954 találat a(z) csed cimkére
Egyéni ügyvéd szülés után igényelhető családtámogatási ellátásai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni ügyvéd szülés után is dolgozna az otthonában kialakított irodájában. Kérdésem az lenne, hogy milyen ellátások illetik meg szülés után(anyasági támogatás, csed, gyed, gyes)? Lehet a részére igényelni attól függetlenül, hogy ő szülés után is folytatja egyéni ügyvédi tevékenységét? Köszönöm válaszát. Bognárné
Figyelem, kedvezően változnak a gyed és a csed szabályai! Cikk
Több ponton módosítaná a kormány az egészségügyi és egészségbiztosítási tárgyú törvényeket. A változtatási javaslatok érintik a csecsemőgondozási díjra, a gyermekgondozási díjra, illetve a baleseti ellátásokra vonatkozó szabályokat. A tervezett változások zöme 2015. július 1-jétől, kisebb részük 2016. január 1-jétől lépne hatályba, ha azokat elfogadja az Országgyűlés.
Csed, gyed Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! 2015. 04. 10-én lejárt a gyes. Munkáltatómnál 2004. 11. hótól dolgozom. 2015. 04. 11-én visszavett dolgozni, de csak 4 órában 61 500 forintért. Másik munkahelyre is elhelyezkedtem 2015. 04. 11-étől havi 100 000 forintért 4 órában. Kérdésem: mivel 3 hetes terhes vagyok, mennyi csedre, gyedre leszek jogosult? Sürgős válaszukat várva.
Csed-igénylés többes jogviszony esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Várandós kismama egyéni vállalkozó, és emellett munkaviszonyban is áll. A csed jogosultsághoz szükséges, 2 éven belüli 365 nap biztosítással járó jogviszonyokat igazoló dokumentumokat, illetve a terhes kiskönyvet és egyéb, az igénybejelentéshez csatolandó dokumentumokat melyik jogviszonyhoz (egyéni vállalkozó, munkavállaló) kapcsolódó igénybejelentéshez kell csatolni, tekintettel arra, hogy e dokumentumok eredetiben csak 1 példányban állnak rendelkezésre? Válaszát előre is köszönöm.
Csed igénylése többes jogviszony esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Várandós kismama egyéni vállakozó és munkaviszonyban is áll. Hogyan, hol, mikor kell igényelnie a csed folyósítását az egyes jogviszonyaiban? Milyen dokumentumokat, hová kell benyújtania egyéni vállalkozóként, illetve munkavállalóként? Személyesen kell-e eljárnia a folyósító szervnél/szerveknél, vagy meghatalmazhat-e erre valakit? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Csed, gyed számítása társas vállalkozónak Kérdés
Tisztelt Szakértő! A magánszemély 2012. december 1-jével kezdődően a társas vállalkozás tagjaként napi 4 órás jogviszonyban biztosított egészen 2015. 03. 15-ig. 2015. 03. 16-tól heti 40 órás munkaviszonyt létesít, társas vállalkozóként ezután nem fizet járulékot, mert nincs kivét a vállalkozásból. Az magánszemély várandós, a szülés várható időpontja 2015. október 8. Hogyan számoljuk a csedet és a gyedet abban az esetben, ha a magánszemély munkaviszonya megszűnik 2015. április 30-án, és 2015. május 1-jétől ismét a saját vállalkozásában lesz biztosított napi 8 órában? Köszönöm válaszát!
Csed-igénybejelentés katás egyéni vállalkozó esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni a OEP-igénybejelentő kitöltéséhez. Katás egyéni vállalkozó vagyok 75 ezer forint tételes adót fizetek. Várandós kismamaként hamarosan igényelni szeretném a csedet. Az igénybejelentő "Pótlap thgys" lapjának 3. pontjában az igénylés évében és a megelőző évben egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmeket, a jövedelemmel el nem látott időtartamokat és azok okát, a 4. pontjában a jogosultság első napján érvényes szerződésben meghatározott havi jövedelmet kéri megadni. Ez katás egyéni vállalkozó esetében hogyan értelmezendő? Milyen adatokat kell beírni a 3. és a 4. pontba tekintettel arra, hogy az egészségbiztosítási járulék fizetését is kiváltja a tételes adó, tehát kata esetében nincs egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelem? Válaszát előre is köszönöm.
Gyed alatti terhesség esetén járó ellátások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Konkrét témában kérném a segítségét. Kismama 21 hónapos gyermekével gyeden van. Veszélyeztetett terhes volt, ezért végig táppénzen volt a terhessége alatt. Előtte folyamatos munkaviszonya volt. Most ismét terhes, a szülés várható időpontja november 26. Kérdésem az lenne, hogy jogosult-e csedre, mikortól, és milyen jövedelem alapján, illetve gyedet mikortól kaphat, és milyen jövedelem alapján? Esetleg apuka legyen gyesen és anyuka kaphat-e más ellátást? Válaszát előre is köszönöm.
Ennyi lehet a kismama ellátása a gyed után Cikk
A gyed lejártát követően ismét szül a kismama. Milyen ellátásra számíthat? Olvasónk kérdésére Széles Imre tb-szakértőnk válaszolt.
Csecsemő-gondozási díj/gyes Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni szíves állásfoglalását: A kismama 2012. 06. 25-től egyéves, határozott idejű munkaszerződéssel volt foglalkoztatva. (A foglalkoztató időközben felszámolási eljárás alá került.) A szerződés lejártát megelőzően 2013. 06. 19-én megszületett az első gyermeke, akire vonatkozóan 2013. 06. 03 - 2013. 11. 18-ig tgyást, majd 2013. 11. 18 - 2015. 06. 19-ig gyedet állapítottak meg. Időközben 2015. 03. 19-én megszületett a második gyermek, akire tekintettel (mivel nem áll biztosítási jogviszonyban a kismama) csak gyes folyósítását tartja indokoltnak a kormányhivatal. Kérdésem, hogy az eljárás jogszerű-e, illetve van-e más lehetősége a kismamának az ellátás igénylése kapcsán? Segítségét előre is köszönöm. Üdvözlettel: M. Gábor
Kismama részére járó ellátások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg még gyeden lévő kismama a második gyermekét várja, aki a gyed lejártát követő 4 hónapon belül születik meg. A 2015. évi törvényváltozások kapcsán hogyan alakul, és miben változott a részére járó tgyás (csecsemőgondozási díj) és gyed összegének kiszámítása és a gyed folyósításának maximális időtartama? Mikor éri meg a gyed után táppénzre menni és nem gyesre? Kérném, hogy válaszában ne elsősorban a jogszabályi környezetet ismertesse, mert hozzá nem értőként az OEP honlapján megjelent tájékoztatóból sem tudtunk kiigazodni. Köszönettel.
Többes jogviszony – csed Kérdés
Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! Egy várandós kismama várhatóan április közepén szül. A szülés várható időpontját megelőzően 2 éven belül rendelkezik 365 nap biztosítási jogviszonnyal. 2014. október 22-étől főállású katás egyéni vállalkozó, ezt megelőzően álláskeresési járadékban részesült 2014. szeptember 20-áig. 2014. február 1-jétől katás egyéni vállalkozása mellett heti 30 órás behívásos munkaviszonyban is áll. Kérném szíves válaszát arra vonatkozóan, hogy mindkét jogviszonya alapján, illetve hogyan kerül megállapításra részére a csed? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Kata különadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a biztosítás szünetel táppénz, csed, gyed, stb. okán, a kata adózás időszakában, és így adott hónapra nem fizeti meg az egyéni vállalkozás vagy bt. a kata összegét, akkor ez csökkenti az adott hónapra rendelkezésre álló katakeretet? A vállalkozásnak van alkalmazottja, aki a bevételtermelő tevékenységet végzi, így keletkezik is bevétel az adott időszakban, DE katafizetés nem. Ha a csed igénybevételét megelőzően a vállalkozó kihasználta az éves katakeretét, és az év utolsó 3 hónapjában cseden van, így nem fizeti a katát, bevételszerző tevékenységet sem folytat, akkor meg kell fizetnie a 40 százalékos különadót a 1 millió 500 ezer forint után? Köszönöm!
Táppénz, csed Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munka törvénykönyve 127. § (3) bekezdése szerint: "A szülési szabadságot – eltérő megállapodás hiányában – úgy kell kiadni, hogy legfeljebb négy hét a szülés várható időpontja elé essen. Szeretném megkérdezni, hogy amennyiben egy kismama a szülés várható időpontja előtt három-négy héttel megbetegszik, lehet-e táppénzen a szülésig, ha ezt szeretné, vagy muszáj szülési szabadságra mennie? Válaszát előre is köszönöm.
Csed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Várandós kismama várhatóan április végén szül. Két éven belül 365 nap biztosítási jogviszonnyal rendelkezik. 2014. júliustól katás egyéni vállalkozó, emellett 2015. február 1-jétől munkaviszonyban is áll. Hogyan, mi alapján kerül megállapításra számára a csed összege? Válaszát előre is köszönöm.