tehát így is jogosult lesz-e a munkavállaló 2019.08.01-én a "nők 40" nyugdíjra? Köszönettel

Üzletrész apport Kérdés

Egy magánszemély A Kft.-ben lévő üzletrészét apportálta B Kft.-be. Kérdés: 1. Milyen jogok illetik meg a magánszemélyt az A, illetve B Kft.-ben? 2. B Kft.-nek van-e bármilyen jogosultsága A Kft.-ben?

Ők mehetnek nyugdíjba 2019-ben Cikk

Idén kizárólag az 1955. előtt születettek, valamint az 1955-ben született személyek, legkorábban a 64. életévük betöltésétől szerezhetnek jogosultságot öregségi nyugdíjra. Az 1957-ben vagy azt követően születetteknek már a 65. életévük betöltéséig várniuk kell. Fontos változás 2018. július 26. óta, hogy a nyugellátás megállapításának már nem feltétele a biztosítási jogviszony megszüntetése.

Cégkapu ügykezelő törlése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégkapu ügykezelőként hogyan lehet ügykezelői jogosultságot törölni? A felhatalmazó cég nem elérhető.

Munkaerő-kölcsönzés Kérdés

Egy magyar kft.-nek tulajdonrésze van egy német munkaerő-kölcsönzésre jogosult cégben. A magyar kft. szeretné a saját dolgozóit kölcsönözni német cégeknek. A magyar kft.-nek nincs engedélye munkaerő-kölcsönzésre. Kérdés: Azáltal, hogy tulajdonrésze van a magyar kft.-nek a német cégben, szerzett-e bármilyen jogosultságot arra, hogy ő is kölcsönözhesse a magyar cégben bejelentett dolgozókat. Válaszukat előre is köszönöm, Seprenyi Klára

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink