89 találat a(z) egyéni cég cimkére

Tao-feltöltés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2014. 09. 01-jétől egyéni cégként folytatja tovább a tevékenységét. Ebben az esetben vonatkozik rá a társaságiadó-feltöltési kötelezettség december 20-ai nappal? Vagy kezdőnek minősül, és így nem? Az árbevétele ebben a 4 hónapban már meghaladta a 100 millió forintot. Köszönöm.

Cégautó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni cég tulajdonosának a tulajdonában van az autó, tehát magánszemély tulajdonban van. Az egyéni cégben szeretnék elszámolni az autó javítási költségeit, megfizetnék a cégautóadót. Ebben az esetben maradhat a magánszemély tulajdonában az autó, vagy át kell íratni az okmányokban az egyéni cég nevére, és nyilvántartásba kell venni az egyéni cég könyveiben?

Munkajogi kérdés, egyéni cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó alapít egyéni céget. Foglalkoztatott 60 embert, akik az egyéni cégben dolgoznak tovább. Egyéni cég alapításával nem történik jogutódlás. Ebben az esetben a foglalkoztatottak munkaviszonya folyamatosnak számít? Az egyéni vállalkozó kijelentette őket, és – mint egyéni cég – bejelentette újra. Mit kell ebben az esetben az emberek szabadságával kezdeni, illetve a járulékkedvezmények megmaradnak?

Egyéni cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni, hogy egyéni cég alapítója, ha van máshol bejelentett 8 órás jogviszonya, akkor 4 órás munkaviszonyt létesíthet-e saját egyéni cégében? Előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozó átalakulása egyéni céggé Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy áfakörös egyéni vállalkozó nyilvántartásában szerepelnek ingatlanok (üzlethelységek), amelyekben végzi a tevékenységét (ruhákat árul). Van körülbelül 6 millió forint árukészlete. Kérdéseim: 1. Szeretné eladni az egyik üzlethelységét. Gondolom, ez egyéni vállalkozói bevétele lesz és nem magánszemélyként kell adóznia? 1994-ben vette az ingatlant. 2. Szeretne átalakulni egyéni céggé, majd kft.-vé. Mi a legkedvezőbb formája az átalakulásnak az ingatlanok és a készlet tekintetében? (áfa, szja) Előre is köszönöm.

Egyéni cég II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét köszönöm, de sajnos engem pontosan az érdekelne, hogy az egyéni vállalkozónak meg kell-e szüntetni (milyen dátummal) az egyéni vállalkozását az okmányirodában, ha már az egyéni cég megalakult, és működik? Vagy automatikusan a törvény erejénél fogva megszűnik... (19 §. 30 (1) Az egyéni vállalkozói tevékenységre való jogosultság e törvény erejénél fogva megszűnik a) ha az egyéni vállalkozó tevékenysége megszüntetését a Hatóságnak vagy a nyilvántartó szervnek bejelenti, a bejelentés napján, b) ha az egyéni vállalkozó egyéni céget alapított, vagy a 32. § (1) és (2) bekezdése szerint az egyéni cég tagjává vált, a cégbejegyző határozat jogerőre emelkedésének napját megelőző napon, illetve ha az egyéni vállalkozó átruházással megszerezte az egyéni cég vagyoni betétjét, az átruházás napján...) Vagyis az okmányirodában is változás-bejelentőn kell a záró dátumot megadni? Segítségét előre is köszönöm.

Egyéni vállalkozó átalakulása Kérdés

Egyéni vállalkozó korlátlan felelősségű társaságként szeretne a továbbiakban működni. Ez hogyan oldható meg. Egyéni céggé történő átalakulás esetén az egyéni vállalkozó vagyona milyen formában kerül át az egyéni cégbe? Az egyéni vállalkozásból kivont és az egyéni cégbe átvitt vagyon leltár alapján történik, és semmilyen adóvonzata nincs? Egyéni cégből csak egyszemélyes társasággá lehet-e átalakulni, vagy van rá lehetőség, hogy a társas vállalkozásnak több tagja is legyen. Az egyszemélyes cégből átalakulással létrejövő egyszemélyes társas vállalkozásba az egyszemélyes cég zárómérlege alapján kerül át a vagyon? Ennek milyen adózási vonzata van? Az egyéni vállalkozó vagyona mikor válik üzletrésszé, azt mikor, és mennyiért értékesítheti, hogy az átalakulással létrejött társaság ne egyszemélyes kft.-ként működjön? Mikor kell kötelezően, és mikor ajánlottan igénybe venni könyvvizsgálót, illetve mikor szükséges ügyvéd ellenjegyzése az átalakulások során?

Átalakulások: mit lehet és mit nem? Cikk

Kft-ből bt, ügyvédi irodából egyéni cég - hogyan kell, lehet átalakulni? Olvasóink kérdéseire az Adózóna szakértője, Nagy Norbert válaszol.

Egyszemélyes Kft Kérdés

Érdeklődnék, hogy milyen feladatokkal jár egy egyéni cég átalakulása egyszemélyes kft.-vé. (Vagyis nekem mint könyvelőnek mi a teendőm ezzel kapcsolatban?)

Kft-ből egyéni cég: átalakulási szabályok, könyvelés és határidő Cikk

Hogyan kell kft.-ből egyéni céggé átalakulni, hogyan kell mindezt könyvelni és milyen teendői vannak a cégtuladonosnak azután? Olvasói kérdésre, Lakatos Györgyi, az Adózóna új szakértője válaszol.

Egyéni cég alapítása Kérdés

Működő egyéni vállalkozás 2012-ben egyéni céget alapít, és a vállalkozó úgy dönt, hogy a meglévő tárgyi eszközöknek csak egy részét viszi be az egyéni cégbe, valamint a készletet, ezt hogyan teheti meg? Az ügyvédtől azt a felvilágosítást kaptam, hogy nem kell apportként bevinni, ezt másképp kell kezelni, könyvelni,de akkor hogyan kerül az egyéni cég tulajdonába? A másik kérdésem, hogy az egyéni vállalkozó hitellel rendelkezik, melyet szeretne átvinni az egyéni cégbe, megteheti-e? és ha igen akkor hogyan?

Ezek megfizetése alól mentesülhetnek a kisadózók Cikk

Ha az Országgyűlés őszi ülésszakán elfogadja a kormány által benyújtott, T/7954 számon tárgysorozatba vett törvényjavaslatot, az egyéni vállalkozó, az egyéni cég, a kizárólag magánszemély taggal rendelkező betéti társaság, a kizárólag magánszemély taggal rendelkező közkereseti társaság választhatja majd, hogy a kisadózó vállalkozások tételes adójára vonatkozó szabályok szerint teljesíti közteherviselési kötelezettségeit.

Az APEH válaszol: adókedvezmény és családi pótlék Cikk

Kedvezmény igénylése, családi pótlék, egyéni céggé alakulás - olvasóink kérdéseire az adóhatóság szakemberei válaszolnak.

Egyéni vállalkozásból egyéni cég: eva, adózás, átalakulás Cikk

Ahhoz, hogy egyéni vállalkozóból egyéni céggé alakuljunk át, tisztában kell lennünk milyen adókötelezettségekkel és adókedvezményekkel jár ez a folyamat. Mi történik akkor, ha eladjuk a céget vagy úgy döntünk át szeretnénk alakulni kft.-vé. Lehetőségek és korlátok szakértői szemmel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink