58 találat a(z) határozott idejű munkaviszony cimkére

Csed, gyed, határozott idejű szerződés Kérdés

Határozott idejű munkajogviszony átalakulása Kérdés

Határozott idejű szerződés határozatlanná válása Kérdés

Határozott idejű munkaviszony lejár szülés előtt Kérdés

Csed, gyed, munkanélküli ellátás Kérdés

Csed-gyed maximum vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megerősítést szeretnék kérni csed-gyeddel kapcsolatos gondolatmenetre. A dolgozó határozott idejű munkaviszonya 2020. augusztus 31-ével megszűnik. Úgy szeretné, ha 2021. február körül szülne. Ha 2020. december 1-jétől egyéni vállalkozást indítana, s abban 322 ezer forint kivétet számolna el, 2021 januárjában, a szülés előtti 28 nappal pedig megigényelné a csedet, akkor megkapja a gyed maximumot. Ha nem lenne kivét, hanem csak a minimálbér után fizetné meg a járulékokat, akkor pedig a csed-gyed alapja a minimálbér másfélszerese (2020-ban 241 500 forint) lenne? Ha esetleg a két jogviszony (munkaviszony és egyéni vállalkozói) közötti időszakban bejelentkezik a munkaügyi központba s álláskeresési járadékot kap, az ez esetben sehol nem fog beszámítódni? Segítségét köszönöm!

Kismama visszatérése – más munkakörbe? Kérdés

Cégünknél jelenleg a pénzügyes kollégák közül hárman vannak cseden vagy gyeden. Erre az a megoldás született, hogy helyettük határozott időre, az érintett kolléganők visszatéréséig új alkalmazottakat vettünk fe, azonos munkakörbe, azonos feladatokra, azonos bérrel. Az egyik kismama pár hónapon belül jönne vissza dolgozni, amikor gyermeke betölti a kétéves kort. A helyére felvett kolléganő munkájával is nagyon elégedett a felettese, így felmerült annak a lehetősége, hogy az új kolléganőt hagynák meg a munkakörben, módosítanák a szerződését határozatlan időre, és a visszatérő kismamának találnának egy másik munkakört, amely megfelel a végzettségének. Megteheti ezt a munkáltató? Ha a kismama ezt visszautasítja, akkor a munkáltató köteles visszavenni őt az általa eredetileg betöltött munkakörbe? Vagy van egyéb lehetőség? Szeretnénk úgy eljárni, hogy ne kelljen megválnunk egyetlen jól dolgozó munkavállalótól sem.

Betegszabadság határozott idejű munkaszerződés esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy ha egy dolgozó például március 1-jétől szeptember 30-áig áll határozott idejű jogviszonyban, hogyan kell megállapítani helyesen részére az arányos betegszabadságot? Köszönöm szépen válaszát!

Láncolatos munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Már lassan 10 éve dolgozom ugyanott, de mindig gyesen lévő munkatársat helyettesítek, határozott idejű szerződéssel. Ha idén lejár a szerződésem, azt nem hosszabítja meg a munkáltató. Végkielégítésre igényt tarthatok-e? Ha igen, végkielégítés akkor is jár, ha a közszférában dolgozom (pl. NAV)?

Csed és gyed megállapítása határozott idejű munkaviszony esetén Cikk

Előfordulhat, hogy a gyermeket váró kismama határozott idejű munkaviszonya megszűnik a gyermek születése előtt, vagy a gyermek születése kapcsán járó csecsemőgondozási díj (csed), illetve gyermekgondozási díj (gyed) folyósítása alatt. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy mennyiben érinti a vér szerinti szülők csecsemőgondozási díjának, illetve gyermekgondozási díjának megállapítását a határozott idejű munkaviszony és annak megszűnése.

Passzív baleseti táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni: Munkavállaló határozott idejű munkaviszonya 2018. 11. 10-ig van. Üzemi balesete volt a munkavállalónak 11. 01-én. A keresőképtelenség ideje hosszú lesz, valószínűleg több hónap. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben jár-e passzív baleseti táppénz a munkaviszony megszűnése után? Köszönettel várom válaszukat.

Táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Konkrét esetben szeretném a segítségét kérni. Fiatal munkavállaló augusztus közepén fog szülni. Korábban nem volt semmilyen biztosítási jogviszonya, jelenleg határozott idejű munkaviszonya van, 2017.10.16. és 2018. 04. 15. között. 2018.01.03-tól táppénzen van. A határozott idejű munkaviszony megszűnésével a táppénzjogosultsága is megszűnik. Kérdésem az, hogy ha a határozott idejű munkaviszony megszűnése utáni napon új munkaviszonyt létesít, akkor jogosult lesz-e táppénzre? Esetleg jogosult lesz-e csedre? Köszönöm.

Érdekességek a határozott idejű munkaviszonyról Cikk

Melyek a határozott időtartamú munkaviszony előnyei és hátrányai? Hány alkalommal lehet jogszerűen meghosszabbítani? A várandós nő munkaviszonya megszűnik a határozott idő lejártával?

Csed, gyed igénylése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozónk határozott idejű munkaszerződése 2017.12.31-én lejár. Időközben terhes lett, és csedre, gyedre menne. A szülés várható időpontja: 2017.11.10-e. Jogosult lesz a csedre és a gyedre is? Hogyan történik az igénylés? A munkáltató nem kifizetőhely. Előre is köszönöm a válaszukat!

Tb-ellátások határozott idejű munkaviszony megszűnésekor Cikk

Nem ritka, hogy a határozott idejű munkaviszonyban dolgozó munkavállaló munkaviszonya megszűnik akár a tb-ellátás folyósítása alatt, akár a tb-ellátás folyósítását megelőzően. Cikkünkben bemutatjuk, mennyiben érinti ez az egészségügyi szolgáltatás, a táppénz, a csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj megállapítását.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Anya kapcsolt vállalkozása a leány kapcsolt vállalkozásának minősül-e?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Új lakás bérbeadása, értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Területfoglalási díj, fordított áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink