700 találat a(z) egyszerűsített foglalkoztatás cimkére
Alkalmi munka a karácsonyi vásárban
Cikk
Karácsony előtt sorra nyílnak a karácsonyi vásárok, ahol az árusok gyakran alkalmaznak munkavállalókat egyszerűsített foglalkoztatásban. Átmeneti, néhány napos munkák esetén sem szabad azonban megfeledkezni a munkavállalók megfelelő bejelentéséről – figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Társadalombiztosítás, szakképzési hozzájárulás
Kérdés
Tisztelt Válaszadó! 1. Efós alkalmazottak után, akiket felnőttképzés vagy megbízás alapján tanfolyamra írattak be, e költségek a szakképzési hozzájárulásból visszaigényelhetők-e? 2. Munkaszerződéses dolgozók esetében ez az összeg visszaigényelhető-e, és ha igen, akkor hogyan? A 12. havi elszámoló bevallásban? Kérem jogszabályhelyet is jelöljön meg! Köszönöm, szép napot!
Órabérszámítás részmunkaidő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségére lenne szükségem az alábbi témában. Egy dolgozó 8 órás bére bruttó 200 ezer forint, szeretnénk efóban felvenni mellé egy 6 órás munkavállalót, órabérben. Jól gondolom, hogy az órabér kiszámítása az alábbiak szerint történik: 200 eFt/174=1149 Ft/óra lenne a 6 órás efós órabére?
Egyszerűsített foglalkoztatás leszázalékolás folyamata alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Másodállású egyéni vállalkozó 1 évi táppénz után a leszázalékolását kérte. Megállapították neki a 65%-ot, viszont – mivel nem szüntette meg a munkaviszonyát – újra kell indítani az eljárást. Megszüntette a munkaviszonyát, szüneteltettük az egyéni vállalkozását. Kérdése a következő: egyszerűsített foglalkoztatással a kérelem beadásáig, illetve a kérelem elbírálásának ideje alatt (30 nap) vállalhat-e munkát? Nehogy emiatt utasítsák el a kérelmét. Kérdezi továbbá, hogy újra kell-e bizottság elé mennie, vagy csak formai dolog az új kérelem indítása? Köszönettel.
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló más-más munkáltatóval van egyszerűsített foglalkoztatásban, akkor dolgozhat úgy, hogy egyenként éri el minden munkáltatónál az évi 90-90 napot, vagy csak összesen dolgozhat 90 napot évente. Ez a keret a munkaadóra, vagy a munkavállalóra érvényes? Köszönettel: B.Zs.
Egyszerűsített foglalkoztatás kettős állampolgárság
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem egyszerűsített foglalkoztatással kapcsolatos: szerb-magyar kettős állampolgárt szeretnénk alkalmi munkára foglalkoztatni. A munkavállaló nem rendelkezik magyar taj számmal. Biztosítotti jogviszonya nincs Szerbiában sem. Taj-kártya igénylés után foglalkoztathatjuk őt egyszerűsített formában (alkalmi munka)? Van bármilyen akadálya vagy speciális feltétele ennek? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Horváth Ágota
Őszi betakarítás: kell-e adózni?
Cikk
Napszámosok csapataival, rokonokkal, barátokkal folyik a szőlőszüret, gyümölcsszedés. Kell-e és ha igen, hogyan kell adózniuk a szüretelőknek?
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató és a munkavállaló közös megegyezéssel megszüntetik a munkaviszonyt. A munkáltató ezek után alkalmazhatja-e a volt munkavállalót egyszerűsített foglakoztatottként? Segítségét előre is köszönöm!
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállalónk szakirányú végzettséggel rendelkezik. Napi 8000 Ft értékű juttatást biztosítanánk a részére 8 órai munkára. A juttatás értéke úgy nézne ki, hogy a bolti termékeinkből napi 1600 Ft értékben kapna, 6400 Ft-ot pedig ténylegesen készpénzben. Szabályos-e a jövedelem-elszámolási bizonylat, ha a bruttó összegként megjelenik 8000 Ft, levonásként feltüntetésre kerül az 1600 Ft értékű termék, kifizetendőként pedig a 6400 Ft? Pénztárgépes az értékesítésünk, a pénztárgépbe beütésre kerül az 1600 Ft értékű termék, de a pénzt nem vesszük át tőle, hanem csak a különbözetet fizetnénk ki.
Egyszerűsített foglalkoztatás dokumentumainak megőrzése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyszerűsített foglalkoztatást végzők (alkalmi munkások) munkaszerződését, kifizetési jegyzékét és az igazoló lapját hány évig kell a munkáltatónak megőriznie? Segítségét előre is köszönöm szépen!
A turisztikai idénymunka feltételei és előnyei
Cikk
Utazásszervezés, idegenvezetés, szálloda. A munkaerőhiány ezen szektorokban is változatlanul kihívások elé állítja a munkáltatókat, melyet az özönlő turistatömeg csak nehezít. A turisztikai idénymunkára egyszerűsített módon létesíthető munkaviszony számos kedvezményt, egyszerűsítési lehetőséget biztosít a munkáltató számára a hagyományos munkaviszonyhoz képest.
Ügyelhet-e egyszerűsített foglalkoztatásban az orvos?
Cikk
Van-e lehetőség arra, hogy egy önkormányzati társulás által alapított kft.-n keresztül egyszerűsített foglalkoztatásban lássa el az ügyeletet az orvos? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Befizetési határidő
Esemény
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Egy orvosi ügyeletet biztosító nonprofit kft. ügyvezetőjeként fordulok kérdéssel a Tisztelt Szakértőhöz. A kft.-t májusban alapította egy önkormányzati társulás. Feladata az orvosi ügyelet ellátása. A kft. feladatainak ellátásában orvosok, ápolók és gépkocsivezetők vesznek részt. Legtöbbjükkel közreműködői szerződést kötöttünk. Az egyik orvos részéről felmerült, aki egyébként vállalkozó, hogy egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül végezheti-e az ügyeleti ellátást? A napi bére 32 ezer forint. Havonta minimum 4 ügyeletet ellát. Nekem kétségem van, hogy helyes-e a foglalkoztatás ebben a formában. Mivel a napi bér jóval meghaladja a maximálisan adható összeget, ennek társaságiadó-vonzata is van. A másik, hogy az orvosi ügyelet közfeladat – igaz hogy kft.-nek van kiadva a feladatellátás, de önkormányzati társulás alapította a kft.-t. Úgy gondolom, nem foglalkoztathatok alkalmi munkást erre a feladatra. A kft.-nek nincs alkalmazottja, csak az ügyvezető látja el megbízással a teendőit. Kérem segítségüket a kérdésemmel kapcsolatban. Molnár Józsefné
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét. A kft. egyszerűsített foglalkoztatási formával, méghozzá alkalmi munkával is foglalkoztat munkavállalókat. A kérdésem az lenne, ha a kft. – tévesen – harmadik országbeli munkavállalót foglalkoztat alkalmi munkával, vagy akkor foglalkoztat alkalmi munkavállalót, amikor a meghatározott adónemben (például szociális hozzájárulási adó) való köztartozásai meghaladták a 300 ezer forintot, és ezt utólag nem teljesíti az adóhatóságnál, akkor esetleges ellenőrzés során a különbözetként megállapított adó-, járulékterhek és bírság mellett azért is megbírságolható, mert be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztatott? Vagy az utóbbit nem lehet megállapítani, mivel a munkavállaló be volt jelentve, csak téves “jogviszonyra”? Segítségét előre is köszönöm!