336 találat a(z) egyszerűsített végelszámolás cimkére
Könyvvizsgálat egyszerűsített végelszámolás során
Kérdés
Evás bt. egyszerűsített végelszámolása során a végelszámolás mely szakaszában van szükség könyvvizsgálóra?
Hitelezői igénybejelentés
Kérdés
Bt. egyszerűsített végelszámolást indított 2019.06.01. időponttal. A budapesti iparkamara 5000 forint kamarai hozzájárulás címen igénybelentéssel élt. A bt. az összeget 03.25-én kiegyenlítette. Visszavonatható-e a kamarával igénybejelentés, hogy az egyszerűsített végelszámolás folytatható legyen, vagy mindenképp át kell térni "normál" végelszámolási eljárásra?
Évek óta nem működik a cég, hogyan lehet végelszámolni?
Cikk
2016 decemberében alakult egyszemélyes kft. 2018. április 1-jén végelszámolást jelentett be. A kft. a 2016., 2017., 2018. években semmilyen tevékenységet nem folytatott, nem volt bevétele és költsége sem. A könyvelő a mai napig nem készítette el a végelszámolással kapcsolatos iratokat, beszámolókat. (A végelszámoló az ügyvezető, aki egyben a tulajdonosa is a kft.-nek.) Hogyan lehet befejezni a kft. működését? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.
Egyszerűsített végelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszermélyes kft. egyszerűsített végelszámolását kezdte 2019.01.01. napján, elég döcögve haladt, de nincs semmi kötelezettsége, sőt társaságiadó-követelése van (04. 20-ai előleg miatt). Most jutott el odáig, hogy befejezte a végelszámolást, kitöltötték a 16-os és 18-as nyomtatványt. Kérdésem, hogy a cégbíróság felé csak ezeket kell leadni, vagy van még külön törlést kérő nyomtatvány is, vagy levélben kérni, melyett szintén csatolni kell?
Végelszámolás: beszámoló, mérleg, a vagyon felosztása, kiadása
Cikk
Végelszámolásról szóló írásunkat folytatjuk a végelszámolás időszakát lezáró beszámolóra, a vagyon felosztására és kiadására, az egyszerűsített végelszámolásra és a kényszertörlési eljárásra vonatkozó főbb szabályok ismertetésével.
A végelszámolás formái – azonosságok, eltérések
Cikk
Az utóbbi időben több kérdésben érdeklődtek olvasóink a végelszámolási eljárásról. Írásunk a különféle eljárások alkalmazásának lehetőségét és azok eltéréseit mutatja be.
Osztalék evásnál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy a megváltozott Eva tv. értelmében kell-e jelenleg a kivett osztalék után adót fizetni, ha ez az evaalanyiság előtt képződött eredménytartalék terhére történik? Ha igen, akkor mennyit, és kinek? A cég fizeti meg, vagy a tag saját maga? A cég egyszerűsített végelszámolással szűnik meg, és még a tevékenységet záró mérlegben szükséges ezeket elrendezni. Köszönöm válaszát. köszönöm.
Egyszerűsített végelszámolás befejezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A jelenleg hatályos, egyszerűsített végelszámolásra vonatkozó szabályok alapján nem kell jogi képviselő az eljáráshoz. A befejezést az adóhatóságnak kell bejelenteni a T201T adatlapon, ezzel egyidejűleg a cégbírósághoz elektronikusan be kell küldeni a vagyonfelosztási javaslatot és az ezt elfogadó tulajdonosi határozatot. Kérdésem: ehhez az elektronikus beküldéshez megfelel-e a cégkapu használata, vagy ha nem, milyen felületen lehet/kell a cégbíróságnak beküldeni az iratminta szerinti dokumentumokat? Hol találhatók a használandó iratminták? A dokumentumokat alá kell írni, majd szkennelve kell beküldeni, vagy pedig a beszámolóbenyújtáshoz hasonló módon kell elektronikusan kitöltve beküldeni a cégbíróságnak? Válaszát tisztelettel köszönöm: Rozika könyvelő
Egyszerűsített végelszámolás befejezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyszerűsített végelszámolásának befejező dátuma 2019.03.31. A törvényben úgy van írva, hogy egyidejűleg kell minden bevallást, taggyűlésit, vagyonfelosztási javaslatot és zárómérleget beküldeni 60 napon belül. Jól gondolom, hogy akkor a NAV-nak a 19T201T bevalláson a végelszámolási záró dátumot (03.31-ét) is csak 60 napon belül kell benyújtani? Csak azért mert amikor bejelentettem a végelszámolás kezdetét, azt a taggyűlési jegyzőkönyv dátumától számított 8 napon belül be kellett jelenteni a NAV-nak. Nem szeretném, ha esetleg elkerülte volna a figyelmemet, hogy a végén is van ilyen határidő a bejelentésre. Köszönöm a segítségét.
Egyszerűsített végelszámolás vagy késznyertörlés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás betéti társaság kültagja, ügyvezetője elhunyt. Ő volt a cégben a bejelentett kisadózó. A beltag (az elhunyt férje) a társaság tevékenységében személyesen nem működött közre, nem kívánja továbbműködtetni a céget. Semmilyen tartozása és követelése nincs a társaságnak, az ügyvezető hosszabb ideje táppénzen volt. 1. A megszűnésre lehetőségként felmerült az egyszerűsített végelszámolás és a kényszertörlés. Kérdésünk, hogy melyiket célszerű választani a várható költségeket és következményeket figyelembe véve ? 2. A társaság kataalanyisága 90 napon belül megszűnik, ezt követően milyen státusza lesz ? 3. Az elhunyt a bt. kültagsága mellett egyéni vállalkozó is volt (szintén katás, szüneteltette ezt a vállalkozást). Ezzel kapcsolatban milyen bejelentési kötelezettségek vannak (NAV, helyi adó tekintetében) ? Köszönöm
Társasági adó
Kérdés
Bt. egyszerűsített végelszámolást végez, nyereséges. Hogyan kell kiszámítani, és könyvelni a felosztandó vagyont. Ezzel még nem volt dolgom, s szeretném jól csinálni. Köszönöm segítségüket!
Bt. megszűnésekor ingatlan utáni áfa
Kérdés
A bt. 2019.02.01-ével elindította egyszerűsített végelszámolását. A társaság tulajdonában van egy gazdasági épület az alakulástól kezdve. Az alakulás éve 1998 volt. A cég az ingatlant adóköteles gazdasági tevékenységéhez használta, kisebb karbantartásokat megcsináltatott az évek alatt, és az áfát ez után visszaigényelte. Most megszűnéskor az ingatlan a vagyonfelosztási javaslat alapján kerülne kiadásra a bt. tagja részére. A bt. az áfafizetési kötelezettségét az általános szabályok alapján állapítja meg, ingatlan tekintetében nem választott adókötelezettséget. Kérdésem: megszűnéskor az ingatlan után van-e áfafizetési kötelezettség? Köszönöm a válaszát.
Egyszerűsített végelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített végelszámolásnál – a 21/2018. (VII. 4.) IM rendelet 7. § (2), 3.melléklet szerint – a cégformától függően vagy a 13-as vagy a 14-es számú mellékletet kell alkalmazni. Kérdésem: bt., kkt. és kft. esetében melyik melléklet alkalmazandó?
Két kérdés evás bt. egyszerűsített végelszámolásáról
Cikk
Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni a saját jogú nyugdíjas végelszámoló után, és mi a teendő, ha a cégnek semmiféle kötelezettsége nincs hitelezőkkel szemben? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.
Tőkekivonás egyszerűsített végelszámoláskor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-t 3 millió forint tőrzstőkével alapítottak, amiből 1 millió forint pénzbefizetéssel, 2 millió eredménytartalékból lett rendezve. Most egyszerűsített végelszámolással megszűnik. Várható beszámoló és vagyonfelosztási javaslat szerint 7 millió forint pénz marad a cégben (3 millió forint jegyzett tőke és 4 millió forint eredménytartalékkel szemben). Jól gondoljuk-e hogy a 7 millió forintból 1 millió forint adózatlanul visszajár a tagnak, 6 milió forint mint vállalkozásból kivont jövedelem adózik(szja- és szochoköteles jövedelem). Köszönettel.