1377 találat a(z) gyed cimkére
Késedelmesen kifizetett táppénz utáni kamat Kérdés
Főállású átalányadózó csedet igényel Cikk
Átalányadós egyéni vállalkozó vagyok (főállású), alkalmazottam nincs – írja olvasónk, majd így folytatja: csed igényemet 2023. 11. 06-ától szeretném benyújtani. A kérdésem a következő: Jól tudom, hogy a vállalkozást ettől a naptól nem kell, nem szabad szüneteltetni? Csak gazdasági tevékenységet nem folytathat a vállalkozásom. Az adóhatóságnak ezt a tényt valamilyen nyomtatványon külön jeleznem kell? Vagy csak elég a 3 havonta esedékes járulékbevallásnál utólag jelezni? A kérdésekre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő jogász válaszolt.
Csed–gyed alatt felgyűlt szabadság Kérdés
Kistestvér ellátása Kérdés
GYED Kérdés
Ügyvezető járulék Kérdés
Gyed melletti főállású egyéni vállalkozó Kérdés
Új munkaviszony létesítése gyed alatt Kérdés
Ekhós munkavállaló csed-, gyedjogosultsága Cikk
Sportoló, újságíró, színész, kreatív munkavállaló ekhósan adózik, és gyermeket vár? Ilyenkor jön sokszor a feketeleves, mert ez a fajta adózási forma sokkal kedvezőbb tud lenni a hagyományos munkaviszonynál és annak költségeitől, a nettó összeg a hónap végén kedvezőbb. Ha valamelyik egészségbiztosítás pénzbeli ellátásait szeretne igénybe venni a kismama, nem annyira pozitív a helyzet. Számoljunk közösen, milyen összegű csedre, gyedre lehet jogosult egy ekhós kismama.
Kata és táppénz, csed, gyed, gyes Kérdés
Kata munkaviszony mellett, csed, gyed Kérdés
Gyed alatti munkavégzés többes jogviszonyban Kérdés
Egyéni vállalkozó tevékenysége táppénz alatt Kérdés
Csed-gyed kérdés Kérdés
Csed, gyed többes jogviszonyban Cikk
A munka törvénykönyve nem tiltja, hogy valakinek több jogiszonya legyen egyszerre, legyen szó akár több munkaviszonyról, akár vállalkozásról munkaviszony mellett. Természetesen meg kell vizsgálni, hogy nem tiltja-e a munkahelyünk, hogy másol is munkát végezzünk, vagy vállalkozást indítsunk, illetve van-e bármilyen egyéb korlátozás, de ha ilyen nincs, akkor lehet egyszerre több biztosítási jogviszonyunk is. Várandósság esetén gyakran felmerül, hogy melyik jogviszonyból lehetünk jogosultak ellátásra, sokan azért létesítenek új jogviszonyt, megtartva a régit, hogy az újból is ellátást kapjanak. Ez azonban nem feltétlenül sikerül, ha nem figyelünk oda kellőképpen a jogosultsági feltételekre. Ezt vizsgáljuk most meg részletesebben.