453 találat a(z) családi kedvezmény cimkére
Kft., minimális járulékok és családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja az ügyvezetői tevékenységet társas vállalkozói jogviszonyban látja el – máshol nincs heti 36 órát elérő munkaviszonya. Jövedelmet nem vesz ki sem az ügyvezetői tevékenység, sem pedig az egyéb közreműködés után. A járulékokat a garantált bérminimum alapján – a minimális tb-alapok után – fizeti meg, illetve fizeti utána a cég idéntől a 22%-os szociális hozzájárulási adót. Ezzel kapcsolatosan a kérdéseim: – Jól értem-e, hogy amennyiben nem vesz ki jövedelmet, akkor nincs szja-fizetési kötelezettsége? – A fizetendő minimális járulékokra vonatkozóan így, hogy a jövedelme nulla, érvényesíthet-e családi járulékkedvezményt? – Amennyiben az előző kérdésre a válasz nem, akkor mekkora minimális jövedelmet kellene kivennie a cégből, hogy jogosult legyen a családi kedvezményre és járulékkedvezményre? Köszönöm válaszát előre is.
Családi kedvezmény 2017 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi kedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem az alábbi esetben: egy családban három gyermek él, ebből kettő kiskorú, egy pedig 19 éves, nappali tagozatos egyetemista. Az egyetemista gyermeknek az egyetem mellett van egy háromórás munkaviszonya, havi rendszeres 52 ezer forint nettó jövedelemmel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mennyi családi kedvezményre jogosultak a szülők a három gyermek után?
Gyermekkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a magánszemély részére mennyi gyermekkedvezmény jár, ha egy kiskorú gyermek van, aki emelt összegű családi pótlékban részesül, és van egy 20. életévét betöltött gyermek, aki OKJ-képzésben vesz részt. Köszönöm.
Egyéni vállalkozók, itt az adóelőleg-fizetés határideje! Cikk
A vállalkozói jövedelem szerinti adózást alkalmazó egyéni vállalkozóknak és az átalányadózást választóknak is 2017. január 12-éig kell megfizetniük a 2016. évi negyedik negyedévi adóelőleget. Cikkünkben összefoglaljuk az előlegszámításra vonatkozó szabályokat.
Családi kedvezmény, családi pótlék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi kedvezményt venne igénybe egy középiskolás gyermek után Magyarországon dolgozó anya. A gyermek vér szerinti apja elhunyt, ezért az anya árvaellátást kap. Férje osztrák munkáltatónál dolgozik, s Ausztriában kapja a gyermekre tekintettel a családi pótlékot, tehát nem a MÁK-tól. Az anya nyilatkozhat-e most úgy, hogy 2017-re a családi adókedvezményt igénybe veszi a jelenlegi munkaviszonyában? Előre is köszönöm a választ.
Családi kedvezmény 2017-ben Cikk
A családi kedvezmény továbbra is az összevont adóalapot csökkentő kedvezmény, amelyet a jogosult – jogosultsági hónaponként – az eltartottak számától függően a kedvezményezett eltartottak után érvényesíthet. Ugyanakkor nőtt a két eltartott utáni kedvezmény. A NAV összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.
Módosult az első házasok kedvezménye: így érvényesítheti utólag Cikk
Az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2016. évi CXXV. törvény módosította az első házasok kedvezményének igénybevételét – emlékeztet a NAV.
Családi kedvezmény miatti önellenőrzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató hogyan ellenőrizheti a 1608-as bevallást, ha a bérszámfejtő az alábbi hibát követte el. A cég egyik dolgozójának három gyermeke van, 2016 első félévében két gyermek után vehette figyelembe a családi kedvezményt, de három eltartott figyelembevételével. 2016. július 1-jétől már csak egy kedvezményezett eltartott gyermeke volt, de szintén három gyermek figyelembevételével (a másik kettő felsőfokú oktatási intézményben tanul). A dolgozó ezt a tényt bejelentette, de adminisztrációs hiba miatt nem került rögzítésre, és továbbra is 440 000 forint adóalap-kedvezmény lett figyelembe véve a számfejtésnél. Hogyan lehet ezt önellenőrizni? Előre is köszönöm a segítségüket. Tisztelettel: Szalainé
Ennyit nyerünk az adómódosításokkal – kiszámolta a minisztérium Cikk
Jövőre az adócsökkentésnek köszönhetően 80 milliárd forinttal marad több a lakosságnál és a családoknál. Az áfacsökkentések és az egyéb adókedvezmények mellett az adminisztrációcsökkentés legnagyobb nyertese is lakosság lesz 2017-ben, hiszen jövőre a legtöbb magánszemély helyett az adóhivatal készíti el az szja-bevallást – hangsúlyozza közleményében az NGM.
Új év: új nyilatkozat kell a családi kedvezmény érvényesítéséhez Cikk
Az új adóévben a járandóságok adóelőlegénél a munkáltató/kifizető a családi kedvezményt már csak akkor veheti figyelembe, ha a jogosult a fizetendő összeg számfejtése előtt leadja a családi kedvezményre vonatkozó nyilatkozatát. Fontos változás, hogy 2017-ben a nyilatkozat csak akkor érvényes, ha azon az eltartottak adóazonosító jele is szerepel.
Megszólalt az adóazonosítókról a NAV Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) még az első félévben – azaz jóval a törvényi határidő előtt – megképezte azoknak az adóazonosító jelét, akik 2016. december 31-éig nem töltik be 25. életévüket, az érintetteket erről levélben értesítették – közölte a NAV az MTI érdeklődésére csütörtökön.
Vállalkozói kivét év végén: kinek éri meg? Cikk
Célszerű átgondolniuk az egyéni vállalkozóknak az adóév lezárása előtt, hogy az egyes kedvezmények és az adó feletti rendelkezési jog megtételéhez van-e elegendő összevonandó jövedelmük, vagy a jövedelem utáni adójuk.
Első házasok vs. családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016 első felében az egyik szaklapban az első házasok és a családi kedvezmény együtt érvényesítésével kapcsolatban az alábbiakat olvastam: „… ha a gyermek már útban van és a várandósság 91 napjától jogosulttá válnak magzat utáni kedvezményre, akkor az utána kötött házasság kapcsán jogosulttá válnak az első házasok kedvezményére is. Tehát időlegesen mindkét kedvezményt kihasználhatják. Amikor azonban a gyermek megszületik, akkor megszűnik a magzat utáni kedvezmény, és belép a gyermek után járó családi kedvezmény. Ez viszont megállítja az első házasok kedvezményét, és a továbbiakban már csak a családi kedvezmény érvényesíthető”. Egy édesanyának ennek megfelelően csináltam meg az szja-bevallását. Most, hogy változott a törvény, és elvileg a két kedvezmény együtt is jár, olvasgattam az szja-törvény ide vonatkozó részét (29/A, B, C), de a fentiekre nem találtam utalást (a 2016-osat néztem.) Azt szeretném megkérdezni, hogy hol tesz különbséget a törvény a családi kedvezmény vonatkozásában aszerint, hogy az magzat vagy gyermek után jár? Köszönettel: Vágner Emília
Első házasok adókedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. alkalmazottja élettársi közösségben élt, született közös gyermekük. 2016-ban összeházasodnak, jár-e nekik az első házasok adókedvezménye abban az esetben is, ha már a közös gyerekük után érvényesítik az adókedvezményt? Üdvözlettel.
Családi adókedvezmény Kérdés
Tisztelt szakértő! Új munkavállalónk házastársa külföldön (nem uniós tagország) dolgozik. Családja eddig kint volt vele, ezért a gyermekük után járó "családi pótlékot" ott kapták. Most a gyermek az édesanyával haza költözött, míg házastársa kint maradt. Kérdésem az lenne, hogy szabályos-e, hogy továbbra is külföldön kapják a családi pótlékot, míg a gyermek itthon van, és hogy jól gondoljuk-e, hogy ebben az esetben itthon nem jár a családi adókedvezmény részére? Üdvozlettel: Fürjész Ramóna