16 találat a(z) járulékplafon cimkére

Járulékplafon figyelembe vétele nyugdíj megállapításakor Kérdés

Ehofizetés – 450 ezer forintos határérték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2017. évben osztalékelőleget vett fel a kft.-jében. Az osztalékelőleg után százalékos eho nem került levonásra, mivel azt magánszemélyként, a véglegessé vált osztalék után előlegként vallja be, illetve fizeti meg. Kérdésem, hogy a tagi jövedelmére tekintettel levont 3+4 százalékos járulékot a kifizetői igazolás alapján figyelembe veheti-e. A törvény, illetve az szja-bevallás útmutatója a megfizetett járulékok tekintetében engedi figyelembe venni a nevezett járulékot. Helyesen gondolom, hogy ez esetben a kifizetői igazolás szerint levont járulékok összegét veheti figyelembe és nem a kifizető által megfizetett összeget (a járulékokat a kifizető a 2018. évi szja-bevallás benyújtása előtt fizette meg). Válaszát előre is köszönöm.

Több ehót fizetett a kelleténél? Így kérheti vissza Cikk

Kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó az osztalék után fizetendő 14 százalék egészségügyi hozzájárulásnál (eho) több éven keresztül nem vette figyelembe a társas vállalkozás által megfizetett egészségügyi szolgáltatási járulék összegét. Az szja-bevallások önellenőrzésével visszaigényelhetők-e a 2014-2017. éveket érintő összegek? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.

Szociális hozzájárulási adó – eho Kérdés

Tisztelt Szakértő! A jelenlegi szabályok szerint osztalékfizetés esetén az eho járulékfizetési maximuma 450 ezer forint. A szociális hozzájárulási adó átalakítása miatt (2018.évi LII. torvény – eho megszűnése) 2019. január 1-jétől változik-e a fenti összeghatár?

Eho felső határa Kérdés

Egyik cégünknél a cégvezető (nyugdíjas, munkaviszonyos) év közben nagyösszegű osztalékot vesz fel. Minden hónapban munkabért is számfejtünk részére. Az osztaléknál vont ehót az évi 450 ezer forintos keretösszeg erejéig határozzuk meg (az eddig munkabérből levont egészségbiztosítási járulékokat is beszámítva, csak a fennmaradó összeget vonjuk az osztalékból). Év végéig azonban a havi munkabérekből levont egészségbiztosítási járulékokkal túllépi a 450 ezer forintos határt, így az év végi szja-bevallásnál ehotúlfizetés keletkezik. Kérdésünk, van-e arra mód, hogy amint az évi 450 ezer forintos határt elérjük, a munkabérből ne kerüljön levonásra az egészségbiztosítási járulék? Köszönettel: Béta Kft.

Osztalék utáni ehofizetés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Júniusban osztalékkifizetés történt a 2016. eredményhez kapcsolódóan. Az szja meg lett fizetve utána, de nem látom, hogy ehót fizetett volna a cég. A bérszámfejtésben sem szerepel. A magánszemélyek nem lépték túl a 450 ezer forintos keretet, az biztos. Van- e valami kivétel, hogy a cég magánszemély tulajdonosai, ha kapnak osztalékot, ne fizesse meg a cég az utána járó ehót? Én nem tudok ilyen kivételt. Ebben kérném a megerősítést. Amennyiben kell fizetni ehót, mi az alapja? Fel kell bruttósítani az osztalék alapját? Köszönöm a segítséget. Üdvözlettel: Tímea

Egészségügyi hozzájárulás keretösszege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, hogy szíveskedjenek választ adni az alább feltett kérdéseimre. Társas vállalkozás nyugdíjas, személyesen közreműködő tagja az elmúlt 5 évben és a tavalyi évben is a társaság nyereségéből osztalékot vett ki, amely kifizetésekor levontuk a személyi jövedelemadót és az ehót is 450 000 forint keretösszeg figyelembe vétele mellett. Mivel a nyugdíjas tagtól csak szja-t és 10% nyugdíjjárulékot vontunk, ezáltal az eho 450 ezer forintos keretösszeget más jogcímen (pénzbeni- és természetbeni egészségbiztosítási járulék) nem tudtuk csökkenteni. Felmerült bennem az a kérdés, hogy figyelembe vehető-e az eho keretösszegéből (450 ezer forint) a nyugdíjas, személyesen közreműködő tag után havi rendszerességgel a kifizető által fizetett havi egészségügyi szolgáltatási járulék összege, ami a tavalyi évben havi 7050 forint volt. Amennyiben levonható, úgy a korábbi évekre vonatkozólag önellenőrzés keretében vissza lehet-e igényelni az egészségügyi szolgáltatási járulék összegét? Lehetséges-e önellenőrzéssel a magánszemélynek a korábbi évekre a súlyos fogyatékosság miatti adókedvezményit igénybe venni? Mivel ezt az szja kedvezményt elfelejtette az adózó az aktuális évi bevallásában visszakérni. Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel: Bagaméri Éva

Egészségbiztosítási járulék – munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 4 és a 3 százalékos egészségbiztosítási járuléknak 450 ezer forint a maximálisan levonható mértéke bérjövedelem esetén is? Köszönettel.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Kiegészítő tevékenységű tag, ügyvezető után a kft. fizeti az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Figyelembe vehető ez a 450 ezer forintos járulékplafonnál, osztalékkifizetéssel kapcsolatban?

Üzletrészeladás: mutatjuk, hogyan kell utána adózni! Cikk

Nehézséget okoz a magánszemélyeknek az üzletrészeladások esetében az ár meghatározása, illetve az adózási kötelezettségek átlátása. A magánszemélyek 2014. évi üzletrész-értékesítéséről a bevallási határidő 2015. május 20-án lejár; ezen ügyleteknek az értékelését és adózását vesszük sorra.

Járulék viszaigénylése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: alkalmazotti munkaviszony esetén, ha több tb-járulékot vontak le, mint a 450 ezer forint, visszaigényelhető-e a különbözet?

Járulékplafon Kérdés

Munkabérből levont természetbeni és pénzbeni egészségbiztositási járuléknál van-e 450 000 forintos felső határ?

Osztalék – eho Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy az osztalék ehokötelezettségének megállapításakor lehet-e előre kalkulálni a munkabérből éves szinten levont 4+3 százalékos egészségbiztosításijárulék-mértékkel a 450 ezer forintos korlát miatt? Ha feltételezem – a munkaszerződés alapján –, hogy a munkabérből éves szinten le lesz vonva 450 ezer forint egészségbiztosítási járulék, de az osztalékfizetés májusban történik, kell-e az osztalékból ehót is levonni?

Járulékplafon eltörlése: jól matekoztak? Cikk

Varga Mihály tárca nélküli miniszter korábban még azt nyilatkozta, hogy (ismét) plafont vezetnének be az egészségbiztosítási járulékalapnál. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője később viszont azt mondta, hogy megszüntetnék a nyugdíjjárulék-alap plafonját. Az utóbbit erősítette meg Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a múlt héten bejelentett 400 milliárdos csomagban is. Bevételi többletként 51 milliárdot jelölt meg, Barát Gábor, az Országos Nyugdíj-biztosítási Főigazgatóság korábbi főigazgatója szerint ennek csak a fele folyhat be.

Plafon nélküli nyugdíjjárulék = magasabb nyugellátás? Cikk

Matolcsy György bejelentette, hogy a nyugdíjjárulék-alap plafonját eltörlik. Kommentárunkból kiderül, hogy ez valóban több nyugdíjat jelent-e majd a magasabb jövedelemmel rendelkezőknek.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elveszett termék

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Munkaidőkeret

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Ügyvezető autója

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink