92 találat a(z) egyéni cég cimkére

Áruapport illetéke Kérdés

Keletkezik-e illetékfizetési kötelezettség, ha az egyéni vállalkozó egyéni céget alapít, az apportként megjelölt árukészlet után?

Egyéni cég – bérelt ingatlanon végzett felújítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó egy bérelt ingatlanon végzett felújítást nyilvántart a könyveiben. Az ingatlant jelenleg is bérli, és az egyéni cég is tovább fogja bérelni, megszakítás nélkül. A felújításhoz támogatást is igénybe vett, ezért a támogató szervezet hozzájárult az egyéni cég alapításához. Viszont a felújítást apportként nem lehet bevinni az egyéni cégbe, mivel az önállóan nem forgalomképes. Kérdésem: a felújítás nettó értéke hogyan érinti az egyéni vállalkozó szja-törvény 49/A paragrafus szerinti adókötelezettségének számítását? Köszönettel: Krisztiánné

Egyéni cég alapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó egyéni cég alapításakor felvett leltárában a következő tételek vannak: Tárgyi eszközök nettó értéke: 10 millió forint, ez lesz az apportérték is. A vevők (3 millió forint értékben) az egyéni céghez folytak be, bevételként az egyéni vállalkozás bevételeként vettük figyelembe. A követelések között van biztosítás 1 millió forint, óvadék 50 ezer forint, pénzkészlet, pénztár 1 millió forint, bankszámla 20 millió forint. A kötelezettségek között a szállítók 2 milió forint, amit már az egyéni cég fizetett ki, de az egyéni vállalkozásnál vettük figyelembe, mint költséget. A kötelezettségek között van még tagi kölcsön 20 millió forint értékben, amit már az egyéni cég fizetett ki. Kérdésem, hogy mit kell apportként bevinni az egyéni cégbe, a tárgyi eszközöket és a vevőkön kívüli követeléseket, valamint a pénzeszközöket is? A kötelezettségek az egyéni cégbe milyen módon kerülnek, és költséget jelentenek-e? Amennyiben lehet, kérném a fenti tételek egyedi magyarázatát, adóvonzatát és könyvelését. Tisztelettel: Krisztiánné

Katás egyéni cég: bankszámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás adózású egyéni cég vállalkozói bankszámlát nyitott. Kérdésem, hogy az erre a számlára érkező bevételeket használhatja-e a magánéleti kiadásokra, úgymint bevásárlás, rezsi átutalása, mozijegy bankkártyás fizetése. A kérdés azért merült fel, mert céges számlát nem használunk magáncélra, viszont a másik oldalon a bevétel már adózott jövedelemként jelenik meg a bankszámlán. Válaszukat előre is köszönöm!

Egyéni cég alapítása Kérdés

Egyéni cég Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni cégre szeretné változtatni a vállalkozási formáját. Kérdésem: mi lenne az a minimális összeg, amivel alapítani tudná az egyéni céget, s ez készpénz vagy tárgyi eszköz is lehet? S ha egyéni cég vállalkozási formát választ, akkor kiva adózási formába is átléphet? S ilyenkor amit kivált, a kiva a szocho, szakképzési és az szja? Milyen nyomtatványt kell kitölteni az átjelentkezés esetén? Válaszukat előre is köszönöm!

Egyéni cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni cégre szeretné változtatni a vállalkozási formáját. Kérdésem: mi lenne az a minimális összeg, amivel alapítani tudná az egyéni céget, s ez készpénz vagy tárgyi eszköz is lehet? S ha egyéni cég vállalkozási formát választ, akkor kiva adózási formába is átléphet? S ilyenkor amit kivált, a kiva a szocho, szakképzési és az szja? Milyen nyomtatványt kell kitölteni az átjenlenkezés esetén? Válaszukat előre is köszönöm!

Egyéni cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni cégre szeretné változtani a vállalkozási formáját. Kérdésem: mi lenne az a minimális összeg, amivel alapítani tudná az egyéni céget, s ez készpénz vagy tárgyi eszköz is lehet? S ha egyéni cég vállalkozási formát választ, akkor kiva adózási formába is átléphet? S ilyenkor amit kivált a kiva a szocho, szakképzési és az szja? Milyen nyomtatványt kell kitölteni az átjelenkezés esetén? Válaszukat előre is köszönöm!

Tao. fizetése Kérdés

Kell-e az egyéni cégnek, mely átalakul kft.-vé, társasági adót fizetnie?

Egyéni cég értékesítése Kérdés

Az Önök 2010.01.18-ai egyéni cég, eva, adózás átalakulás című cikkében találtunk egy kitételt, mely szerint az egyéni cég forgalomképes az egyéni vállalkozáshoz képest, így bármikor eladható, mivel az egyéni tagság értéke vagyoni betétként értelmezhető. Kérem, legyenek szívesek válaszolni, hogy ez lehetséges-e, vagy értékesítés előtt még az eredeti tulajdonos kell, hogy "legegyszerűbben" egyszemélyes kft.-vé alakítsa. Válaszukat előre is köszönöm. Baloghné Edit

Átalakulás Kérdés

Átalakulhat-e kft. egyéni céggé, ha igen, mi az átalakulás menete?

Egyéni cég kft.-vé alakul Kérdés

Milyen adózási és számviteli feladatok vannak az egyéni cég megszűnésekor?

Katás egyéni cég megszűnése Kérdés

Katás időszak alatt be nem folyt számlák ellenértékére az egyéni cég megszűnésekor a nyereségadót megfizetettnek kell-e tekinteni a fennálló követelésekre, melyek a tao alá visszatérést követően folynak be, vagy be sem folynak a végelszámolás befejezéséig. Ezen követelések a számviteli törvény hatálya alá való visszatérésnél adózott eredménytartaléknak vagy még le nem adózott eredménytartaléknak minősülnek, netán bevételként kell elszámolni őket a számviteli törvény alá való visszatéréskor?

Egyéni vállalkozó és egyéni cég leltára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó alapított egyéni céget. A leltár összeállításával kapcsolatban lennének kérdéseim. Az összeállítandó leltárba szerepelni fognak az egyéni vállakozó eszközei? Tárgyi eszközök, vevő követelésre gondolok és egyéb kintlévőségre, ha van neki? Szeretné az összes eszközét az egyéni cégbe átvinni nyilvántartási értéken, tehát hogy adófizetés ne keletkezzen ebből. Az egyéni vállalkozás által kiállított számlákat amiket nem fizettek még ki, bekönyveltük bevételként. Igy keletkezett vevő és a másik oldalon szállító is. Ha mindezeket felvisszük a leltárba, akkor a különbözet, ami igy keletkezik lekötött tartalékba kerül? Ezt be kell-e adni a cégbíróságra?

Egyéni cég alapítása Kérdés

Egy egyéni vállalkozó szeretne egyéni cég lenni, és a kata adózást választani. Egyéni cégként a korlátolt felelősséget választaná. Van az egyéni cég alapításának, működésének, esetleges megszűnésének valami rejtett adózási kockázata? Kissé idegennek tűnik, hogy míg a kft.-k nem választhatják a katát, addig egy egyéni cég megteheti ezt korlátolt felelősség mellett is. Jól látom, hogy ilyen esetben ötvözhető a kata adózás által kínált lehetőség, illetve a korlátolt felelősség (szemben az egyéni vállalkozás korlátlan felelősségével)? Az alapításnak van valami speciális előírása (okiratkészítés, cégbejegyzés stb. kívül)? Például: előtte az egyéni vállalkozásnak x hónapig működnie kell? Én nem találtam ilyen előírást. Ha a katát választja, kikerül a számviteli, tao törvény alól, akkor neki mint egyéni cégnek is csak bevételi nyilvántartást kell vezetnie? Az egyéni vállalkozás szüneteltethető, de az egyéni cég nem? Köszönöm

Kft. jogutódlással történő visszaváltozása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyszemélyes formában működik. A tevékenysége szezonális jellegű, éppen ezért szeretne egyéni céggé visszaalakulni, majd azt követően egyéni vállalkozóvá válni. Ez a forma felelne meg neki a szezonális tevékenysége miatt a legjobban. Ez így megtehető-e? Ha nem, akkor mi az a lehetséges út, ahogy a kft. a vagyoni eszközeit is magával tudja vinni egy olyan vállalkozási formában, amelynél a szezonalitás miatt a szünetelés is megengedett? Köszönöm válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink