453 találat a(z) családi kedvezmény cimkére
Bér- és családikedvezmény-kalkulátor 2015 (I.) Közös érvényesítés nélkül – használati útmutató Cikk
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi adókedvezménnyel kapcsolatban kérném szíves segítségét. Az apának 1, anyának 2 saját gyermeke van, és a párnak van egy közös gyermeke. Tehát összesen 4 gyermek, és nincsenek összeházasodva. Egész évre az adókedvezmény 9 900 000 forint lenne, de május-augusztus hónap között külön éltek, és az anya megigényelte az egyedülálló családi pótlékot. A kérdésem az lenne, hogy helyes-e az a számítás, miszerint az apa (01-04. hó között 4*206 250 majd 09-12. hó között 4*206 250, míg 05-08. hó között 1*62 500 családi kedvezményre jogosult, azaz összesen: 6 850 000 forintra. Míg az anya 01-04. hó között 4*206 250, 09-12. hó között 4*206 250, és az egyedülállósága alatt (május-augusztus között 4 hó) 3*206 250, azaz 9 075 000 forintra. Előre is köszönöm a válaszát. Üdvözlettel.
Katás egyéni vállalkozó családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy katás főállású egyéni vállalkozó tud-e érvényesíteni családi kedvezményt a 2014-es évre az szja-bevallásban? Második kérdés, hogy a katás főállású egyéni vállalkozó 2014. év folyamán betegállományban volt és táppénzt kapott, amelyből levonták az szja-előleget, erről meg is érkezett az igazolás. Visszaigényelhetem-e a 1453-as bevallásban a levont szja összegét? Várom mielőbbi válaszát!
Szja-visszaigénylés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozás tagja 2014. évben a havi jövedelméből (társas vállalkozói kivét) nem kérte a családi kedvezmény érvényesítését. A kft. gazdasági helyzetéből adódóan nem tudta befizetni az adóhatóság felé a levont járulékokat, adókat. Az ügyvezető a 2014. évi szja-bevallásában szeretné érvényesíteni a családi kedvezményt, mely által szja-t igényelhetne vissza. Megteheti-e ezt annak ellenére, hogy a tulajdonában lévő kft.-től származott jövedelme csak az adott időszakban, és tudatában van annak, hogy a munkabéréből levont szja-t nem fizette be a kft.? Köszönettel: Novák Produkt Kft
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy dolgozó,aki két munkahelyen dolgozik, mindkettőnél napi 4-4 órában. Egy gyermeke van. Van-e lehetőség arra,hogy mindkét munkahelyén figyelembe vegyék az adóelőleg megállapitásánál - megosztva - a neki járó családi kedvezményt? És mi a helyzet akkor, ha két gyermeke van? Megteheti-e, hogy az egyik munkahelyén az egyik gyermekre, a másik munkahelyén pedig a másik gyermekére tekintettel veszi igénybe a családi kedvezményt év közben az adóelőleg levonásakor? Tisztelettel várom válaszát.
Bérszámfejtés Kérdés
Tisztelt cím! Segítségét szeretném kérni abban, hogy 101 500 forintos keresetből mennyi a nettó munkabére annak a munkavállalónak akinek 4 kiskorú gyermeke van. A házastárs is dolgozik az ő keresete is 101 500 forint, így megosztással veszik igénybe a családi adókedvezményt. Kérem egy példán levezetni szíveskedjen. Várom válaszát.
Családi adókedvezmény elszámolása az adóbevallásban. Kérdés
Kedves Szakértő! A következő esetben kérném a segítségét. Adóbevallást kell készítenem egy házaspárnak, két közös gyerek van. A családi pótlékot az anya kapja. 2014. évre úgy nyilatkozott a munkáltatójának, hogy ő kívánja igénybe venni a családi kedvezményt. 2014. évre a feleség jövedelemigazolása: munkaviszonyból származó jövedelem 982.245 Ft volt. Szja-levonás nem volt, de a családi járulékkedvezménnyel kapcsolatos tájékoztatás alapján az év közben érvényesített családi járulékkedvezmény összege: 81.458,-Ft. A férjnek 2014. évben 1.744.549 Ft jövedelme volt. Mindketten önállóan adják majd be az adóbevallást. Azt szeretném kérdezni, hogy utólag, mivel a férj jövedelme előző évekhez képest jelentősen megnőtt és így kettőjük jövedelméből a két gyerek után járó családi adókedvezményt igénybe lehetne venni az szja-ból, és nem lenne szükség járulékkedvezményre, meg lehet-e osztani úgy a kedvezményt, hogy a feleség a maximumot, azaz 982.245x16%=157.159 Ft adókedvezményt vehet igénybe, és a maradékot a férj az adóbevallásában érvényesítheti-e? A feleségnél a munkáltatónál elszámolt járulékkedvezményt ebben az esetben kötelező-e érvényesíteni, vagy önellenőrzést kell készíteni, és az összeget visszafizetve a férj igényelheti-e, mivel a rendelet értelmében először a szja-ból kell igénybe venni a kedvezményt, és ha van még lehetőség, akkor lehet csak a járulékokból igénybe venni. Miután ez már kész tény, ilyenkor mi a teendő? Hogy kell megosztani a kedvezményt?
Love story adónézetből Cikk
Mitévő legyen a szerelmespár, ha gyümölcsöt érlel a szerelem? Bármilyen furcsa, ez adókérdés is lehet.
Előbb jut a pénzéhez, ha nem feledkezik meg erről Cikk
Aki nem utólag szeretné megkapni 2015-ben a rendszeres jövedelmének adóját, járulékait csökkentő családi kedvezményt, még az első kifizetés számfejtését megelőzően nyilatkoznia kell arról, hogy a kifizető a járandóság adóelőlegének, járulékainak megállapításánál vegye figyelembe ezt a kedvezményt. Mire figyeljenek az érintettek?
Családi (járulék-) kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem a segítségét. Adott egy házaspár 3 gyermekkel. A feleségnek azt tanácsoltam, hogy ne kérje a gyermekek után járó adókedvezményt, mert a munkaadó "sajátos" bérelszámolása miatt,az ő nettó fizetése nem lenne magasabb, a munkáltató "nyelné le" a kedvezményt. Inkább majd az éves bevallásban érvényesítse. A férjnek normál bejelentett bére van. Viszont jól tudom-e, hogy a férj úgy nem kérhet járulékkedvezményt, amíg mindketten ki nem merítették az szja-kedvezményt? Lehet, hogy tévedek, ez ügyben kérem szépen a segítségét. Köszönettel Vágner Emília
Nőhet a nettója, ha ezt teszi Cikk
Ezekben a hetekben várják a munkáltatók, hogy alkalmazottaik nyilatkozzanak arról, milyen kedvezményekkel csökken idén a személyi jövedelemadójuk. Ennek megfelelően kapják ugyanis már januári bérüket a dolgozók, ha a hó végéig pontosan kitöltik a munkahelyükön kapott nyomtatványokat – figyelmeztet közleményében a NAV.
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény 29. § (1b) pontja szerint "Ha az adott jogosultsági hónap után járó családi kedvezményre egy magánszemély jogosult, az őt megillető családi kedvezményt – adóbevallásban, munkáltatói adómegállapításban – megoszthatja a vele közös háztartásban élő, jogosultnak nem minősülő házastársával, élettársával, ideértve azt az esetet is, ha a családi kedvezményt a jogosult egyáltalán nem tudja érvényesíteni." Egy katás egyéni vállalkozó a vele nem bejegyzett élettársi kapcsolatban álló társától vár gyermeket. A magzat fogantatásának 91. napjától érvényesítheti-e a családi kedvezményt a terhes nő élettársa, tekintettel arra, hogy a katás egyéni vállalkozó a családi kedvezményt nem tudja érvényesíteni? Szeretném válaszát kérni továbbá arra is, hogy családi kedvezményre jogosult, ingatlant nem kifizetőnek, hanem egy magánszemélynek bérbe adó magánszemély érvényesítheti-e a családi kedvezményt az ingatlan-bérbeadásából származó jövedelme csökkentésével? Válaszát előre is köszönöm.
Családi kedvezmény igénybevétele 2014 Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló 2014. június közepétől dolgozik a cégnél. Családi kedvezményt belépésekor nem kért, most érdeklődött az összegéről, igénybevételéről. Elvált, két kisgyermeke van: 4 és 7 évesek. A kisebbik állandó lakcíme máshol van, a volt házastárssal hivatalosan közös a gyermekek felügyelete, gyerektartást és családi pótlékot kap. Nincs információnk arról, hogy a volt házastárs igénybe vesz-e kedvezményt. A kérdésem az lenne, hogy mekkora összegű kedvezményt vehet igénybe, és hány gyerek után? Milyen feltételekkel? Valamint nyilatkoztathatja-e a volt házastársát, hogy a maximális kedvezményt ő kapja meg? Milyen lehetőségek vannak az utólagos visszaigénylésre? Válaszukat előre is köszönöm.
Szja-bevallás 14M30-as nyomtatvány kitöltése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy a 14M30-as nyomtatvány családi kedvezmény érvényesítésénél, ahol havonta kell kitölteni, a társas vállalkozónak melyik havi bért kell figyelembe venni? A nyugdíjjárulék az a bruttó bér, vagyis 100 %, a egészségbiztosításnál (4 %,3 %) pedig 1,5 %-kal növelt a járulék alapja. A megállapított járulék összege – az már a csökkentett összeggel – kell figyelembe venni? Ha lehetőség van rá, kérhetném, hogy példán keresztül lehessen látni. Ez a14M30-01 LAP. Igaz, hogy ez egy tájékoztató. Köszönettel: Margit
Online kasszák jönnek a szolgáltatásban is Cikk
A jövő évi adóváltozások célja a növekedésbarát adórendszer fenntartása és a költségvetési stabilitás hosszú távú biztosítása - mondta az MTI-nek adott év végi interjújában Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkára, aki arról is beszélt, hogy jelenleg nincs napirenden a távközlési adó kiterjesztése.