40 találat a(z) hiteltörlesztés cimkére

Tárgyi eszköz átsorolása a készletek közé Kérdés

Sinka Júlia 2014. 02. 27-én hasonló témában adott válaszához kapcsolódóan kérdezném (http://adozona.hu/kerdesek/2014_2_27_Targyi_eszkoz_atsorolasa_avr): Mi a helyzet abban az esetben, ha a társaság irodaházat üzemeltet, amelynek minden helyisége bérbe van adva, és az értékesítésre a "bérlővel együtt" kerül sor? Az irodaház építését a társaság hitelből finanszírozta, és a bankkal kötött módosított megállapodás értelmében a társaságnak értékesítenie kell a gyorsabb hiteltörlesztés érdekében, de azt nem tudja előre, hogy mely irodákat és mikor tudja eladni, így azokat átsorolni sem tudja, legfeljebb a szerződés aláírását megelőző pillanatban. Vagy a bérbeadás ténye már eleve kizárja az átvezetés lehetőségét? Köszönettel: Kiss Katalin

Lakáscélú munkáltatói támogatás folyósításának módja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda lakáshitellel rendelkező munkavállalójának adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást adna, amelyet a lakáscélú hitel visszafizetése, törlesztése céljából adná. A munkavállaló a férjével közösen fizeti a lakáshitelt a hitelintézet részére. A hitelintézettel a lakáshitel törlesztéséhez használt bankszámlát csak a férj nevére kötöttek. A hitelintézet nem hajlandó a feleség nevét is hozzácsatolni ehhez a hiteltörlesztő bankszámlához, vagyis hogy közös bankszámla legyen. A feleségnek ugyanennél a hitelintézetnél van nyitva egy másik bankszámlája, ami nem kapcsolódik közvetlenül a hiteltörlesztéshez, nem szerepel a hitelszerződésben. Azt olvasom ki a törvényből, hogy az adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást kizárólag a munkavállaló nevére szóló folyószámlájára utalhatja. Az a kérdésem, hogy az ügyvédi iroda havonta melyik bankszámlára utalhatja a munkáltatói támogatás összegét jogszerűen? Az megfelelő megoldás lenne, ha a munkáltató a munkavállaló nevére szóló folyószámlára utalná a támogatást, a munkavállaló pedig továbbutalná a hitel törlesztésére nyitott férje nevén lévő bankszámlára? A támogatás hiteltörlesztés céljára történő felhasználását pedig bankszámla kivonatokkal tudná igazolni. Köszönöm előre is a válaszát!

Családok tízezreinek megsegítése: itt a törvénymódosítás Cikk

Törvénymódosítással könnyítette az Országgyűlés a hiteltörlesztési nehézségekkel küzdő magánszemélyek adósságrendezését, a megváltozott rendelkezések november közepétől érvényesek. Az ősz elején hatályba lépett magáncsődtörvény nem aratott nagy sikert az érintettek körében, kérdés, hogy a két hete kihirdetett módosítások révén hányan élnek majd a kedvező lehetőségekkel.

Járadék az önkéntes nyugdíjkasszáktól, közüzemi díj az önsegélyezőktől Cikk

Meghatározott méret felett kötelező lenne járadékszolgáltatást is kínálniuk az önkéntes nyugdíjkasszáknak, az önsegélyező pénztárak pedig lakáscélú hiteltörlesztést és közüzemi díjat is finanszírozhatnának – javasolja a T/7396. számon benyújtott, pénzügyi törvénymódosításokat tartalmazó csomagjában a kormány.

1990-ben befektetett 2 millió forint értéke 2015-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Adózóna előfizetője vagyok, és rendszeresen kapon az e-maileket. A következő – sehová sem illeszthető (úgy vélem) – kérdésem lenne: egy társas vállalkozás – 2 fő tulajdonos, 50-50 százalékos hányaddal – vállalkozás ügyvezetője vagyok. 1990-ben indíttottuk a vállalkozást hitelből. 1991-re még nem futott fel a szolgáltatás (autószerviz), és a csúszó leértékelés miatt (lehet hogy nem pontosan fogalmazok) olyan mértékben megnőttek a törlesztőrészletek, hogy én a saját építési telkemet adtam el 2 millió forintért, és a kapott összeget beáldoztam a hiteltörlesztésbe. Természtesen társasági szerződést nem módosítottunk, és azt a pénzt soha nem vettem ki, mert ezután mindent közösen ruháztunk be. Most van olyan elképzelésünk, hogy szeretnénk értékesíteni a céget. A tiszteletteljes kérdésem: – a 2 millió forint akkor befektetett összeget, ha valorizálnánk napjainkra, mennyivel lehetne ellensúlyozni? Előre is megköszönöm, és várom megtisztelő válaszukat. Köszönettel: Kiss József, ügyvezető

Lakáscélú munkáltatói támogatás visszamenőlegesen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk úgy döntött, hogy adómentes támogatást nyújt a munkavállalók lakáscélú hiteleinek törlesztéséhez. A támogatás nyújtásához szükséges technikai feltételeket (szerződés a számlavezető bankkal, alszámla megnyitása) csak július során intéztük el és azóta havonta utaljuk az esedékes törlesztéstámogatásokat. Kérdésünk az, hogy a január-június hónapokra vonatkozóan van-e lehetősége a munkáltatónak utólag egy összegben megadni/átutalni a támogatást a munkavállalók részére? Válaszukat köszönjük.

Hiteltörlesztés támogatása Kérdés

A lakáshitel-törlesztés támogatásával van gondom. Az ismerősöm és ügyvédje szerint jár a támogatás, szerintem viszont nem. Ismerősöm írta "nem 'készfizető kezes' vagyok, hanem 100 százalékos adóstárs. Minden hiteltartozásért egyetemlegesen felelek, állandó lakcímem itt van, s feleségemmel közösen szerzett vagyonnak minősül az ingatlan. Viszont a kérdéses ingatlanban nincs tulajdoni hányada. Jól értelmezem-e a törvényt? Üdvözlettel:Horváth Klára

Hiteltörlesztés támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a munkáltató szeretne munkavállalójának hiteltörlesztési támogatást adni, akkor ez adható egyedileg is, vagy csak cafetéria részeként? Ha csak cafetéria keretében nyújtható ilyen támogatás, akkor mindenki számára lehetővé kell tenni, vagy megoldható, hogy csak bizonyos munkavállalók kapják? Válaszát előre is köszönöm!

Ingatlan-értékesítésből származó jövedelem adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Örököltem egy ingatlant, amelyen banki hitel volt. Az ingatlant értékesítettem. Kérdésem az, hogy az szja-bevallásomban a hagyatéki leltárban feltüntetett megszerzésre fordított összeg csökkenthető-e az általam törlesztett hitellel? Köszönöm válaszát.

Munkáltató által kifizetett lakáshitel Kérdés

T.Szakértő! "A 2014-től munkáltató által adómentesen adható lakáscélú felhasználásra felvett hitel törlesztését hitelintézet útján kell folyósítani". Ez azt jelenti, hogy a munkáltató a bankszámlájáról a munkavállaló bankszámlájára utalhatja a törlesztő részleteket, amit a hitelintézet onnan leemel, vagy a hitelt folyósító banknak kell közvetlenül utalnia a pénzt? Válaszát köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink