144 találat a(z) javítás cimkére

Külföldi gépjárműjavítási költség továbbszámlázása a lízingcégnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk operatív lízing keretében bérel céges autót. A kérdéses autó Lengyelorszában elromlott és szerelőhöz kellett vinni. A szerelő átvizsgálta az autót, s ezért felszámított diagnosztikai díjat 120 zlotyi + 27,6 áfa = 147,6 zlotyi, illetve megrendelte a szükséges alkatrészeket, melyet szintén számlázott (320,32 zlotyi + 73,67 áfa = 393,99 zlotyi). Azonban az alkatrészek nem kerültek beépítésre a kiküldetés rövidsége miatt, hanem hazahozták Magyarországra. A szerelő cég mind a szolgáltatást, mind az alkatrészeket lengyel áfával növelten számlázta ki. Mivel céges gépjárműhöz kötődnek a számlák, így annak áfatartalmát nem tudjuk visszaigényelni. Viszont a magyar lízingcéggel történt megállapodás szerint a felmerült költségeinket továbbszámlázhatjuk neki. Ebben az esetben hogyan tudjuk továbbszámlázni ezen tételeket? Ha továbbszámlázzuk a költséget teljesen, akkor visszaigényelhetjük a lengyel áfát (23%) a 18ELEKAFA nyomtatvány segítségével? A továbbszámlázásnál a nettó összegre számítom fel a magyar 27% áfát? Hogyan járok el helyesen? Válaszát előre is köszönöm!

Áfa pénzügyi elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Negyedéves áfabevallók vagyunk. A második negyedévben visszaigényelhető adónk volt. A bevallásban tévesen a teljes összeg kiutalása helyett a következő időszakra átvihető követelés összege lett megjelölve. A hibátlan bevallásról történő értesítés megérkezett a NAV-tól. Ezután van még lehetőség ezt javítani?

Számla javításának javítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiállítottak egy számlát rossz teljesítési idővel..Kiállítottak erre a számlára egy sztorno számlát szintén rosszul. Már van két számlánk, amit érvényteleníteni kellene. A program nem enged az első számlára ismételten sztornó számlát kiállítani és a második sztornó számlát sem lehet sztornózni. Hogyan lehet ebből jogszerűen kikeveredni? Köszönettel!

Nyújtott szolgáltatás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Általánosságban szeretnék a kérdésemre választ kapni: Ha egy magyar adóalany (kft.) eszköz javítását végzi Magyarországon egy gyárban, és ezt a szolgáltatást például egy Japánban bejegyzett cég rendeli meg, aki kifejezetten kéri, hogy áfát ne számlázzunk, hiszen harmadik országbeli adóalany, akkor ezt megtehetjük-e, vagy mit kell vizsgálni annak érdekében, hogy helyesen járjunk el? Ugyanez a kérdés, ha ez a megrendelő EU-s cég, EU-s adószámmal? A NAV 29. füzete szerint a teljesítés helye a cég gazdasági letelepedésének helye. Magyarán, ha van illetőségigazolásunk, akkor számlázhatunk "reverse charge" eljárással? Fontos, hogy a javítási szolgáltatást belföldön végezzük. Köszönöm előre is!

Mérleg javítása Kérdés

T. Szakértő! Lehet-e javítani a 2017. évi beszámolót május 31-e után? Segítségét köszönöm, Ildi

Szerviz szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. nagy értékű mezőgazdasági gépek értékesítésével, szervizelésével foglalkozik. Egyik gépnél hiba lépett fel, így szerviz szolgáltatást kellett nyújtani. A bt. megbízott egy vállalkozót, hogy végezze el vidéken ezt a szerviz szolgáltatást. Vállalkozó leszámlázta a bt.-nek a díjat és anyagköltséget. A bt. a vásárló felé nem számláz ki semmit mivel garanciában vállalta. Ez az összeg 1 millió forint körül fog mozogni. Kérdésem az lenne, hogy a bt. részéről hogyan történik a helyes számviteli elszámolás? Ebben az esetben a bt.-nek keletkezik vesztesége? Válaszuk nagyon sürgős lenne! Köszönöm!

Motorkerékpár vételára egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Juhász Tibor Adószakértő! Több kérdést válaszolt már meg céges motorkerékpár költségével kapcsolatosan, de azok társas vállalkozásra vonatkoztak. Egy oktatással foglalkozó egyéni vállalkozó motorkerékpárt szeretne vásárolni. Elszámolható-e a motorkerékpár vételára elismert költségként, amennyiben a nyilvántartásai alapján egyértelműen üzemi célt szolgálna? Milyen más költséget számolhat még el az üzemeltetéssel kapcsolatban (üzemanyag, javítási költség, biztosítás stb.)? Várom válaszát!

2017. évi mérleg javítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét a 2017. évi beküldött, jóváhagyott beszámolóval kapcsolatosan: adott egy vendéglátó tevékenységgel foglalkozó, alanyi adómentes kft. A beszámoló jóváhagyva, beküldve, a 2018. év könyvelésének elkezdésekor kiderül, hogy 2 db számla (szállítói számla, kelte, teljesítési idő 2017. év, fizetési határidő 2018.01.02) nincs a 2017. év könyvelésében. A 2 számla értéke bruttó 79 941 forint. A 2017. évet újra végig vezetem a szállító számla könyvelése T:814 K:4541 79 941 forint és ki nem egyenlített tételként marad. A szállítói számla miatt az elábé összege nő és az iparűzési adó átszámolva 1200 forinttal csökkenne. A társasági adót 12 000 forintot a jövedelem, nyereség-minimum alapján fizette meg a kft., de az elábé növekedése miatt az üzemi tevékenység eredménye +15448 forint eredményről 64 493 forint veszteségre változik. Hogyan kell ebben az esetben helyesen eljárni, mit kell könyvelni 2017. évben vagy esetleg 2018. évben, ha ez a hiba nem jelentős? Az iparűzési adót és a társasági adót 2017. évre meg kell önellenőrizni? Kérném segítségét abban, hogy 2017. és 2018. években mit kell javítani, könyvelni a helyes beszámoló elérése érdekében. Köszönöm szépen a segítséget.

Túl a határidőn – az szja-bevallás pótlása, javítása Cikk

Túl vagyunk a szja-bevallási határidőn, ám nem árt emlékeztetni, mire számíthat az, aki elfelejtette beadni, vagy akinek hibás lett a bevallása.

Számlázás javítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy áfakörös gazdasági társaság egy másik cégnek 2017 nyara óta rendszeresen havi időszaki elszámolással nyújt szolgáltatást, és erre tekintettel időszaki elszámolási ügyletként havonta számlát állít ki. Az áfatörvény 58. § szerinti besorolás alapján a havi szolgáltatások teljesítési időpontja megegyezően kerül megállapításra a bizonylatokon. A számlát befogadó most észlelte csak, hogy az eladó hibásan állította ki valamennyi – számítógépes számlázóprogrammal készített – számláját korábban, ugyanis a számlákon – tévedésből – nem a saját adószámát és székhelyét tüntette fel, hanem egy másik, egyébként a cégtár szerint is létező vállalkozásét (a számlán feltüntetett név helyes). Mi ilyenkor a teendő? Hogyan kell a számlákat kijavítani szabályosan? Milyen dátumozással kell a módosító bizonylatokat ellátni? A kérdést kérném a számla befogadó szempontjai és érdekei szerint megválaszolni.

Belengette Varga Mihály az alanyi áfamentes határ emelését, ez lett belőle Cikk

Azt gondolta az adózó, ha Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter azt mondta tavaly november elején, hogy tizenkétmillió forint lehet a legkisebb vállalkozásoknál az adómentesség felső összeghatára az áfában, akkor az már 2018 januárjától úgy is lesz, ez viszont nem következett be. Ugyan időben korrigálta az áfastátuszát áfakörösre a NAV-nál, a számlázó programja áfamentes bizonylatokat bocsátott ki. Hogyan tudja korrigálni a hibát? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

15 évvel ezelőtti könyvelési hiba korrigálása Kérdés

Adott egy bt., melynek jegyzett tőkéje induláskor 50 ezer forint. 2003 novemberében felemelték 500 ezer forintra, elvileg bankba lett a különbözet befizetve. Nem tudom, hogy 1/ be lett-e fizetve a bankba? 2/ ha igen, akkor miként lett lekönyvelve? (Például tagi kölcsön?) A könyvelésben a mai napig 50 ezer forint jegyzett tőke szerepel. Az előző könyvelő által átadott anyag annyira hiányos, hogy nem lehet korrekt módon visszavezetni a történteket. Az ügyvezető elmondása szerint minden anyagot átadott, amije van. Kérdésem: Ha tény az, hogy a bt. jegyzett tőkéje 2003. 11. hótól 500 ezer forint, de a társasági szerződésen és cégkivonaton kívül nincs más jelenleg, ami ezt alátámasztja, akkor hogyan, mi alapján lehet a könyvelésben ezt helyesbíteni, úgy, hogy az szabályos legyen, és végre a valós adatokat tartalmazza? Más: ugyanennél a bt.-nél a könyvelésben szerepel 32 ezer forint hipa-túlfizetés. 2017. 05. 22-i önkormányzati adófolyószámla-igazolás alapján a bt.-nek a hipa tekintetében sem adófizetési kötelezettsége, sem túlfizetése nincs. Ezen igazolás alapján leírhatom ezt a "nem valós" túlfizetést, úgy, hogy egyéb bevételek közé kerül, és ezzel emelkedik a társaságiadó-alap is? A problémám, hogy ezen igazoláson kívül semmim nincs,amire támaszkodhatnék, épp a hiányos iratanyagok miatt. Összegezve: Adott a hiba, szeretnénk korrigálni, de az előző 15 év hiányos anyagából képtelenség rekonstruálni a folyamatokat. Hogyan járjunk el? Köszönöm a gyors válaszát.

Beszámoló-közzététel – javítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság 2016-ban felemelte a jegyzett tőkéjét 3 millió forintra eredménytartalékból, amit nem szeretett volna, ezért vissza lett könyvelve a jegyzett tőke 500 ezer forintra 2016. december 31-ével. 2017-ben nem változott a jegyzett tőke összege, 2018. márciusában lett felemelve 3 millió forintra tagi kölcsönből és pénztárbefizetéssel. Kérdésem az lenne, hogy a 2016-os közzétett beszámolót a 2017-es beszámolójában javítsam háromoszlopos mérleggel? Segítségüket előre is köszönöm!

Amikor a vevő adószámát is fel kell tüntetni a számlán Cikk

Áfakörös egyéni vállalkozó kétmillió forint értékű terméket vásárolt. Az áfát levonásba helyezte. Viszont a számlán nem tüntették fel az adószámát. Készpénzes számlát állítottak ki az értékesítésről. Ilyen esetben mi a teendő? Esetleges ellenőrzéskor milyen szankcióra lehet számítani? – kérdezte olvasónk. Dr. Bartha László adójogi szakjogász szakértőnk válaszolt.

Cascós esemény és egyéb költségek, levonható áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018.04.01-én Szolnoki Béla szakértő nagyon pontosan megválaszolta a Cascós esemény könyvelését. Egy új ügyfelem kérésére teszem fel Önnek az áfa visszaigényelhetőségére vonatkozó kérdésem. Céges személygépkocsi esetén visszaigényelhető-e a javítás számláján lévő áfa értékének 50 százaléka? Kérem, írja meg, az összes egyéb költséget is, amelynek az áfája visszaigényelhető céges személyautó vonatkozásában.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Illeték építési telek eladása esetén

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Üzletrész értékvesztése II.

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

NAV igazgatási szünet, döntéshozatal

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 december
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink