89 találat a(z) egyéni cég cimkére

Mikor lehet katás egyéni vállalkozó az, aki előtte megszüntette katás egyéni cégét? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adva van egy kisadózó egyéni cég, amely szeretné egyszerűsített végelszámolással megszüntetni egyéni cégét. Az egyéni cég törlését követően egyéni vállalkozóként szeretne tevékenykedni. Mikortól lehet kisadózó?

Közeleg a határidő! Volt evás egyéni vállalkozók adóbevallása Cikk

Az egyszerűsített vállalkozói adó, közismertebb nevén az eva megszűnt. Azoknak a volt evás egyéni vállalkozóknak, akiknek az adóalanyisága 2019. december 31-én – az eva törvény hatályon kívül helyezése miatt – megszűnt, 2020. február 25-éig kell benyújtaniuk a 1943-as bevallást. A 19SZJA bevallás benyújtására nyitva álló határidő ezen adózói kör esetében is 2020. május 20.

Egyéni cég beolvadása kft.-be Kérdés

Adott egy egyéni cég, melynek vagyonában az egyéni vállalkozói minőségben elnyert pályázaton felépített ingatlan (lóistálló, lovasturisztikai központ) 9 ló, napkollektoros rendszer és fogat van (pályázataktiválása 2014.05. hó, 5 év fenntartási idő letelt). Az egyéni vállalkozás is áfás volt, és az egyéni cég is az, a beruházás áfáját visszaigényelték. Van minimális tagi hitele. A tulajdonos nem szeretné tovább a céget fenntartani. Kérdés, hogy ilyen esetben adózási szempontból a megszűnés vagy a tovább működés a kifizetődőbb? Illetve felmerült, hogy a tuladonos élettársának van egy kft.-je, ami be be is olvadhatna – ők talán ezt szeretnék legjobban. Nem fordult még elő ilyen a gyakorlatunkban, ezért nem szeretnék meggondolatlan tanácsot adni.

Cég öröklése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fuvarozó egyéni vállalkozást mindenképp egyéni cégként vagy egyszemélyes kft.-ként szeretné folytatni a vállalkozó. Szeretné azt is figyelembe venni, hogy ha vele történik valami (például haláleset). Ez esetben az egyéni cég vagy az egyéni kft. öröklése egyszerűbb? Ebből a szempontból melyik cégforma a kedvezőbb? Tanácsát, szempontjait előre is köszönöm!

Adófizetés Kérdés

Adott egy egyéni cég, amely egyéni vállalkozásból alakult. Most további lépésként kft. lesz belőle. Az egyéni cég 30 milliós jegyzett tőkével alakult, eredménytartaléka nincs. Kérdésem: ha bejegyzik a kft.-jét, ugyancsak 30 milliós törzstőkével, leszállíthatom a törzstőkét 3 millió forintra? Szja-fizetési kötelezettség keletkezik utána? Előre is köszönöm a válaszát: Hunfalvi Éva

Újdonság az adócsomagban: egyéni vállalkozásból egyszemélyes kft. Cikk

Egyéni vállalkozásból – speciális jogutódlási szabályok alapján – egy lépésben egyszemélyes kft. alapítható a nemrégiben a parlament elé terjesztett adótörvény-módosítási csomag szerint.

Átalakulás Kérdés

26 éve vagyok egyéni vállalkozó. Az árbevételem már nagyon megemelkedett, így adózási szempontból kedvezőbb lenne számomra a kiva. Most négy főt foglalkoztatok. Kérdésem: átalakulhatok egyéni céggé, hogy megspóroljam egy esetleges új cég létrehozásának minden gondját-baját, költségét?

Egyéni cég nem vagyoni hozzájárulása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni céget alapít. Az alapításkor meg kell határozni a nem pénzbeli hozzájárulást. Feltüntetem a tárgyi eszközök várható nettó értékét, követelések várható összegét. Mit kell kezdeni a készletekkel, amik a bejegyzést megelőző nappal állnak rendelkezésére? Annak a várható értékét is fel kell tüntetni az alapító okiratban? Az egyéni cég átvállalja a szállítói tartozásokat, a hiteleket és egyéb kötelezettségeket. Hogyan kell könyvelni a kötelezettségek összegét? Tisztelettel.

Egyéni cég vevő apportja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy az egyéni cégbe apportként bevitt vevőköveteléseket hogyan és mikor kell bevételként könyvelni? Árbevétel vagy egyéb bevétel lesz?

Egyéni cég – számla elszámolása Kérdés

Ügyfelem egyéni céget alapított, de a szállítók továbbra is az egyéni vállalkozó nevére állították ki a számlát, hiába kérem, hogy a nem az egyéni cég nevére kiállított számlákat küldje vissza, mert nem lehet elszámolni, nem hajlandó rá, ragaszkodik a számlák költségként történő elszámolásához és az áfa levonásához, mert állítólag a szállító azt mondta, hogy ilyenkor 6 hét türelmi idő van az elszámolhatóságnál. Önök tudnak ilyen szabályról? Hány törvénysértést akar a cégtulajdonos elkövetni?

Egyéni vállalkozásból egyéni cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kissé össze vagyok zavarodva az olvasott válaszoktól, így a segítségét kérném. Férjem 28 éve egyéni vállalkozó, de a megnőtt tb-terhek miatt szívesebben lenne egyéni cég, kivás adózási móddal. Azt már értem, hogy ügyvédi alapítással létrehoz egy egyéni céget, s amikor azt bejegyzi a cégbíróság, akkor törli az egyéni vállalkozását. Kérdésem lenne, hogy az egyéni vállalkozásból a tárgyi eszközöket, árukészletet át kell-e számlázni és keletkeztet-e áfafizetési kötelezettséget, vagy jogutódlással való megszűnésnek veszik, és visz mindent tovább? Köszönöm a válaszát! Üdvözlettel: Annamária

Egyéni vállalkozóból társaság Kérdés

Egyéni vállalkozó hogyan alakulhat át korlátolt felelősségű társasággá? Működik-e az, hogy egyéni vállalkozó, egyéni cég, korlátolt felelősségű társaság, ha igen, akkor mi a menete

Áruapport illetéke Kérdés

Keletkezik-e illetékfizetési kötelezettség, ha az egyéni vállalkozó egyéni céget alapít, az apportként megjelölt árukészlet után?

Egyéni cég – bérelt ingatlanon végzett felújítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó egy bérelt ingatlanon végzett felújítást nyilvántart a könyveiben. Az ingatlant jelenleg is bérli, és az egyéni cég is tovább fogja bérelni, megszakítás nélkül. A felújításhoz támogatást is igénybe vett, ezért a támogató szervezet hozzájárult az egyéni cég alapításához. Viszont a felújítást apportként nem lehet bevinni az egyéni cégbe, mivel az önállóan nem forgalomképes. Kérdésem: a felújítás nettó értéke hogyan érinti az egyéni vállalkozó szja-törvény 49/A paragrafus szerinti adókötelezettségének számítását? Köszönettel: Krisztiánné

Egyéni cég alapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó egyéni cég alapításakor felvett leltárában a következő tételek vannak: Tárgyi eszközök nettó értéke: 10 millió forint, ez lesz az apportérték is. A vevők (3 millió forint értékben) az egyéni céghez folytak be, bevételként az egyéni vállalkozás bevételeként vettük figyelembe. A követelések között van biztosítás 1 millió forint, óvadék 50 ezer forint, pénzkészlet, pénztár 1 millió forint, bankszámla 20 millió forint. A kötelezettségek között a szállítók 2 milió forint, amit már az egyéni cég fizetett ki, de az egyéni vállalkozásnál vettük figyelembe, mint költséget. A kötelezettségek között van még tagi kölcsön 20 millió forint értékben, amit már az egyéni cég fizetett ki. Kérdésem, hogy mit kell apportként bevinni az egyéni cégbe, a tárgyi eszközöket és a vevőkön kívüli követeléseket, valamint a pénzeszközöket is? A kötelezettségek az egyéni cégbe milyen módon kerülnek, és költséget jelentenek-e? Amennyiben lehet, kérném a fenti tételek egyedi magyarázatát, adóvonzatát és könyvelését. Tisztelettel: Krisztiánné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink