142 találat a(z) cafetéria cimkére
Cafeteriaszabályzat Kérdés
Illeték és adófizetés Kérdés
Béremelés helyett lakhatási támogatást érdemes kérni jövőre Cikk
Január elsejével lép hatályba a költségvetésben is rögzített célkitűzésekkel összhangban a lakhatás helyzetének javítása érdekében egy legfeljebb 150 ezer forintos kedvezményes adózású lakhatási támogatási rendszer. A money.hu szakértője szerint jövőre érdemes lehet béremelés helyett ezt a juttatást választani, ha az adott munkáltató lehetővé teszi.
Készpénzjuttatás cafetéria-elemként, szja, letiltás Kérdés
Cafetéria – diákok Kérdés
Mi ér fel egy cégautóval? – Z generációra szabott béren kívüli juttatás Cikk
A pályakezdés környékén járó nemzedék már egészen máshogy viszonyul az autózáshoz, de ez nem jelenti azt, hogy teljesen lemondanának a négy kerék előnyeiről. A munkáltatók pedig autómegosztó szolgáltatásokkal akár minden munkavállaló számára biztosíthatnak autót – írja a hvg.hu.
Bruttó elvű cafetéria-rendszer – túlköltekezés Kérdés
K&H: megállíthatják az élelmiszerboltok forgalmának csökkenését a SZÉP-kártyás vásárlások Cikk
A K&H Bank szerint megállíthatják az élelmiszerboltok forgalmának csökkenését a SZÉP-kártyás vásárlások, miután augusztustól öt hónapig ismét lehetővé válik a hidegélelmiszer-vásárlás, és az éves kedvezményes keret is emelkedik – közölte az MTI.
Cafetéria Kérdés
Cafetéria elvétele Kérdés
Cafetéria 2020 Kérdés
Bölcsődei térítés Kérdés
Cafetéria bérként való felvételének könyvelése Kérdés
Kedves Hölgyem! Cafetéria elemei között szerepel nálunk a bérként való felvét is, ha nem szeretne SZÉP-kártyát, akkor választhatja ezt a lehetőséget is. A könyvelését szeretném megkérdezni. Az 55-be (személyi jellegű)vagy az 54-be (bérként) kell-e ezt könyvelnem? T 55 K 471 vagy T 541 K 471 Illetve lenne még egy kérdésem, hogy ha színházjegyről hoz cégnévre szóló számlát a dolgozó, akkor kell-e csatolni hozzá a színházjegyet is? Vagy elég a számla? Köszönöm szépen!
Adómentes óvodai ellátás számlája Kérdés
Tisztelt Adózóna! A törvény nem tartalmaz arra vonatkozóan feltételt, hogy mely számla felel meg a kifizetés alapjaként. Tételezzük fel, hogy adott egy nagyobb összegű számla egy adott óvodaév kapcsán(2020. szeptember–2021 június). A cég ezt a díjat a cafeteria rendszeren belül fizetné meg a munkavállalójának a havi összegre bontva. Megteheti-e a munkavállaló, hogy 2020 szeptemberéig nem vesz fel cafeteriát, és a számla kiállítása után pedig szeptemberben 9 havit? És azt azt követő hónapokban pedig a havi cafeteriának megfelelő összeget kapja meg a munkavállaló 2021 júniusáig? Illetve speciális óvoda lévén, melynek a díja elég magas, ezzel még mindig nem meríti ki a számlát. Van-e arra lehetőség, hogy az adott számla alapján 2021 végéig, vagy esetleg még tovább kapjon adómentes térítést? Erről nem olvastam semmilyen korlátozó feltételt. Előre is köszönöm a választ!
Munkavállalóval történő elszámolás jogviszony megszűnésekor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy mezőgazdasági cégnél dolgozom. Az egyik munkavállalónk 2019. április 24-én közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát. A leszámolását azonban nem zárta le, ugyanis az év elején felvett egész éves cafetéria juttatásból időarányosan 102 257 forint visszatérítési kötelezettsége, továbbá munkaruha-kihordással kapcsolatosan is 21 375 forint befizetési kötelezettsége keletkezett. Az utolsó havi munkabérét, 111 880 forintot a kollegák visszatartották a házipénztárban, amely azóta is ott van (véleményem szerint nem jogszerűen). A munkavállaló a cafetéria-igény leadásakor nyilatkozott arról, hogy a cafetéria-szabályzatban foglaltakat tudomásul veszi. Ez a szabályzat írja elő, hogy amennyiben év közben szűnik meg a munkaviszony, az időarányos rész vonatkozásában visszafizetési kötelezettség keletkezik. A munkavállalónak, ha a teljes tartozását levonhatnánk a munkabéréből, akkor is 12 112 forint befizetési kötelezettsége keletkezne. Jogszerű lehet-e a tartozás beszámítása – a korábbi cafetéria nyilatkozata alapján – a házipénztárban lévő munkabérébe. Az Mt. 161. §-a alapján a munkabérből a munkavállaló hozzájárulása alapján is csak a levonásmentes munkabérrészig lehet a tartozást levonni, így az a véleményem, hogy volt munkavállaló munkabéréből annak csak a 33%-át tudjuk levonni, majd fizetési felszólítást tudunk küldeni részére. Ha arra nem reagál, úgy fizetési meghagyás kezdeményezhető vele szemben. Szeretnék megerősítést kérni abban, hogy a gondolatmenetem helyes-e.