54 találat a(z) bizalmi vagyonkezelés cimkére
Bizalmi vagyonkezelést nem üzletszerűen végzők! Lejár egy fontos határidő Cikk
2017. VI. 23-án hatályba lépett az egyes törvényeknek az üzleti környezet jogi versenyképességének növelése érdekében szükséges módosításáról szóló 2017. évi LXI. törvény (Módtv.), mely a bizalmi vagyonkezelőkről és tevékenységük szabályairól szóló 2014. évi XV. törvény (Bvktv.) egyes rendelkezéseit is módosította. emlékeztet közleményében az MNB.
Többet egy csapásra – csomagban módosulnak a jogszabályok Cikk
Cégtörvény, végrehajtási törvény, polgári törvénykönyv – egyebek között ezeken a jogszabályokon módosítana az egyes törvényeknek az üzleti környezet jogi versenyképességének növelése érdekében szükséges módosításáról szóló (T/15362. számú) törvényjavaslat, amelyről várhatóan május végén szavaz az Országgyűlés.
Bizalmi vagyonkezelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bizalmi vagyonkezeléssel (BVK) kapcsolatban néhány gyakorlati kérdésem lenne. Alapeset: két évre BVK-ba került átadásra két ingatlan. A vagyonkezelő magánszemély, nem üzletszerű tevékenységet folytat. A kérdések: 1. Kettős könyvvitelt kell-e vezetni? 2. Az induló vagyon az átadott ingatlanok értéke, ha jól tudom. Az ingatlanok felújításra kerülnek az idén, és az lenne a kérdés, hogy milyen jogcímen lehet/kell finanszírozni a felújítást? A vagyonrendelő külön készpénzt adhat, amit valamiféle tőkebetétként kell nyilvántartani a kötelezettségek között? Vagy a vagyonkezelőnek kell betennie kölcsönként? Hogyan lehet (kell) megoldani a negatív pénztári egyenleget? Hiszen az induló vagyon nem más, mint két ingatlan, és készpénz nem került átadásra. 4. Kölcsönt kaphat független cégtől a kezelt vagyon, mint önálló jogalany? Ebből kerülne finanszírozásra a felújítás egy része. 5. A felújított ingatlanoknak jóval magasabb értéke lesz. Amikor két év múlva visszakerül a két ingatlan – felújított állapotban –, akkor ki, és hogyan adózik? Piaci értékre át kell számítani az értéket? 6. Amennyiben kiadásra kerül a két ingatlan a BVK alatt, akkor azt az árbevételek között kell kimutatni, mint egy "sima" cégnél? Ugyanúgy kezelendők a költségek/ráfordítások is? 7. A vagyonkezelő magánszemélynek kell bármilyen nyilvántartást vezetnie? (Ingyenesen végzi a tevékenységet a vagyonrendelő feleségeként.) Köszönöm a válaszokat!
Adóváltozások 2015: ami a lakás illetékénél és más terheknél módosul Cikk
A 2015-ös adóváltozásokról szóló cikkeink sorában ezúttal az illetéket, a tranzakciós illetéket, az energiaszolgáltatók jövedelemadóját és az innovációs járulékot érintő javaslatokat mutatjuk be.
Lízing, eredménytartalék: és még mi módosul a számviteli törvényben? Cikk
Pénzügyi lízing, utólag adott engedmény, eredménytartalék: csak néhány azok közül a fogalmak közül, amelyet a 2015-re szóló adócsomag módosít, pontosít a számviteli törvényben.
Bizalmi vagyonkezelés: kinek kell illetéket fizetnie? Cikk
Március 15-étől úgynevezett bizalmi vagyonkezelőre is bízhatjuk vagyonunk gyarapítását, hasznosítását, és az erről szóló szerződésben meg kell jelölnünk e vagyon kedvezményezetteit. Kell-e illetéket fizetnie a vagyonkezelőnek és a kedvezményezettnek? Összefoglaltuk az új szabályokat.
Jön az új Ptk.: így változik a társasági adó és az eva kötelezettség Cikk
Az adótörvények egy részében is változtatásokat indokolt az új Polgári törvénykönyv március 15-ei hatályba lépése, a változások nagy része formai módosulás, más részük tartalmi változást jelent.
Ezt tudnia kell, ha mással kezeltetné vagyonát Cikk
A bizalmi vagyonkezelésnek nincs az európai jogrendszerekben egységesen elfogadott fogalma és modellje. Az új Ptk.-ban már megjelenő jogintézménynek a többi, külföldön már ismert és működő vagyonkezelési konstrukcióval közös vonása, hogy a bizalmi vagyonkezelés keretét biztosító jogviszony alapján az egyik jogalany (a vagyonrendelő) vagyonát képező meghatározott dolgok, jogok és követelések tulajdonjogát egy másik jogalany (a vagyonkezelő) részére átengedi, aki az ily módon megkapott döntési jogosultság gyakorlásával kell, hogy a rábízott vagyont egy harmadik személy (a kedvezményezett) javára hasznosítsa - írja hírlevelében a Mazars adótanácsadó cég.
Inkognitóban fektetné be pénzét? Remek lehetőség buktatókkal Cikk
Jövő év március 15-étől egy-egy kényesebb beruházást, befektetést úgy is meg lehet majd valósítani, hogy a befektető kiléte a nagyközönség számára ismeretlen marad, vagy épp egy-egy társaság kapcsán nem lesz látható, hogy a tagsági viszony hasznainak kik a tényleges élvezői. A jelenleg hatályos adószabályok azonban gátolhatják az új Polgári törvénykönyv (Ptk.) által bevezetendő jogintézmény, a bizalmi vagyonkezelés széleskörű elterjedését.