630 találat a(z) eho cimkére

Hogyan kell kiszámlázni az ingatlan-bérbeadás díját? Cikk

Az adóhatóság gyakran kreál Alaptörvény-ellenesen kötelező magatartási szabályokat. Az egyik ilyen, hogy a hatóság szerint a magánszemély által kiszámlázott bérleti díjat tartalmazó számlán fel kell tüntetni a kifizető által levont adó- és járulékelőleget. Ha ezt nem teszi meg a magánszemély, akkor a NAV álláspontja szerint ez azt bizonyítja, hogy a kifizető által nem lett levonva az adó és járulékelőleg.

Hogyan lehet megúszni a 27 százalékos eho-t napidíj kifizetésénél? Kérdés

Napi hány eurót kaphatok a munkáltatómtól, hogy ne kelljen 27% eho-t megállapítani. Van maximum napi összeg?

Praxisjog Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény indoklásában (a 28.§ (8) bekezdés után szerepel ez a szöveg: "Az Szja törvény hatályos szabályozása alapján az önálló orvosi tevékenységről szóló törvény szerinti működtetési jog (az ún. praxisjog) átruházásáért kapott ellenérték nem minősül bevételnek az eredeti jogosult magánszemélynél,"Kérdésem: Lehet-e szja, illetve eho-mentesen értékesíteni praxisjogot? Ha igen, hol található meg a törvényi előírása?

Sporttámogatás Kérdés

Magánszemélynek nyújtandó támogatással kapcsolatosan kérem állásfoglalásukat: Székhelyünkön élő 16 éves, sportban nagyon tehetséges fiatalembernek szeretnénk támogatást nyújtani. Olimpiai részvételhez még fiatal, de számos nemzetközi és hazai rangos érmet szerzett már.Az egyesületén keresztül nincs lehetőség "megpántlikázni" a pénzt, és befolyásolni annak felhasználását, ezért közvetlenül neki szeretnénk juttatni, akár pénz, akár sporteszköz, akár versenyhez kapcsolóló utazás-, szállás, stb finanszírozásának formájába.Hogyan tudnánk ezt úgy megtenni, hogy neki ne kelljen ezután személyi jövedelemadót és EHO-t fizetni?Bennünket, mint TAO-alanyt milyen adók terhelnek így?

Mennyibe kerül kiadni a nyaralót? Cikk

Üzletszerű gazdasági tevékenység keretében üdülés, pihenés céljára szálláshely és az ezzel közvetlenül összefüggő szolgáltatások nyújtása (szálláshely-szolgáltatás) engedélyköteles. Az engedélyt az illetékes jegyző adja ki.

A tételes átalányadó és bérbe adott nyaraló Szakértői Kommentár

A fizető-vendéglátó tevékenységet folytató magánszemély tételes átalányadózást választhat, ha tevékenysége megfelel a törvényben előírt feltételeknek.

Diákmunka: mikor adómentes a juttatás? Szakértői Kommentár

Cikkünkből kiderül, hogy hogyan, milyen terhek mellett lehet, kell a diákmunkát végzők juttatásait kifizetni.

EHO fizetés - fizető vendéglátás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő!Azt szeretném megtudni, hogy a fizetővendéglátásból származó jövedelem után milyen esetben és hány százalék EHO-t kell fizetni?

Ingatlan bérbeadás és az EHO megfizetése Kérdés

Ingatlan bérbeadás esetén, a tételes költségelszámolást választó magánszemély a ( 78%-os szabály megszűnése miatt) költségként elszámolható 14% EHO-t mi után fizeti meg, - a teljes bérleti díj...

Egyéni vállalkozó személygépkocsi vásárlása - mire elég a kedvezmény? Cikk

Az egyéni vállalkozók, ha új személygépkocsit vásárolnak, kisvállalkozói kedvezményt érvényesíthetnek. Példával mutatjuk be, hogy a kedvezményt miért érdemes igénybe venni.

Egyéni százalékos eho: mikor kell fizetni? Szakértői Kommentár

Az szja-bevallással kapcsolatban kevesen gondolnak arra, hogy ezzel összefüggésben olyan kötelezettségük is lehet, amire eddig nem is gondoltak.

Tételes költségelszámolás esetén mekkora a jövedelem 127 ezer forintos bevételnél? Cikk

Olvasói kérdésre Angya József okleveles adószakértőnk válaszolt.

Fizető-vendéglátók tételes átalányadózása: amit a bevallásról tudni kell Cikk

A nyaralóknak, turistáknak szállást adó fizető-vendéglátók számára választható adózási mód a tételes átalányadózás, amelyet a befolyt bevételtől függetlenül, kiadott szobánként kell fizetni. Cikkünk a választás feltételeit és szabályait foglalja össze.

Kétszer is gondoljuk meg, alkalmazzuk-e bérbeadásnál a 78 százalékos szabályt Szakértői Kommentár

A magánszemély 14 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást köteles fizetni az adóévben megszerzett, ingatlan-bérbeadásból származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetében a teljes jövedelem után. E kötelezettsége mindaddig fennáll, míg az adóévben a magánszemély biztosítási jogviszonyában megfizetett 6 (2012-től már 7) százalék mértékű egészségbiztosítási járulék összege a tárgyévben el nem éri a 450 ezer forintot.

Étkezési utalványok: így lehet választani 2012-ben Szakértői Kommentár

A munkáltató évente akár 360 ezer forint kedvezményes adózású étkezési juttatást is adhat a munkavállalónak, ha a telephelyén üzemi étkezde működik.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink