700 találat a(z) egyszerűsített foglalkoztatás cimkére

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Kedves Szakértő! Turisztikai idénymunkásokat foglalkoztat a cég. 90 napra jelentettük be őket. Naponta 12 órát dolgoznak. Kérdés, hogy kell kiadni a szabadnapokat és a szabadságot (hány napot dolgozhatnak egybefüggően, vasárnapi munkavégzésért jár-e plusz szabadnap)? Napi 12 órára milyen díjazás illeti meg őket? Jelenléti ív vezetése kötelező-e ? Illetve mivel igazoljuk a ledolgozott órákat? Köszönettel.

Egyszerűsített foglalkoztatás módosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk több egyszerűsített foglalkoztatottat is alkalmaz egy-egy napra, de van, hogy egy hétre is (öt nap). Többször előfordult már, hogy a munkavállaló csak 8 óra után jelzi, hogy aznap nem tud bejönni, mert lebetegedett. Ekkor viszont az útmutató szerint már nem lehet módosítani az aznapi munkanapot. Így ki kell fizetni az 1000 forint közterhet erre a napra, ráadásul az évi 90 nap is feleslegesen fogy egy nappal. A délutánra érkező alkalmazott a munkakezdése előtt szól, mégsincs mód a törlésre. Tényleg nincs a módosításra semmilyen lehetőség? A hétre bejelentett egyszerűsített alkalmazottról utólag kiderült, hogy a cég alkalmazottja, így nem őt, hanem a testvérét kellett volna bejelenteni. Ezt hogyan lehet utólag helyesbíteni? Válaszát előre is köszönöm!

Mezőgazdasági idénymunkás foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági termékelőállítással foglalkozó cég mezőgazdasági idénymunkásokat szeretne alkalmazni, egyszerűsített foglalkoztatás keretében, zöldségszedési munkára, heti 6 napon, több héten keresztül, napi szintű bejelentéssel. Kérdésem, hogy megfelelő-e, ha egy héten 6 napot dolgozik a munkavállaló, 1 pihenőnapja marad, a vasárnap, utána újra 6 napot dolgozik, és ez 4 héten keresztül történik így? A napi 8 óra feletti részre 50 százalékos túlórapótlékot fizet a munkáltató, a szombati (6. napi ) munkavégzésre nem fizet túlórapótlékot az idénymunkajelleg miatt, továbbá, ha fizetett ünnepre esik a munkavégzés, akkor 100 százalékos pótlékot fizet, éjszakai pótlék nem merül fel. Helyes-e a munkáltató eljárása, tehát megfelel-e a törvényeknek? Köszönettel.

Egyszerűsített foglalkoztatás vasárnap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni az alábbi kérdésben: Zöldség-gyümölcs-nagykereskedelemmel foglalkozó egyéni vállalkozó alkalmi munkára vesz fel egy fő gépkocsivezetőt egy vasárnapi napra. Az alkalmi munkás foglalkoztatása azért szükséges, mert bár az egyéni vállalkozó a nagybani piacon vasárnap nem árusít, ezen a napon megy el a szegedi nagybani piacra az árut beszerezni, s ehhez foglalkoztatja a gépjárművezetőt. A napi foglalkoztatás időtartama 12 óra, indulástól érkezésig. Útközben felváltva vezetnek, de természetesen az egyszerűsített foglalkoztatottnak a teljes napi díját fizeti. Kérdésem: mennyi munkabér jár az egyszerűsített foglalkoztatottnak, ha a törvényben meghatározott legkevesebb összeget szeretné fizetni, figyelemmel a garantált bérminimumra, a 8 óra feletti munkavégzés esetén járó pótlékra és a vasárnapi munkavégzésre? Kérdésként merül még fel, hogy jogszerűen lehet-e napi 12 órában foglalkoztatni egyszerűsített foglalkoztatás keretében, illetve lehet-e vasárnap napi 12 órában foglalkoztatni? Nem vagyunk tisztában azzal sem, hogy a vasárnapi pótlék ebben az esetben jár-e vagy sem. Ha van rá mód, szíveskedjék a válaszban kitérni arra is, hogy a munkavállalónak keletkezik-e szja-fizetési kötelezettsége a kapott pótlékok miatt, tekintettel arra, hogy jövedelemként csupán a törvényben rögzített minimumot kapja, ami egyébként adómentes volna. Szíves válaszát köszönöm. Tisztelettel: Győri Erika

8 órás munkaviszony megszűnése után egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Cím! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy munkavállaló 8 órás munkaviszonya megszűnik nálunk, elhelyezkedik egy másik munkahelyen 8 órában, akkor nálunk lehet-e másnaptól alkalmi munkára visszafoglalkoztatni? Illetve ha valaki nyugdíjba ment tőlünk, akkor másnap alkalmazhatjuk-e alkalmi munkára? Szíves válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel: Demjén Márta

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Egyéni vállalkozó áprilisban foglalkoztatott egyszerűsített munkaviszonyban kisegítőt. A 15 napot meghaladta. Április 26-ától bejelentette a munkavállalót munkaviszonyba a hátra lévő 5 napra. Május hónapban dolgoztathatja egyszerűsített foglalkoztatottként? Válaszukat köszönjük.

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. egyszerűsített foglalkoztatással söfőröket alkalmaz, például: vasárnapi munkavégzésének ideje 12 óra. Erre az időtartamra hogyan kell kiszámolni a munkabérét? Mi a maximális időtartam, amit maximálisan dolgozhatnak? Köszönöm válaszát!

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata adózási formát választó főállású egyéni vállalkozó (főtevékenysége: 69.20.29. Egyéb számviteli szolgáltatás) foglalkoztatható-e magánszemélyként, családon belüli egyéni vállalkozásnál Egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmi vagy turisztikai idénymunkára? Egyszerűbben fogalmazva, besegíthetek-e testvérem vállalkozásában a fizetővendég ügyintézésbe, a vendégek fogadásába, takarításba stb? Válaszát köszönettel várom: Binder Edit

Egyszerűsített foglalkoztatás – kuratóriumi tagok Kérdés

Tisztelt Adózóna! Alapítvány kuratóriumi tagjait – akik máshol 36 órát meghaladó munkaviszonyban alkalmazottak – lehet-e egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmazni az alapítványnál eseti fizikai munkavégzésre? Az alapítvány eszközeit szeretnék felújítani, fúrnak, festenek. Egyébként a tagok tevékenységüket bárminemű ellenszolgáltatás nélkül, ingyenesen, társadalmi munkában látják el, a felmerült és igazolt költségek megtérítésével. Köszönettel: Éva

Éjszakai pótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Éjjeliőröket foglalkoztattunk este 18 órától másnap reggel 6 óráig. Kérdésem: kell-e 15% éjszakai pótlékot fizetni a 22 óra és 06 óra közötti munkavégzésükre? Az éjjeliőrök munkaviszonyban voltak foglalkoztatva egy ideig, majd nem volt rájuk szükség, így munkaviszonyukat megszüntettük. Ezt követően rövid időn belül ismét szükségessé vált éjjeliőrök foglalkoztatása, de ezt már egyszerűsített foglalkoztatás keretében végeztük. Kérdésem: ez törvénybe ütközik-e abban az esetben, ha nem a munkaviszonyukat minősítettük át egyszerűsített foglalkoztatásra, mert volt kieső idő a két jogviszony között.

Egyszerűsített foglalkoztatással lehet-e nyelvtanárt alkalmazni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó és az tulajdonában lévő kft. tevékenységei között is szerepel a 855903 Nyelvi magánoktatás és a 855901 M.n.s. egyéboktatás. Az okmányirodával beszéltem, ezekhez a tevékenységekhez alapvetően nem kell végzettség. Ha végezne akár az egyéni vállakozás, akár a kft. nyelvi oktatást nyelviskolának, akkor egyszerűsített foglalkoztatással lehet-e alkalmazni nyelvtanárt? A nyelvi kurzusokat kiszámlázza, de magának az egyéni vállalkozónak nincs ilyen irányú végzettsége, diplomája. A felesége végezné ezt a tevékenységet egyszerűsített foglalkoztatottként, amennyiben erre van lehetőség. Előre is köszönöm a válaszát!

Egyszerűsített foglalkoztatás bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Mtv. 202. § (2) pontja szerint a bejelentéssel létrejön a jogviszony. Ez esetben elegendő a jelenléti ív vezetése és a pénztárbizonylat a bérkifizetéséről? Előre is köszönöm a válaszát. Szép napot!

Járulékfizetés (megbízás és egyszerűsített foglalkoztatás) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Takarítói feladatok ellátására alkalmazna cég egy személyt: havonta 4 alkalommal (kb. 1,5 óra/ alkalom) látná el feladatait határozatlan ideig megbízási jogviszony keretében. A megbízási díj összege 8400 Ft/hónap. Milyen járulékfizetési kötelezettség keletkezik a megbízónál és a megbízottnál? Ha a fenti feltételekkel, de egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazná a cég, milyen és mennyi járulékfizetés keletkezik, illetve a munkaviszony időtartamát hogyan állapítsuk meg? Előre is köszönöm szíves válaszát.

Egyszerűsített foglalkoztatás – bérpótlék Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyszerűsített foglalkoztatás esetében kell-e túlmunkadíjat és pótlékot fizetni a munkavállalónak? Ha igen, melyik jogszabály alapján? Ha a munkavállaló reggel 7-től másnap reggel 7-ig dolgozik egyszerűsített foglalkoztatottként, milyen pótlékokat kell neki fizetni (éjszakai pótlékon felül)? Válaszukat előre is köszönöm: Hegedüs-Pilli Katalin

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az egyszerűsített foglalkoztatáson belül a munkaszerződésekre vonatkozik. Szükséges-e új/másik munkaszerződést kiállítani, ha nem folyamatos a munkavégzés, hanem megszakad, tehát például nem hétfőtől péntekig tart, hanem a munkavállaló dolgozik hétfőn, szerdán és pénteken: ebben az esetben 3 külön szerződést kell megírni erre az 1 hétre vonatkozóan vagy kerülhet egy szerződésbe a 3 nap? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Osztalékfizetési hányad eltolása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Munkáltatói felmondás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Gyed és kata

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink