142 találat a(z) bt. beltagja cimkére

Bt.-beltagság gyes alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni: Egy jelenleg gyesen lévő anyukát (aki egy cégnél heti 36 órás munkaviszonyban van, illetve állományban van, mert most a gyes alatt nem dolgozik a főállású munkahelyén) elvállalhatja-e az édesapja vállalkozásának bt.-beltagságát? Egy jelenleg nem működő bt.-ről van szó, csak sajnos az eddigi beltag elhalálozása miatt új beltagot kellene választani, de mivel a cég nem működik, nem tudnak járulékot fizetni. A járulékfizetés elkerülhető-e, ha a gyesen lévő anyuka elvállalja a bt.-beltagságotm, és nem vesz ki jövedelmet a bt.-ből? Köszönjük szépen a válaszukat!

Bt.-k, kkt.-k, figyelem! Fontos döntést hozott az Alkotmánybíróság Cikk

Biztosítani kell egy társaságnál folyamatban lévő eljárás során a korábban korlátlanul felelős tagoknak is az adózói jogokat, egyebek mellett a fellebbezés jogát is – döntött az Alkotmánybíróság (Ab).

Kényszertörlés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. jelentős adóhátralékot halmozott fel az évek során. A beltag nyugdíjas és gyógyíthatatlan beteg. A bt. két éve nem működik, de a tartozás miatt nem tud megszűnni, helyesebben nincs pénz az ügyvédi költségre, hogy a cégbíróságon elindítsák a végelszámolást (később felszámolást). Kérem szíves válaszát, mi a legcélszerűbb módja a kényszertörlés elindításának? Milyen lépéseket kell megtenni elsőként? Válaszát köszönöm.

Bt.-tag katás egyéni vállalkozó Kérdés

Két kérdésem lenne a témában. 1) A bt. beltagja nem lehet egyéni vállalkozó? Ha lehet, akkor lehet-e katás egyéni vállalkozó? 2) Bt.-tag egyéni vállalkozó hol fizet járulékot? Nincs munkaviszonya, csak a bt.-tagság és a katás egyéni vállalkozás. Mennyi a kötelezően fizetendő összeg havonta, és honnan?

Nyugdíjas bt.-beltag spórolna az egészségügyi járulékon Cikk

Hogyan lehet minimalizálni egy nem működő bt. nyugdíjas beltagja után fizetendő járulékokat? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Nyugdíjas bt.-beltag egészségügyi járuléka Kérdés

A bt. nem működik, az alaptevékenységét (bolti kiskereskedelem) nem folytatja így a bt. beltagja a közreműködést nem tudja végezni, csak a képviseleti feladatokat (aláírás, banki utalás) látja el . A nyugdíjas beltag jövedelmet nem vesz ki, nem is tudna miből, mert bevételszerző tevékenység nincs. Az egészségbiztosítási járulékot sem igen tudja már fizetni, a már említett okok miatt, ezért kérdésem az, hogy milyen módosítást kell a társasági szerződésben elvégezni (milyen szövegkörnyezet legyen), hogy a egészségbiztosítási járulékot ne kelljen fizetnie? Például havi egyórás munkaviszonyban, és ez mindent (képviselet, közreműködés stb.) magába foglalna?

Nyugdíjas bt.-beltag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy nyugdíjas lehet-e bt.-beltag, van-e korhatár, és ha lehet, akkor mekkora járulékot kell fizetni utána? Köszönöm a választ!

Céges ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Bt. beltagja megvásárolná a bt. ingatlanát. Az ingatlan lakóingatlannak minősül. A cég nem ingatlan-értékesítéssel foglalkozik. Milyen feltételek mellett teheti ezt meg? Válaszukat előre is köszönöm.

Jövedelemkivét könyvelése Kérdés

Egyszemélyes bt. beltagja után a bt. megfizeti a járulékokat a garantált jövedelem-minimum után, de igazából nincs jövedelem-kifizetés. A kivét levonásait (nyugdjjárulék, egészségbiztosítési járulék – a bt. minden hónapban befizeti, plusz a szochót és a szakképzési hozzájárulást is. Hogyan kell ezt könyvelni, mivel nincs "bérfeladás"? Keletkezik-e ebből a bt. beltagjának adófizetési kötelezettsége (szja)?

Bt. öregségi nyugdíjas beltagja megbízási jogviszonyban ügyvezető Kérdés

A bt. beltagja öregségi nyugdíjban részesül, és személyes közreműködő-vezető tisztségviselői megbízási jogviszony keretében jövedelmet vesz fel havonta. Kérdésem az adókra vonatkozik: szochót és szakképzési járulékot kell-e fizetni az így felvett jövedelemre?

Kölcsön elengedése Kérdés

Egy betéti társaság több millió forint kölcsönt nyújtott a beltagjának 2009-ben 2020-ig történő visszafizetéssel, a jegybanki alapkamat plusz 5 százalék kamattal. Kölcsöntörlesztés még nem történt, kamatfizetés igen, minden év végén. A fenti kölcsön visszafizetése kétségessé vált, mivel a kölcsönt kapó beltag megözvegyült, és az anyagi helyzete lehetetlenné teszi az összeg, és most már a kamat megfizetését is. A társaság kezelheti-e a kölcsönt elengedett kölcsönadott összegnek?

Bt.-beltag gyesről visszatér – szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt.-beltag, aki tagi jogviszonyból ment el szülni, április végén jár le a gyese. Kérdés, hogy a szochokedvezményt ő is igénybe veheti, vagy ez csak munkaviszony keretében foglalkoztatottaknak jár? Ha csak munkaviszonyra jár, akkor amennyiben módosítja a társasági szerződést, hogy munkaviszonyban is állhasson és munkaviszonyra vált a foglalkoztatása, ebben az esetben igénybe veheti a kedvezményt? Számít ilyenkor hogy mikortól áll munkaviszonyban, a gyes lejárata előtt vagy után? Válaszát előre is köszönöm.

Katás bt. és az ügyvezetés Kérdés

Most induló bt. a katát választotta a beltagja esetében. A beltag az ügyvezetést a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látja el. Az ügyvezetést napi egy órában teljesíti, a többi időben személyesen részt vesz a társaság tevékenységében. Ez törvénynek megfelelő? Milyen törvény szabályozza, hogy az ügyvezetést napi hány órában lehet végezni? A 15T1041es nyomtatványon a 1210-es munkakör megfelelő?

Katás egyéni vállalkozó, bt. beltag Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Bt. beltagja egyéni vállalkozást szeretne indítani. Egyéni vállalkozóként szeretne a kata hatálya alá bejelentkezni, és ott főállású katás vállalkozónak lenni. Lehetséges ez? A bt.-t szeretné majd végelszámolással megszüntetni, ezért ott nem akar katás lenni. Várom válaszukat köszönettel.

Bt.-beltag járulékfizetése szülés után Kérdés

Betéti társaság egyedüli beltagja jelenleg 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik, melyet nem kíván megszüntetni, tehát most nincs járulékfizetési kötelezettsége, csak, ha a személyes közreműködésért jövedelmet kap. Hogyan vonatkozik rá a járulékfizetés szülés után, ha – személyesen közreműködik – nem működik közre személyesen, de a bt. képviseletét egyedül, önállóan látja el, – nem működik közre személyesen, és a képviseletet az egyik kültag is jogosult önállóan ellátni? – személyesen közreműködik, de jövedelemben nem részesül érte? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Illeték építési telek eladása esetén

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Üzletrész értékvesztése II.

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV igazgatási szünet, döntéshozatal

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 december
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink