620 találat a(z) egyszerűsített foglalkoztatás cimkére

Egyszerűsített foglalkoztatás munkaerő-kölcsönzéssel – döntött a Kúria Cikk

Egyszerűsített foglalkoztatásra vagy alkalmi munkára irányuló munkaviszony munkaerő-kölcsönzés céljából is létesíthető, azt azonban, hogy azonos felek között egyszerűsített foglalkoztatásra vagy alkalmi munkára irányuló munkaviszony és egy további munkaviszony párhuzamosan álljon fenn, az Mt. kifejezetten tiltja, ahogyan azt is, hogy a felek a közöttük fennálló munkaszerződést egyszerűsített foglalkoztatásra vagy alkalmi munkára irányuló munkaviszony létrehozása érdekében módosítsák – mondta ki a Kúria.

Saját jogú nyugdíjas – egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A saját jogon nyugdíjas munkavállalót általános munkaviszony létesítésekor nem kell bejelenteni. Kérdésem: mi a szabály, ha egyszerűsített munkaviszonyt létesít a saját jogú nyugdíjas? Válaszát várva, köszönettel

Munkaügyi ellenőrzés, visszamenőleges bejelentés Kérdés

Tisztelt Szakértő Egy kft.-nél munkaügyi ellenőrzés során derült ki, hogy nem számfejtették, jelentették be egyszerűsített foglalkoztatásban az alkalmazottat minden napra, amikor dolgozott. Utólag ezekre az időszakokra, ami 2-3 nap egyben kb. kétszer egy hónapon belül, munkaviszonyként kell bejelenteni őt; ha a 1041-esen bejelentem őt határozott munkaidejűként például 11-13-ig, utána pedig ugyanazon hónapban 24-27-ig is határozott munkaidőre, akkor számfejteni hogy lehet? A kieső időket miként kell kezelni? A 08-as bevallásban 2 db M-es lapja lesz ennek az alkalmazottnak? Vagy egy M-esen kell lejelenteni? Válaszát előre is köszönöm: KM

Egyenlőtlen foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy szervizt üzemeltető kft. egyetemista munkavállalót foglalkoztat, időkeretben. Jelenleg napi 4 órára van bejelentve és heti 20 órát jön, egyenlőtlenül elosztva, ahogy az ideje engedi. Felmerült, hogy szívesen jönne néha többet is, és igény is lenne a munkájára, azonban nem 50 százalékos túlórapótlék mellett, hanem normál fizetéssel szeretnék fizetni a plusz óráit. Mivel előre semmilyen ígéretet nem tud tenni, hogy mikor és mennyivel tudna többet jönni, mindig csak adott hónap elején, az egyéb elfoglaltságai ismeretében tudná vállalni, ezért a munkaidejét nem szívesen emelné a munkáltató. A munkaidőkeret kinyújtása azért nem oldaná meg a problémát, mert amikor többet dolgozik, több bért is szeretne kapni a dolgozó, és nem csak hónapok múlva elszámolva. Milyen foglalkoztatási formában lehetne őt alkalmazni, hogy a folyamatosan változó munkája alapbérként, pótlék nélkül legyen kifizethető? Köszönöm.

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszát: Egyszerűsített foglalkoztatás keretében foglalkoztatunk alkalmi munkavállalókat. Van olyan hét, amikor péntek-szombat-vasárnap dolgoznak, és van olyan hét, amikor szombat-vasárnap. A kérdésem az, hogy amikor péntek-szombat-vasárnap dolgoznak napi 8 órát, akkor a szombat-vasárnapra kell-e pótlékot fizetni. Továbbá, ha csak szombat-vasárnap dolgoznak napi 8 órát, akkor szükséges-e valamilyen túlórát (pótlékot) fizetni a munkáltatónak? Köszönettel várom válaszukat.

Egyszerűsített foglalkoztató helyi bérletet kap Kérdés

A 2019. évben egyszerűsített foglakoztatónak helyi bérletet adunk, hogyan kell utána adózni? A 2019. évben a helyibérlet-juttatás már nem egyes meghatározott juttatásként, hanem jövedelemmel azonos módon adózik, hogyan kell ezt értelmezni az egyszerűsített foglalkoztató esetében?

Mezőgazdasági őstermelőnek segít a családtagja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági őstermelő termékeinek piacon történő értékesítésében segít a nagykorú gyermeke, aki nem szerepel az őstermelői igazolványban, nem alkalmazott, és nem egyszerűsített foglalkoztatott (édesanyjánál semmilyen jogviszonya nincs), juttatásban nem részesül. Kifogásolható-e ez a gyakorlat? Szabhat-e ki a NAV valamilyen bírságot esetleges be nem jelentett foglalkoztatás miatt? Kft. tagját édesapja elkíséri a külföldi árubeszerzésekre, néha vezeti is a vállalkozás tulajdonában lévő tehergépkocsit. Díjazásban nem részesül. Be kell-e őt ilyenkor egyszerűsített foglalkoztatottként jelenteni, vagy mint Ptk. szerinti közeli hozzátartozó ezt megteheti minden jogviszony nélkül is? Kifogásolható-e ez a gyakorlat? Nagyon köszönöm!

Egyszerűsített foglalkoztatás szülési szabadság alatt. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyik alkalmazottja szülési szabadságon van. Ugyanezen munkáltató a szülési szabadság ideje alatt alkalmi munkavállalóként foglalkoztathatja-e ezen munkavállalóját? Köszönettel: Bognárné

Turisztikai idény hivatalos meghatározása Kérdés

Tisztelt Hölgyem vagy Uram! Kérem szíves segítségét azzal kapcsolatban, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás szempontjából mely időszak számít turisztikai idénynek és ezt mely jogszabályhely határozza meg? Köszönettel és üdvözlettel.

Egyszerűsített foglalkoztatás utáni 0,5 százalékos nyugdíjemelés Kérdés

Az egyszerűsített foglalkoztatás után 2018-ig a nyugdíjas foglalkoztatott jogosult volt a 0,5 százalékos emelésre. Erről semmit nem lehet a 2019. évre vonatkozóan hallani. Kérdésem, hogy ez is változatlan-e. Köszönöm: Bozsóki Margit

Szja-mentesség 2019-ben egyszerűsített foglalkoztatásnál Cikk

2019-ben mennyi az egyszerűsített foglalkoztatásban szja-mentesen fizethető órabér minimálbér, illetve garantált bérminimum esetén? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Egyszerűsített munkaszerződés szja számítása Kérdés

Tisztelt szerkesztőség! Havi 1 alkalommal 2 óra időtartamban pszichológiai előadásokat tartok. Minden egyes alkalomról külön egyszerűsített munkaszerződés készül. A szerződésen szerepel, hogy a ledolgozott napok száma 1, és a ledolgozott órák száma 2. A mentesített összeg számításánál az 1 napot kell figyelembe venni vagy a 2 órát? Tudomásom szerint garantált bérminimumnál 10 790 Ft/nap illetve órára 1349 Ft/óra a mentesített összeg 2018-ban. Az előadásokért 20 000 forintot kapok alkalmanként. Ha a napot veszem figyelembe akkor az adóköteles rész 9210 Ft, ha az órát, akkor pedig 17 302 Ft előadásonként. Kérem szakvéleményüket, melyikkel kell majd számolnom adóbevalláskor.

Szja-mentesség 2019-ben egyszerűsített foglalkoztatásnál Kérdés

Kedves Szakértő! Szeretném a segítségüket kérni, hogy 2019-ban fizethető órabér szja-mentesen az egyszerűsített foglalkoztatás jogviszonyában mennyi lesz (minimum és maximum összegek, a minimálbér és garantált minimálbér esetében)? Előre is köszönöm szépen válaszukat!

Egyszerűsített foglalkoztatásnál kell-e szja-t fizetnie a dolgozónak? Cikk

Egyszerűsített foglalkoztatás esetében kell-e szja-t fizetnie a munkavállalónak? – kérdezte az Adózóna olvasója. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Vasárnapi pótlék kérdése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy élménypark (játszóház gyerekeknek), mely bevásárlóközpontban üzemel a hét minden napján. Működése eléri a heti 80 órát. Kérdésem, hogy az Ön véleménye szerint az Mt. 101. paragrafusának (1) bekezdése alapján minősülhet-e rendeltetése folytán e napon is működő munkáltatónak, és így nem kell a munkavállalóinak vasárnapi pótlékot megfizetnie? Vagy ez inkább a többműszakos tevékenység kategóriájába illik bele? Továbbá Ön szerint a pótlékátalány intézménye kivitelezhető-e egyszerűsített foglalkoztatás esetében? Ha igen, Ön szerint észszerű-e ez (hiszen hosszabb távon nem tudom vizsgálni a beosztást/pótlékokat, mivel nem biztos, hogy a munkavállaló a következő alkalommal megjelenik, illetve nem tervezhető a beosztása/szükség lesz-e rá)? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink