92 találat a(z) egyéni cég cimkére

Egyéni cég alapítása Kérdés

Egyéni vállalkozó egyéni céget alapított. Az egyéni vállalkozó néhány kiemelt adata a megszűnéskor. – Vásárolt készletek beszerzési ára áfa nélkül: 8000 eFt – Szállítói tartozás áfa nélkül (vásárolt készletek beszerzéséhez kapcsolódik): 30 000 eFt – Folyószámlahitel: 5000 eFt Az egyéni cég tulajdonába nem pénzbeli hozzájárulásként a 8000 eFt készletérték került. Az egyéni cég az alapítást követően – az egyéni vállalkozó megszűnő bevallásáig – kifizeti a szállítói tartozást, és átvállalja a folyószámlahitelt is. Az egyéni vállalkozó megszűnő bevallásában bevételként szerepeltette a 8000 eFt készletapportot, a ráfordítások között pedig az egyéni cég által kifizetett 30 000 eFt szállítói tartozást. Az egyéni cég ráfordításként számolta el a 35 000 eFt-ot. Helyesen járt-e el az egyéni vállalkozás és az egyéni cég a fenti adatokkal összefüggésben?

Áfabevallás Kérdés

Tisztelt Címzettek! Egyéni vállalkozó egyéni céget alapított, melyet a cégbiróság be is jegyzett 2016. május 20-ától. A volt egyéni vállalkozó mint magánszemély ezen időpontot megelőzően ingatlan-bérbeadás céljából bejelentkezett és az általános szabályok szerint áfafizetési kötelezettséget választotta. Hogyan kell 2016. május hóra áfabevallást adnia a volt egyéni vállalkozónak, aki havi bevalló volt? Május 1–19. közötti jelzést és milyen megszűnő bevallástipust válasszon? Május 20-ától május 31-éig pedig mint magánszemély adjon be bevallást? Vagy nem szünt meg és május 1–31-éig terjedő időtartamra adja be a bevallást? Előre is köszönöm a választ.

Egyéni cég, katás bt. Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy katás bt. beltagja (főállású) lehet-e egy egyéni cég alkalmazottja kétórás munkaviszonyban? Illetve, hogy az egyéni cég lehet-e korlátolt felelősségű, és ezt hogyan kell meghatározni? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel Urbán Ágnes

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Egyéni cég tagja (tulajdonrésze 100 %) egy bt.-nek is tagja, melyben közeli hozzátartozókkal összeszámított tulajdonrészük, illetve befolyásuk együttesen 48,59 százalék. Fennáll-e kapcsolt vállalkozási jogviszony az egyéni cég és a bt. között, illetve a bt. és az egyéni cég között? Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel: Pauer József /sphungaria.kft8@upcmail.hu/

NÉBIH felügyeleti díj átalakulás után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2014. évben megszüntette egyéni vállalkozói státuszát, és egyéni cégként, majd kft.-ként folytatta a tevékenységet. Ebben az esetben az élelmiszerlánc-felügyeleti díjat össze kell vonni, és mind az egyéni vállalkozó, mind az egyéni cég (ők estek éven belül) árbevételét figyelembe kell venni a bevallás során?

Egyéni támogatás megszűnés után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2014 januárjában elnyert egy támogatást a Széchenyi-program keretében (G.O.P-2.1.1-12/B). A támogatási összeg egy részét meg is kapta, azonban gondolt egyet, és átalakult, pontosabban megszüntette az egyéni vállalkozását, egyéni céget alapított, majd átalakult kft.-vé. Mindvégig a tevékenységét folytatta, tárgyi eszközeit vitte magával a cégekbe. A támogatási összeg második részét is megkapta, de ekkor már kft. formában folytatta a tevékenységet. A kérdésem az lenne, hogy a kft. a kapott támogatást milyen formában vegye be a könyveibe? Elegendő egyéb bevételként könyvelni?

Egyéni vállalkozás – kettős könyvelés? Kérdés

Kedves Szakértő! Katás egyéni vállalkozó vagyok. Lehetőség lenne egy pályázat beadására, amiben feltétel a kettős könyvelés vezetése. Ezt, mint egyéni vállalkozó hogyan tehetem meg? A katából ki kell lépni, és bejelentkezni, mint egyéni cég, vagy maradhatok költségelszámolásos egyéni vállalkozó? Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben megoldani, milyen bejelentések, bevallások szükségesek; erre várnám szíves segítségüket.

Ingatlanáfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni céget alapít. Az egyéni vállalkozásban lévő eszközeit átviszi az egyéni cégbe, kivéve az üzemépületet, mely elég jelentős értéket képvisel. Az ingatlan áfáját építkezéskor levonta, mivel azt adóköteles tevékenységhez hasznosította. Az épületben ezután is termelés folyik, amely termelés áfaköteles, és az egyéni cégnek levonási joga van. (Ugyanazon termelő tevékenységhez hasznosítja az épületet, mint korábban, csak bérleti jogviszonyban, mint bérbevevő.) Az egyéni vállalkozás megszűnése után az adózó, mint magánszemély adja bérbe a tulajdonát képező ingatlant az egyéni cégnek, és mivel az a következő lépésben kft.-vé akar alakulni, majd a kft.-nek. Az egyéni vállalkozás megszűnése előtt dönthet-e úgy, hogy a bérbeadási tevékenységet, mint magánszemély végzi, és az áfatörvény 86. § 1. bekezdés l pontja szerinti adómentes bérbeadási tevékenységet adókötelessé teszi? Döntése alapján jogosult lesz-e arra, hogy az egyéni vállalkozás megszűnésének időpontjában az egyéni vállalkozásban levont áfát nem kell visszafizetni, hanem majd csak esetleg akkor – jóval későbbi időpontban –, amikor az eszközt ténylegesen kivonja a termelésből a bérbeadás megszűnésekor? Azt tudom, hogy ebben az esetben fordított áfás számlát kell kibocsátania a bérbevevő felé, aki köteles lesz a bérleti díjra az áfát felszámítani, bevallani, amit le is vonhat, mivel a tevékenysége feljogosítja rá. A választ előre is köszönöm. Bernáthné

Egyéni cég – beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni hogy az egyéni cég éves beszámolóját közzé kell-e tenni, mert az Szt.-ben azt olvastam, hogy el kell készíteni, de nem kell közzétenni a beszámolót. Az ügyfelem most kapott felszólítást a NAV-tól a közzététel teljesítésére. Várom válaszát! Köszönettel.

Egyéni vállalkozó egyéni céggé alakulás készlet áfája Kérdés

Egyéni vállalkozó egyéni céggé alakulásakor a készlet apportként átmegy az egyéni cégbe. Áfásan vagy áfa nélkül? A kifizetetlen szállitói számlák áfája visszaigényelhető-e az egyéni vállakozásnál vagy az egyéni cégben?

Illeték Kérdés

Ha jól értelmezem akkor a 2015. 02. 08-ai cikk (Egyéni vállalkozóból egyéni cég. Teendők, költségek) alapján egyszer illetéket kell fizetni – gépjármű, ingatlan után –, amikor egyéni vállalkozó egyéni céget alapít, és másodszor is, amikor az egyéni cég átalakul egyszemélyes kft.-vé?

Katás egyéni vállalkozó Kérdés

Főállású katás egyéni vállalkozó várhatóan ez évben eléri majd a 6 millió forintos értékhatárt. Alapíthat-e ugyanezen tevékenységre az egyéni vállalkozói jogviszonyának fennállása mellett szintén katás egyéni céget? Ha igen, akkor milyen fizetési kötelezettségek keletkeznek összesen a katás egyéni cég esetben, illetve egyéni vállalkozóként 50 000, az egyéni cég esetben 25 000 forint a katafizetési kötelezettség?

Közterhek átalányadós egyéni vállalkozónál, egyéni cégnél Cikk

Olvasónk új vállalkozási formát (egyéni vállalkozás, egyéi céget) választana. A várható közterhekkel kapcsolatos kérdésére Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Átalakulási vagyonmérleg készítés Kérdés

Tisztel Szakértő! Egyéni cég átalakult egyszemélyes kft.-vé. Harminc napon belül el kell készíteni a bevallásokat minden adónemre. Kérdésem az lenne, hogy a vagyonmérleget milyen formában kell elkészíteni? (Jogelőd és jogutód részére is kell, úgy olvastam.) Nincs vagyon-átértékelés, egy az egyben az egyéni cég vagyonával indul a kft. Háromoszlopos mérleg kell, vagy kétoszlopos, az egyikben a jogelőd, a másikban a jogutód? Ki teszi közzé a mérleget, a jogelőd egyéni cég?

Passzív KHR-státusz hátránya induló vállalkozás számára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként évek óta adóstárs vagyok ismerősöm lakáshitelében. Voltak fizetési elmaradások, melyek már kiegyenlítésre kerültek, de jelenleg én, mint adóstárs is szerepelek emiatt a KHR-rendszerben passzív státusszal. A közeli jővőben egy vállalkozás elindítását tervezem, egyéni cég formájában. Érdeklődni szeretnék, hogy KHR-státuszom miatt kell-e bármilyen hátrányra, egyéb nehézségre számítanom a vállakozás indítása/üzemeltetése kapcsán? Érdeklődnék továbbá, hogy ha egyéni cég elindítását tervezem, ehhez előbb az egyéni vállalkozói engedély kiváltása szükséges, vagy egyből alapíthatok egyéni céget is? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink