9281 találat a(z) gazdaság-rss cimkére

Egyesületi táboroztatás Kérdés

Átalányadózó egyéni vállalkozó szocho maximum Kérdés

Társasházi közös tulajdon értékesítése Kérdés

Munkavállalónak nyújtott sport szolgátatás Kérdés

Fejlesztési tartalék feloldása Kérdés

Szocho visszafizetése Kérdés

NAV: üzemszünet lesz az online számla rendszerében Cikk

Üzemszünet lesz az online számla rendszerében 2022. július 4-én 18 óra és 20 óra között, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján.

A nap kérdése: hogyan indítható rehabilitációs ellátás, ha az egyéni vállalkozó táppénzen van, és alkalmazottat is foglalkoztat? Cikk

Miként oldható meg, hogy egy egyéni vállalkozó elindítsa a rehabilitációs ellátás iránti kérelmét, miközben ő táppénzen van, vállalkozásában pedig egy alkalmazottat foglalkoztat? Olvasói kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Kinek éri meg a gyedet kérni? Jogkövetkezmények az anyára nézve Cikk

A napokban megjelent előző cikkünkben az ellátások közötti választást mutattuk be, vagyis milyen esetekben van lehetőség több ellátást igénybe venni ugyanazon, vagy különböző gyermekekre, illetve megállapítottuk azt is, hogy egy gyermekre egy ellátás jár egyidejűleg, tehát ha mindkét szülő jogosult például gyedre adott gyermekre vonatkozólag, akkor dönteni kell, ki veszi azt igénybe. A jogszabály tehát lehetővé teszi, hogy akár az apa menjen gyedre. A kérdés az, hogy milyen esetben éri meg, hogy az apa igényelje ezt az ellátást? És milyen hatással van ez az anyára?

KSH: közel 5 százalék a kormányzati szektor GDP-arányos hiánya az első negyedévben Cikk

Előzetes adatok szerint 739 milliárd forint, a GDP 4,8 százaléka volt a kormányzati szektor 2022. I. negyedéves hiánya. Az egyenleg az előző év azonos időszakához képest 74 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,4 százalékponttal lett kedvezőbb – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az MKB megvette a Takarék Invest Befektetési és Ingatlankezelő Kft.-t Cikk

Az MKB Bank Nyrt. június 29-én megvásárolta a Takarék Invest Befektetési és Ingatlankezelő Kft. üzletrészének 100 százalékát a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.-től – közölte az MKB a tőzsde honlapján csütörtökön.

Így kaphat támogatást aszálykára miatt Cikk

Magyarország területének jelentős részén súlyos vagy nagyfokú aszály alakult ki, az aszálykár bejelentéssel érintett területek nagysága június végére elérte a 230 ezer hektárt, közölte honlapján az agrártárca.

2035-re betiltják a fosszilis üzemanyaggal hajtott új gépjárművek forgalmazását Cikk

Az Európai Unió tagországai elfogadták szerda hajnalban a beterjesztett klímavédelmi törvényeket: egyebek között 2035-re betiltják a fosszilis üzemanyaggal hajtott új gépjárművek forgalmazását és létrehoznak egy többmilliárd eurós alapot arra, hogy abból támogatni tudják a szegényebb állampolgárokat a károsanyag-kibocsátás miatt kivetendő adók megfizetésében.

397,13 forinton jegyezték az eurót szerda reggel hét órakor Cikk

Az előző napi kamatemeléssel elért árfolyamot tartotta szerda reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.

Lakóingatlanhoz kapcsolódó felújítás során vásárolt termék- és szolgáltatás áfájának visszaigénylése a felújítás továbbszámlázása esetén Kérdés

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Átalányadózó társas vállalkozó

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Adószámos magánszemély, bérbeadás

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Csed

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Együttműködő partnereink