11 találat a(z) dokumentálás cimkére

Használt mobil felvásárlás dokumentálása Kérdés

Heti bérfizetés Kérdés

Közhasznú alapítvány által gyűjtött pénzeszköz Kérdés

Kezdődik a kátyúszezon – így kaphat kártérítést Cikk

A kátyú okozta károk 60-70 százaléka jellemzően az első negyedévben történik a kátyúbiztosítást kínáló társaságok tapasztalatai szerint. Az ilyen jellegű balesetek minden autósnak potenciális kockázatot jelentenek, ezért érdemes biztosítással felkészülni a váratlan esetekre – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).

Készletek selejtezésének dokumentálása Cikk

Milyen esetekben indokolt a selejtezés, és hogyan kell dokumentálni? Ismertetjük a jellemző eseteket.

Kulturális belépőjegy juttatása adómentesen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, szíveskedjen segíteni: milyen dokumentáció, bizonylat szükséges a munkáltatónak ahhoz, hogy a dolgozónak juttatott kulturális szolgáltatás igénybevételére szóló belépőjegy, bérlet, továbbá könyvtári beiratkozási díj összegét adómentesen elszámolhassa? Például megveszi a konkrét előadásra szóló színházjegyet, és számlát kér róla, akkor a számla lesz a bizonylat? Vagy a jegy is kell mellé, amit visszaad a dolgozó a darab után? Egyáltalán, hogyan kell ennek az adminisztrációját elképzelni a gyakorlatban? Gondolok például internetes vásárlásra is. Előre is köszönöm a válaszát!

Részletesen a szállásdíj-dokumentálási kötelezettségről Cikk

Az Adózóna olvasója a helyes számlázási gyakorlat kialakításához kért tanácsot a booking.com oldalon foglalt szállások kapcsán. Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő válaszolt.

Kapcsolt vállalkozások: ügyletek azonosítása, piaci ár dokumentálása Cikk

A cikk szándékosan nem a „piaciár-nyilvántartás (transzferár dokumentáció)” címet viseli. Sokszor találkozunk ugyanis azzal a szemlélettel, miszerint a cégek csak a nyilvántartás-készítési kötelezettségre összpontosítanak, azaz „ha nem érte el az ügylet az 50 millió forintos küszöböt, akkor nem foglalkozunk a piaci árral”. Ez azonban helytelen.

Munkavédelmi képviselő választás lebonyolítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kisebb, 48 fővel működő cég vagyunk, nem tartozunk érdekvédelmi szervezethez, és kollektív szerződésünk sincs. Azt szeretném tudni, hogy a munkavédelmi képviselő választása törvényesen hogyan bonyolítható le, hogy egy esetleges ellenőrzés alkalmával ne kövessünk el hibát. A képviselő jelölteket a cég 4 tulajdonosa jelöli ki (ezt gondolom lehet egy taggyűlés alkalmával megtenni), akik közül a munkavállalók szavazzák meg a képviselőt. Kell-e intéző bizottságot alkotni? Ezen személyeket kijelölhetik-e a tulajdonosok? A szavazás működhet oly módon, hogy a munkavállalók egy közös gyűlés alkalmával kézfeltartással szavaznak, vagy írásos formában, titkosan kell ennek történnie (hasonlóan egy országos szavazáshoz)? Melyek a legfontosabb dokumentumok, amiket el kell készíteni egy ilyen szavazás alkalmával? Köszönöm válaszát.

Üzleti vendéglátás dokumentálása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több alkalommal előfordul, hogy egy vállalkozás étkezési, vendéglátási költségeket számol el saját dolgozói, valamint üzleti partnerei számára. Azt szeretném megtudni, hogy ennek mi a legmegfelelőbb dokumentálása az alábbi esetben: - a cég az irodai ügyfélfogadásra, valamint az irodai adminisztrátorok részére egyaránt ásványvizet, kávét és teát biztosít, - előfordul, hogy a munkavállalók részére pizza és péksütemény beszerzésére is sor kerül. Hogyan kell dokumentálni ezeket a beszerzéseket? Elegendő a számlára feljegyezni az igénybevétel célját, vagy erre más megoldást kellene alkalmazni? Milyen adókötelezettség terheli a költségelszámoló céget, ha saját munkavállalónak biztosítja a terméket, és milyen, ha üzleti partnernek (szja, járulék, tao)? Ha vegyes fogyasztás merül fel (üzleti partner és munkavállaló is igénybe veszi), azt hogy kell elkülöníteni? Köszönöm válaszukat!

Elismert költség és számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Magyar cég szerződést köt egy EU-s céggel, miszerint az EU-s cég termékeit népszerűsíti EU-n belül és kívül is. Felveszi a kapcsolatot a kiszemelt cégekkel, lefolytatja a tárgyalást, amennyiben sikerül szerződést kötni (az EU-s cég nevében, mivel a magyar cég csak közvetítői szerepet tölt be), jutalékot kap az EU-s cégtől, ezt a jutalékot számlázza ki. Első kérdés: az közösségi szolgáltatásnak minősül, és nettó módon történik a számlázás? Második kérdés: hogyan tudja a magyar cég hitelesen dokumentálni a kiutazások, szállás...stb. költségeit? Hogyan bizonyítja, hogy például Dubaiban tárgyalt, és nem nyaralt? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink