41 találat a(z) hiteltörlesztés cimkére
Hiteltörlesztési moratórium: jelezni kell, ha valaki nem akar élni vele Cikk
Célszerű elektronikus úton jelezni, ha valaki nem akar élni a hiteltörlesztési moratóriummal – mondta Trencsán Erika pénzügyi szakértő ma az M1 aktuális csatornán.
Itt az új kormányrendelet a fizetési moratórium részletszabályairól Cikk
Sem a fizetési moratórium ideje alatt, sem a fizetési moratórium lejártát követően nem lehet a tőketartozást fizetési moratórium ideje alatt nem teljesített kamat összegével megnövelni – szögezi le a Magyar Közlönyben március 24-én kihirdetett, a fizetési moratórium részletszabályairól szóló 62/2020. számú kormányrendelet, amely a 47/2020. kormányrendeletben foglaltakat pontosítja. A fizetési moratórium lejártát követően a futamidő meghosszabbodik.
Koronavírus miatti hitelkönnyítés Kérdés
Tisztelt Szakértők! Meglátásukat szeretném kérni az alább helyzetre vonatkozóan: A hitellel kapcsolatban annyi lenne a kérdés, hogy ingatlant bérlünk egy cégtől, akiknek sajnos felmondták a hitelüket kb. 3 éve. Azóta havi 400 000 forint a hiteltörlesztés, amelyből körülbelül 100 000 forint megy a tőkére, a többi kamat. Ez valahol 40–43 százalék között van. Ez a feltétele annak, hogy ne árverezzék el az ingatlant. Azonban most egy forintot sem fogunk tudni utalni a bérbeadó cégnek, így ők sem tudják elutalni a felmondott hitel részletét. Ezzel kapcsolatban semmiféle információt nem találtam a közlönyben, így tehát ha a pénzintézet úgy dönt, hogy hiába fizettük eddig az uzsora mértékű kvázi védelmi pénzt amivel megvédtük az ingatlant most erre nekünk semmiféle választ se megoldást nem fog adni a kormány. Fennállhat a veszélye, hogy emiatt elveszíthetjük az ingatlant?
Az MNB a lakossági hitelekre is törlesztési moratóriumot sürget Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a lakosság esetében is több intézkedést hozott a koronavírus-járvány miatt várható negatív gazdasági hatások ellensúlyozása érdekében. Az MNB felszólítja a bankokat, hogy a rendkívüli helyzetre való tekintettel a lakossági ügyfelekkel szemben is alkalmazzanak törlesztési moratóriumot. Amennyiben a hazai bankok nem gondoskodnak a moratóriumról, az MNB felkéri a Kormányt, hogy maga hozzon ilyen rendelkezést.
Babaváró hitel: vannak, akik már késnek a törlesztéssel Cikk
Szinte minden pénzintézet arról számolt be, hogy a hitelfelvevők közel fele már felfüggesztette a babaváró hitel törlesztését. Ugyanakkor már most vannak olyanok, akik késlekednek a törlesztőrészlettel.
Anyacég – hiteltörlesztés osztalékkal Kérdés
A cégcsoport három cégből áll ("A" Zrt. – értékesítés és árbevétel ebben a cégben van; "B" Kft. – eszközállomány van ebben a cégben, amit "A" cég bérel; "C" Kft. – tulajdonosokat tömörítő technikai cég, értékesítést nem végez, az "A" és a "B" tulajdonosa). 2017-ben a régi tulajdonos kiváltásának finanszírozására "C" Kft. hitelt vett fel, melynek törlesztése úgy történik, hogy "A" Zrt. osztalékot fizet "C" cégnek. A kérdésünk az lenne, hogy van-e valami más, kedvezőbb megoldás a hiteltörlesztésre?
Bérbeadó magánszemély jövedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély hitelre vásárolt ingatlanát bérbe adja. A bérbeadásból származó bevételből tételes költségelszámolás esetén levonható-e a hiteltörlesztések részét képező megfizetett kamat? Köszönettel: Jancsó Katalin
Munkabérből hiteltúlfizetés visszautalása Kérdés
Kérdésem a következő: egy munkavállaló a munkabérét a hitele törlesztésére kérte utalni minden hónapban, az OTP-hez. A hitel megszánt, és a bank a fennálló túlfizetést a cég bankszámlájára utalta vissza a munkavállaló bankszámlája helyett. A közlemény rovatba be is írták a munkavállaló nevét, és hogy a hitel túlfizetése miatti visszautalás. Ez a munkavállaló munkabére. Ebben az esetben mit kell tenni a kapott pénzzel? A cég utalja tovább a munkavállalónak? Előre is köszönöm a választ.
Hiteltörlesztés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. saját alkalmazottjának szeretné a meglévő lakáshitel-törlesztését átvállalni, adómentesen. Mik ennek a feltételei? Segítségét köszönöm. Ildi
Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés
Magánszemélyek a munkáltatójuktól 5-7 éve az szja-törvény szerinti lakáscélú munkáltatói támogatást kaptak a maximális, 30 százalékos mértékig. A magánszemély a lakásvásárláshoz banki hitelt is vett igénybe, melynek futamideje több mint 10 év. E hitel törlesztéséhez kaphat-e ismételt munkáltatói támogatást a magánszemély? (Például 2010-ben vásárolt 10 millió forintért – a szabályoknak megfelelő – lakást a magánszemély. Ezt úgy fizette ki, hogy 3 millió forint szabályos munkáltatói támogatást kapott, és 7 millió forint banki hitelt vett fel 15 évre. E hitel havi törlesztéséhez 2018-ban – akár 100 százalékban – hozzájárulhat-e a munkáltató?)
Munkáltatói adómentes támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk szeretne adómentes munkáltatói támogatást nyújtani munkavállalóinak. Munkavállaló 1-nél: Teljes felújítás történik, a falakig visszabontanak mindent, a munkavállaló teljes mértékben önerőből végzi a korszerűsítést, nem vesz fel hitelt. Adhatok-e adómentesen, közvetlenül a munkavállalónak támogatást? A fiatal házaspár az együtt költözésnél figyelembe vesz két tervezett gyermeket, így a méltányolható lakásigénynek megfelel az ingatlan. Mi történik akkor, ha nem születik meg mindkét gyermek, csak az egyik? Keletkezhet-e adófizetési kötelezettség később? A kiadásokat csak számlával lehet igazolni? Munkavállaló 2-nél: Új házat építenek, nem vesznek fel hitelt pénzintézettől, a méltányolható lakásigénynek megfelel az ingatlan. Nyújtható-e közvetlenül a munkavállalónak az adómentes támogatás? Ezek a támogatások mind a magánszemély, mind a cég részéről adómentesek? A munkáltatói adómentes lakáscélú támogatás csak hitel törlesztésére használható? Köszönöm.
A munkáltató által folyósított lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkaadó milyen jogcímen adhat lakáscélú támogatást munkaviszonyban álló dolgozójának? Például hiteltörlesztés (előtörlesztés) számlával igazolt építési költségek utófinanszírozásához stb. A lakáscélú felhasználás tényét eltérő esetekben a dolgozónak milyen formában kell a munkáltatója felé igazolnia? A munkáltató a támogatás összegét kinek kell, hogy utalja? Az adott támogatás számviteli elszámolása az egyéb személyi jellegű ráfordítások között jelenik-e meg, illetve terheli-e a munkaadót adó- és járulékfizetési kötelezettség? Milyen hatása van a támogatásnak a társasági adóra? Köszönettel!
Lakáscélú hiteltámogatás Kérdés
Cégünk a cafeteria-rendszer keretében lakáscélú hiteltámogatást nyújt. A támogatás utófinanszírozással, tárgyidőszaki bankkivonatok alapján történik. Kérdésem, hogy a támogatást kizárólag arra a számlára utalhatjuk, ahonnan a hiteltörlesztés történik, vagy utalható más lakossági számlára is?
Törzstőkeemelés Kérdés
Kft. 2 millió 500 ezer forint halasztott törzstőkeemelést hajtott végre. Az első részt – mivel a cégnek hiteltartozása van – a 100 százalékos tulajdonos magánbankszámlájáról egyenesen a másik (nem a számlavezető) banknál vezetett hitelszámlára utalta – közleményben – hiteltörlesztés címén. Lekönyvelhető-e ez az összeg a törzstőkebefizetés első részleteként?
Lakásfelújítási hiteltörlesztés támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kollégánk cafeteria elemként az adómentes lakáscélú hiteltörlesztési lehetőségét választaná. Jelenlegi lakásának a megvásárlásakor, 2011-ben már 1,5 millió forint lakáscélú támogatást kapott. Ezt a lakást fel kellett újítani, amihez 4 millió forint lakásfelújítási célú hitel fett fel 2015-ben. Tartózkodási helyként van bejelentkezve a kollégánk, a saját tulajdonú lakásban. Állandó lakhellyel jelenleg senki nincs a lakásba bejelentkezve. Be kell-e jelentkezniük (kollégánk, 2 gyereke, élettársa)? A lakás vételára 2011-ben 13 millió forint volt. A lakás 105 nm, amiben 3 szoba, 1 nappali, 1 konyha, 2 fürdőszoba található. Kérdésünk, hogy ez a lakásfelújítási hitel törlesztése támogatható-e adómentesen a munkáltató részéről? Köszönettel.